آزمون کانون وکلا

برای مشاوره جهت : آزمون کانون وکلا 96

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

کانون وکلا نهادی غیر دولتی است که به منظور نظارت بر عملکرد و پشتیبانی از وکلا تاسیس شده است. و یکی از شرط های اصلی انجام فعالیت های وکالت، داشتن پروانه وکالت است که برای اخذ پروانه وکالت باید در آزمونی که کانون وکلا برگزار می کند شرکت کنید. در آزمون کانون وکلا چیزی حدود  70000 نفر شرکت می کنند که از بین این تعداد، حدود 38000 نفر مرد و 32000 نفر زن هستند. احتمال قبولی در آزمون کانون وکلا هر ساله رو به کاهش است. به این صورت که در سال 95، از هر 100 شرکت کننده تنها 2 نفر در این آزمون قبول شده اند. آزمون کانون وکلا معمولا در پاییز هر سال به طور همزمان و تحت نظارت اتحادیه کانون وکلای دادگستری در کل کشور برگزار می شود. داوطلبان آزمون کانون وکلا باید دارای مدرک کارشناسی در رشته حقوق یا فقه و حقوق اسلامی از دانشگاه های داخل کشور یا دانشگاه های خارج که مورد تایید وزارت علوم بوده و یا معادل دروس حوزوی باشند. متقاضیان که در این آزمون شرکت کرده و قبول شده اند در صورت گذراندن دوره های کارآموزی می توانند پروانه وکالت دریافت کنند. در ادامه مواردی که لازم است درباره ی آزمون کانون وکلا بدانید را برای شما ارائه کردیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

 

  برای مشاوره جهت اطلاع از آزمون کانون وکلا میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.  

 

منابع آزمون کانون وکلا

در این بخش، به بررسی منابع آزمون کانون وکلا به صورت خلاصه و اجمالی می پردازیم. سوالات این آزمون از 6 درس مطرح می شود:

 1. حقوق مدنی با ضریب 3
 2. آیین دادرسی با ظریب 3
 3. حقوق اجزاء ( عمومی و اختصاصی ) با ضریب 2
 4. آیین دادرسی کیفری با ضریب 2
 5. حقوق تجارت با ضریب 2
 6. اصول فقه با ضریب 1

برای آشنایی بهتر با منابع آزمون کانون وکلا می توانید مقاله منابع آزمون کانون وکلا را مطالعه کنید.

 

زمان ثبت نام آزمون کانون وکلا 96

ثبت نام آزمون کانون وکلا از 2 مهر تا 13 مهر انجام شد.

 

شرایط ثبت نام آزمون کانون وکلا 96

برای شرکت در آزمون کانون وکلا، می بایست شرایط زیر را داشته باشید:

 1. تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 2. مدرک لیسانس یا بالاتر حقوق یا دانشنامه فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح.
 3. پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضایی تهران تنها به کسانی داده می شود که سن آنها از 40 سال بیشتر نباشد و برای فعالیت در سایر حوزه ها بیشتر از 50 سال نباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط آزمون کانون وکلا پیشنهاد می شود که مقاله شرایط ثبت نام آزمون وکالت ۹۷ را مطالعه کنید و همچنین توصیه می کنیم مقاله شرایط اختصاصی بعضی از کانون های وکلا را مطالعه کنید تا از شرایط کانون وکلا اطلاع پیدا کنید

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون وکلا 96

 1. اسکن تصویر مدرک لیسانس
 2. اسکن تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
 3. اسکن عکس داوطلب

 

تاثیر سهمیه رزمندگان و ایثارگران در آزمون کانون وکلا 96

سهمیه رزمندگان و ایثارگران تاثیر به سزایی در قبولی آزمون کانون وکلا دارد و داوطلبان متقاضی برای شرکت در آزمون وکالا 96 که ، دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگران هستند  می توانند بر اساس ماده 59 قانون خدمات رسانی به ایثارگران گزینش شوند. اگر می خواهید از سهمیه رزمندگان و ایثارگران در آزمون کانون وکلای 96 استفاده کنید توصیه می کنیم مقاله تاثیر سهمیه رزمندگان و ایثارگران در آزمون کانون وکلا را مطالعه کنید

 

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون وکالت 96

زمان برگزاری آزمون کانون وکالت بنا بر صحبت های رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران 3 آذر ماه می باشد. و داوطلبان کانون وکلا می توانند برای اطلاع از جزئیات برگزاری آزمون کانون وکلا مقاله زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون وکالت 96 را مطالعه کنند و همچنین با می توانند با عضویت در کانال اطلاعیه های تحصیلی تله مشاور اخبار مربوط به کانون وکلا را دریافت کنند.

 

زمان و نحوه مشاهده نتایج آزمون وکالت 96

نتایج آزمون وکالت 96  به احتمال زیاد در هفته ی دوم دی ماه اعلام می شود و ما به محض اعلام نتایج آزمون وکالت، اخبار مربوط به نتایج آزمون وکالت را در کانال تلگرام اطلاعیه تحصیلی تله مشاور قرار می دهیم و همچنین توصیه می کنیم برای مشاهده نتایج آزمون وکالت مقاله زمان و نحوه مشاهده کانون وکالت 96 را مطالعه کنید.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از آزمون کانون وکلا میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "آزمون کانون وکلا 96" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :