آزمون قضاوت

برای مشاوره جهت : شرایط آزمون قضاوت | زمان و نحوه ثبت نام آزمون قضاوت | نتایج آزمون قضاوت 96

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

آزمون قضاوت، آزمونی جهت کسب شغل قضاوت، توسط فارغ التحصیلان دانشگاهی دارای شرایط لازم آزمون قضاوت می باشد. متقاضیان شرکت در آزمون قضاوت، پس از گذراندن دو مرحله ازمون قضاوت (تستی و تشریحی) وارد مرحله گزینش صلاحیت های عمومی می شوند. این مرحله شامل بررسی شاخص های وضعیت هوش شناختی و هوش هیجانی متقاضیان شرکت در آزمون قضاوت ، استفاده از ابزار مصاحبه شفاهی و استعلامات از مراجع ذی الصلاح و تحقیقات محلی خواهد بود. متقاضی آزمون قضاوت، پس از طی این مراحل، دوره های اموزشی خود را که شامل، 9 ازمون خواهد بود، را آغاز میکند. متقاضیان آزمون قضاوت، باید برای شرکت در این آزمونها، امتیازات مدنظر را کسب کنند. این ازمونها در کارگروههای مشخصی استنباط سازی شده و موفقیت در 9 آزمون، از شرایط تداوم مراحل جذب است. در پایان این مراحل اقتدار کارآموزی انجام می شود و نهایتا فرد با گذراندن 20 مرحله، مراحل جذب قضاوت 96را به پایان می رساند.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

 

برای مشاوره جهت اطلاع از آزمون قضاوت میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

زمان و نحوه ثبت نام آزمون قضاوت ۹۶

استخدام قاضی قوه قضائیه، به چهار روش صورت می گیرد. که دو روش ان جذب عمومی از طریق آزمون قضاوت است.

الف) جذب عمومی داوطلبان شرکت در آزمون قضاوت با مدرک دانشگاهی از طریق ازمون تصدی منصب قضا( ثبت نام این آزمون قضاوت 96،  از تاریخ 23/07 تا 30/07  و از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش www.sanjesh.org خواهد بود).

 

ب) جذب عمومی داوطلبان شرکت در ازمون قضاوت با مدرک دانشگاهی از طریق ازمون قضاوت ویژه شوراهای حل اختلاف (ثبت نام این ازمون قضاوت 96، از تاریخ 22/02 تا تاریخ 01/03 از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجشwww.sanjesh.org  صورت گرفت.)

 

ج) جذب داوطلبان حوزوی از طریق ازمون قضات ویژه داوطلبان حوزوی ( ثبت نام آزمون قضاوت متقاضیان حوزوی96، از تاریخ 17/02 تا تاریخ 27/02 از طریق سامانه مربوطه در سایت  معاونت منابع انسانی قوه قضائیه به نشانی www.amoozeshghanoon.ir صورت گرفت).

 

د) جذب اختصاصی ویژه ایثارگران، در راستای اعطای تسهیلات استخدامی ویژه ایثارگران جذب این عزیزان از طریق جذب اختصاصی قضاوت ایثارگران، خواهد بود (ثبت نام  در این فرایند جذب قضات ایثارگر،در اذرماه و از طریق سامانه مربوط به جذب قضات ایثارگر در سایت www.qazahrm.ir  خواهد بود).

 

انچه که اصطلاحا به عنوان ازمون قضاوت در جامعه مطرح است فرایند جذب عمومی از طریق دو روش اول ازمون قضاوت می باشد. که ازمون قضاوت تصدی شغل قضا و ازمون قضاوت برای شوراهای حل اختلاف در روش برگزاری ازمون قضاوت،  مراحل جذب آزمون قضاوت، شرایط لازم برای شرکت در آزمون قضاوت، مواد امتحانی آزمون قضاوت مشابه می باشند.

 

شرایط لازم برای شرکت در ازمون قضاوت 96

متقاضیان ثبت نام در ازمون قضاوت 96 باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی قید شده در اطلاعیه ثبت نامی آزمون قضاوت 96، که از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اعلام شده است، باشند. شرایط ثبت نامی شرکت در ازمون قضاوت، به شرح زیر می باشند

 

الف- شرایط عمومی ثبت نام در آزمون قضاوت ۹۶

از جمله شرایط عمومی ثبت نام در آزمون قضاوت ۹۶ می توان به موارد زیر اشاره داشت:

1. تابعیت اصلی ایران.    

2. اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، ایمان و عدالت.

3. التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های غیرقانونی یا هواداری از آن‌ها، مگر در صورت احراز توبه.       

4. طهارت مولد.   

5. داشتن سلامت جسمی و روانی و توانایی برای انجام کار قضایی به موجب شیوه‌نامه‌ای که به تصویب رئیس قوه‌قضائیه می‌رسد.

6. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه، معافیت تحصیلی یا معافیت از خدمت با لحاظ مقررات ماده واحده قانون گذرانیدن مدت خدمت نظام وظیفه فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور.       

7. نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر.      

8. حسن شهرت، اخلاق و امانتداری.

9. عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان‌گردان. 

10. داشتن حداقل 22 و حداکثر 40 سال تمام در روز ثبت‌نام.    

 

ب- شرایط اختصاصی  شرکت در آزمون قضاوت ۹۶

دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی مورد قبول ازمون قضاوت،از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:

1. کارشناسی حقوق در یکی از گرایش ها؛ 

2. کارشناسی الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛ 

3. کارشناسی فقه و حقوق؛      

4. کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در یکی از گرایش ها؛    

5. کارشناسی ارشد پیوسته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛

 

روش برگزاری ازمون قضاوت 96

آزمون قضاوت 96، در دو مرحله تستی و تشریحی برگزار می شود.

 

الف)ازمون تستی قضاوت

مواد و ضرایب امتحانی آزمون قضاوت به شرح زیر خواهند بود:

شماره

نام درس

ضریب درس

تعداد سئوالات

شماره سئوالات دفترچه

   1

حقوق مدنی

3

30

30-1

   2

حقوق تجارت

2

20

50-31

   3

آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی

2

20

70-51

   4

آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری

2

25

95-71

   5

حقوق جزای عمومی

3

25

120-96

   6

حقوق جزای اختصاصی

2

20

140-120

   7

استعداد شغلی

2

 

 

 

 

ب) ازمون تشریحی قضاوت

آزمون قضاوت به صورت تشریحی و در زمانی مجزا از زمان آزمون تستی قضاوت برگزار می شود و هدف از ان بررسی و تحلیل اطلاعات افراد است.

 

زمان برگزاری و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت ۹۶

آزمون قضاوت به دو روش تستی و تشریحی برگزار می شود. زمان برگزاری ازمون تستی قضاوت 96، روز جمعه 24/09 خواهد بود و امکان دریافت پرینت کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، از روز چهارشنبه 22/09 وجود خواهد داشت. و زمان برگزاری ازمون تشریحی قضاوت96، تاریخ 27/11 خواهد بود.

 

زمان اعلام نتایج ازمون قضاوت 96

سازمان سنجش اموزش کشور تاکنون، تاریخ دقیقی را برای اعلام نتایج اعلام نکرده است، اما بر اساس زمان بندی آزمون قضاوت در سال های گذشته مسی توان پیش بینی کرد که زمان اعلام نتایج ازمون تستی قضاوت، در آبان ماه و زمان اعلام نتایج ازمون تشریحی در فروردین ماه سال 97 خواهد بود.

 

نحوه اعتراض به اعلام نتایج کنکور قضاوت 96

داوطلبان آزمون قضاوت؛ جهت اعتراض به نتایج آزمون قضاوت، باید حداکثر 10 روز پس از اعلام نتایج ازمون قضاوت با معاونت منابع انسانی قوه قضائیه مکاتبه کنند.

 

 

برای مشاوره جهت اطلاع از آزمون قضاوت میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "شرایط آزمون قضاوت | زمان و نحوه ثبت نام آزمون قضاوت | نتایج آزمون قضاوت 96" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :