شرایط ثبت نام آزمون وکالت

برای مشاوره جهت : شرایط ثبت نام آزمون وکالت 96

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

همان طور که می دانید برای اخذ پروانه کارآموزی وکالت باید در آزمون وکالت که از طرف کانون وکلا برگزار می شود شرکت کنید. آزمون وکالت مانند تمامی آزمون ها، شرایط و ضوابط خاص مربوط به خودش را دارد. شاید عده ای بر این باور باشند که این شرایط برای ثبت نام اهمیتی ندارد و نیازی نیست که آن را مطالعه کنند. اما اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون وکالت 96 باعث می شود که داوطلبان در روند ثبت نام به مشکل بر نخورند. دقت داشته باشید که برای ثبت نام آزمون وکالت 96 باید تمامی این شرایط را داشته باشیم. در ادامه این مقاله قصد داریم شرایط ثبت نام در آزمون وکالت 96 را ارائه کنیم. برای اطلاع از شرایط اختصاصی بعضی از کانون های وکلا در آزمون وکالت کلیک کنید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون وکالت میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

شرایط ثبت نام آزمون وکالت 96 برای دریافت پروانه کارآموزی و وکالت

1. داوطلبان آزمون وکالت باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.

2. مدرک لیسانس یا بالاتر حقوق از دانشکده های حقوق داخل کشور یا خارج کشوری که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد یا مدرک لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح.

 

تبصره 1: کسانی که مدرک کارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح را ندارند و دارای مدارک بالاتر آن هستند حق شرکت در آزمون را ندارند. بنابراین از ارائه مدارک بالاتر به جز مدارک کارشناسی گفته شده خودداری نمایید.

 

تبصره 2: مدرک معادل حوزوی باید مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.

 

تبصره 3: کسانی که مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک مرتبط دارند، به شرطی می توانند در آزمون وکالت شرکت کنند که دوره های کارشناسی حقوق راگذرانده باشد.

 

3. پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضائی تهران تنها به کسانی داده می‌شود که در هنگام ثبت نام آزمون وکالت، سن آنها بیشتر از چهل سال نباشد و برای فعالیت در سایر حوزه ها سن آنها از پنجاه بیشتر نباشد.

4. پروانه کارآموزی برای کسانی صادر می شود که دارای شرایط مندرج در قوانین و مقررات ناظر بر وکالت باشند.

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "شرایط ثبت نام آزمون وکالت 96" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :