شهریه رشته داروسازی دانشگاه ها ۹۶ | شهریه دانشگاه ۹۶

برای مشاوره جهت : شهریه رشته داروسازی دانشگاه ها ۹۶ | شهریه دانشگاه ۹۶

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

داروسازی در گروه آزمایشی علوم تجربی بسیار پرطرفدار می باشد. با توجه به ظرفیت محدود دانشگاه های دولتی در این رشته، داوطلبان گزینه های دیگر را در پیش روی خود خواهند دید. این گزینه ها شامل دانشگاه آزاد، دانشگاه پردیس خودگردان و دانشگاه نوبت دوم (شبانه) است. اغلب داوطلبان برای انتخاب میان این گزینه ها دچار تردید و سردرگمی خواهند شد. این امر به دلیل عدم شناخت و آگاهی از شرایط حاکم بر این دانشگاه هاست. یکی از معیارهای مهم برای انتخاب، شهریه داروسازی در تمام دانشگاه های فوق الذکر است. با مشخص شدن شهریه داروسازی در تمام دانشگاه ها و مقایسه کلی آن به یک جمع بندی کلی خواهیم رسید.

تلگرام کنکور سراسری

 

شهریه داروسازی دانشگاه آزاد

در دانشگاه های آزاد مختلف شهریه داروسازی مقدار متفاوتی دارد. این تفاوت شهریه داروسازی در دانشگاه آزاد به دلیل کیفیت ارائه دروس و آزمایشگاه های آن دانشگاه خاص است. اما به طور میانگین شهریه داروسازی در دانشگاه آزاد را می توان در جدول زیر خلاصه کرد

 

رشته تحصیلی

مقطع تحصیلی

شهریه ثابت

(ریال)

شهریه متغیر

(ریال)

هزینه خدمات آموزشی (ریال)

هزینه بیمه (ریال)

جمع کل شهریه (ریال)

داروسازی

دکترای حرفه ای

48,540,376

11,679،573

1,030,000

20,000

61,269,949

 

شهریه داروسازی دانشگاه آزاد در مقایسه با شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد و شهریه پزشکی دانشگاه آزاد به ترتیب حدود 15% و 10% کمتر است.

 

شهریه داروسازی دانشگاه پردیس خودگردان

به طور میانگین شهریه داروسازی دانشگاه پردیس خودگردان در جدید سالانه دانشگاه های پردیس خودگردان 223,000,000 ریال به ازای هر دو ترم می باشد. بعد از اعمال نظام جدید سالانه شهریه هر دو ترم در اول سال تحصیلی و به صورت یکجا از دانشجو گرفته خواهد شد. در مقایسه با رشته های پزشکی و دندانپزشکی می بینیم که شهریه داروسازی دانشگاه پردیس خودگردان از شهریه دندانپزشکی پردیس خودگران و شهریه پزشکی پردیس خودگردان به ترتیب 10% و 5% کمتر است.

 

شهریه داروسازی دانشگاه های سراسری نوبت دوم (شبانه)

شهریه داروسازی دانشگاه های نوبت دوم (شبانه) مقدار مشخص و واحدی در تمام دانشگاه های کشور ندارد و هر دانشگاه طبق ضوایط و قوانین خود مبلغی را تحت عنوان شهریه داروسازی شبانه اعلام می کند. به طور میانگین شهریه داروسازی شبانه در طول مدت تحصیل 55 میلیون تومان خواهد بود که به نسبت شهریه دندانپزشکی شبانه و پزشکی شبانه به ترتیب 15% و 10% کمتر می باشد.

 

مقایسه شهریه داروسازی در تمام دانشگاه ها

لیست زیر به ترتیب پرهزینه بودن شهریه داروسازی در تمام دانشگاه مرتب شده است

1- دانشگاه پردیس خودگردان

2- دانشگاه آزاد

3- دانشگاه نوبت دوم (شبانه)

 

همانطور که در ابتدا نیز عرض کردیم شهریه داروسازی تمام دانشگاه ها تنها یکی از معیار های انتخاب در بین گزینه های موجود است و به همین دلیل به تنهایی نمی تواند ملاک مناسبی برای انتخاب باشد. از جمله معیار های دیگری که باید در نظر داشت عبارتند از

1- هزینه رفت وآمد

2- هزینه خوابگاه

3- رتبه علمی دانشگاه

به همین دلیل برای یک انتخاب جامع و کامل باید تمامی شرایط را مدنطر داشت و با آگاهی کامل تصمیم گرفت.

 

 

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "شهریه رشته داروسازی دانشگاه ها ۹۶ | شهریه دانشگاه ۹۶" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :