شرایط اختصاصی کانون های وکلا آزمون وکالت

برای مشاوره جهت : شرایط اختصاصی بعضی از کانون های وکلا در آزمون وکالت 96

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

برخی از کانون های وکلا هر ساله شرایط خاصی را برای خود معین می کنند. امسال هم پس از انتشار آگهی آزمون متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانون های وکلای دادگستری سال 96، عده ای از کانون های وکلا شرایط اختصاصی خودشان را اعلام کردند. در ادامه قصد داریم که شرایط اختصاصی کانون های وکلا در آزمون وکالت را برای شما شرح بدهیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از شرایط اختصاصی از کانون وکلا در آزمون وکالت میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

شرایط اختصاصی کانون وکلای دادگستری البرز

در تاریخ 9/3/95 هیأت مدیره دادگستری البرز تصمیم گرفت که تعیین محل اشتغال وکالت بعد از پایان دوره کارآموزی و قبول شدن در آزمون اختبار به عنوان تلفیقی از نمره اکتسابی در آزمون اختبار و نمره آزمون ورودی کارآموزی می باشد. اگر پذیرفته شدگان آزمون وکالت تا ۳ ماه بعد از اعلام اسامی قبول شدگان به کانون وکلا البرز برای ثبت نام نهایی مراجعه نکند قبولی آنها در کانون وکلای البرز لغو می شود.

 

شرایط اختصاصی کانون وکلای دادگستری ایلام

ظرفیت کانون وکلای ایلام در آزمون وکالت تنها ۲۵ نفر است که علاوه بر این نیمی از ظرفیت این کانون وکلا به داوطلبان بومی ایلام اختصاص می یابد.

 

شرایط اختصاصی کانون وکلای دادگستری خوزستان

قبول شدگان کانون وکلای خوزستان حتما باید بومی خوزستان باشند. محل تولد آنها باید یکی از شهر های استان خوزستان باشد، پنج سال آخر تحصیل خود را در استان خوزستان گذرانده و سکونت مستمر داشته باشد.

 

شرایط اختصاصی کانون وکلای دادگستری زنجان

کانون وکلای زنجان تنها دارندگان مدارک تحصیلی موضوع ماده ۲ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری (مدارک کارشناسی پیوسته از مراکز معتبر) را پذیرش می کند. کسانی که مدرک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط دارند به شرطی می توانند در آزمون وکالت شرکت کنند که واحد های دوره کارشناسی حقوق را  بر اساس سر فصل های اعلام شده  وزارت علوم سپری کرده باشند. کانون وکلای دادگستری یزد حق انتقال محل کار آموزی پذیرفته شدگان را به سایر کانون وکلا ها نمی دهد و پذیرفته شدگان باید در همان شهری که محل کارآموزی است سکونت کنند.

 

شرایط اختصاصی کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویر احمد

1. بر اساس کمیسیون نیاز موضوع ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت ظرفیت، پذیرش کارآموزان وکالت حوزه کانون وکلای دادگستری فارس – کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۶ تعداد ۱۲۵ تن اعلام شد که ۸۰ تن از مجموع قبول‌شدگان، سهمیه استان فارس و ۴۵ تن سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد می‌باشد.

 

2. بر اساس مورخه 18/5/96 قبول‌شدگانی که  رتبه ۱ تا ۸۰ با احتساب ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران واجد شرایط و ضوابط قانونی علمی به حوزه استان فارس و از رتبه ۸۱ تا ۱۲۵ با احتساب ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران واجد شرایط و ضوابط قانونی علمی به حوزه استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص خواهد یافت.

 

روش محاسبه رتبه و معرفی قبول‌شدگان هر یک از حوزه‌های نام برده شده به این صورت است که برای مثال، هرگاه از مجموع ۱۲۵ نفر، ۳۷ نفر دارای شرایط و ظوابط قانونی و علمی استفاده از سهمیه ایثارگران باشند، ۳۴ نفر به حوزه استان فارس و ۱۳ نفر به حوزه کهگیلویه و بویراحمد اختصاص می یابد و به همین ترتیب، از رتبه ۱ تا ۵۶ داوطلبان آزاد و رتبه ۱ تا ۲۴ قبول‌شدگان ایثارگر دارای شرایط ضوابط قانونی و علمی به استان فارس و باز هم به همین ترتیب از ردیف ۸۱ تا ۱۱۲ سهیمه آزاد و ۱۱۳ تا ۱۲۵ سهیمه ایثارگران دارای شرایط و ضوابط قانونی علمی به منطقه کهگیلویه و بویراحمد اختصاص خواهد داشت.

 

3. کارآموزان فعال در هر حوزه، کلیه مراحل و تکالیف کارآموزی را در استان‌های ذکر شده انجام خواهند داد و پس از دریافت پروانه وکالت نیز در همان حوزه فعالیت خود را ادامه خواهند داد.

 

شرایط اختصاصی کانون وکلای دادگستری کرمان

بر اساس تصمیم هیأت مدیر کانون وکلای دادگستری کرمان برای پذیرش در این کانون وکلا حتماً باید یکی از بومیان استان کرمان باشید.

 

شرایط اختصاصی کانون وکلای دادگستری همدان

به هیچ عنوان نمی توانید از کانون وکلای همدان انتقالی بگیرید. برای انتخاب شهر اشتغال مندرج در پروانه وکالت فرد به غیر از شهر همدان می باشد و کسانی که قبول شده اند باید با توجه به انتخاب محل اشتغال، کار آموزی خود را نیز در همان شهر سپری کنند.کار آموزان تا سه ماه بعد از صدور پروانه کارآموزی ممنوع از وکالت می باشند و باید در این زمان دوره کارآموزی خود را سپری کنند.

 

شرایط اختصاصی کانون وکلای دادگستری یزد

بر اساس مورخ 26/5/96 هیأت ‌مدیره کانون به میزان ٢۰ درصد ظرفیت پذیرش تعیین‌شده توسط کمیسیون موضوع تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب17/1/76 به متقاضیان بومی واجد شرایط تعلق گرفته است.

 

ملاک بومی بودن عبارت است از:

1. متولدین استان یزد با داشتن حداقل ۵ سال سابقه سکونت در این استان.

2. متقاضیانی که در ١۰ سال منتهی به آزمون سال ١٣٩۶ به طور متوالی در استان یزد سکونت داشته‌اند.

توجه داشته باشید که شرایطی که در بالا گفته شد، با ارائه اسناد مثبته و با تشخیص هیات مدیره کانون احراز می‌گردد.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از شرایط اختصاصی بعضی از کانون های وکلا در آزمون وکالت میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "شرایط اختصاصی بعضی از کانون های وکلا در آزمون وکالت 96" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :