شهریه رشته دندانپزشکی | شهریه دندانپزشکی در تمام دانشگاه ها ۹۶-۹۷

برای مشاوره جهت : شهریه رشته دندانپزشکی | شهریه دندانپزشکی در تمام دانشگاه ها ۹۶-۹۷

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

در میان علاقه مندان به رشته دندانپزشکی بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری 96 نمره و رتبه لازم جهت ورود به رشته دندانپزشکی در دانشگاه های سراسری را به دست نمی آورند اما گزینه های دیگری برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی وجود دارد. این گزینه ها شامل دانشگاه آزاد، پردیس های خودگردان و نوبت دوم (شبانه) می باشند. اغلب داوطلبان برای انتخاب میان این گزینه ها دچار سردرگمی می شوند چرا که معیار درست برای انتخاب را نمی دانند. یکی از این معیارها میزان شهریه دندانپزشکی در تمام دانشگاه های نامبرده شده در بالاست. ما در این مقاله قصد داریم که شما داوطلبانش کنکور سراسری 96 که مشتاق به تحصیل در رشته دندانپزشکی هستید را در مورد شهریه دندانپزشکی در تمام دانشگاه ها مطلع کنیم. انتخابی درست در گرو آگاهی و اطلاع از جوانب مختلف گزینه های پیش رو می باشد. گزینه های داوطلبان کنکور سراسری 96 برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی شامل دانشگاه آزاد، دانشگاه پردیس خودگردان و دانشگاه نوبت دوم (شبانه) می باشد. در ادامه به بررسی شهریه دندانپزشکی تمام دانشگاه های بالا خواهیم پرداخت. توصیه می کنیم مقالات انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد را نیز مطالعه فرمایید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

در صورت مواجه با هر گونه سوال در زمینه شهریه رشته های دانشگاهی می توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 

شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد

درست مانند رشته پزشکی، شهریه دندانپزشکی در دانشگاه آزاد در شهر های مختلف متفاوت است و از قوانین خود دانشگاه پیروی می کند. اما اگر بخواهیم به طور میانگین شهریه دندانپزشکی در دانشگاه آزاد را بیان کنیم به صورت جدول زیر خلاصه می شود

 

رشته تحصیلی

مقطع تحصیلی

شهریه ثابت

(ریال)

شهریه متغیر

(ریال)

هزینه خدمات آموزشی (ریال)

هزینه بیمه (ریال)

جمع کل شهریه (ریال)

دندانپزشکی

دکترای حرفه ای

58,240,896

16,379،581

1,030,000

20,000

75,670,477

 

اگر بخواهیم شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد را با شهریه پزشکی دانشگاه آزاد مقایسه کنیم، میبینیم که شهریه دندانپزشکی حدودا 10% گرانتر از شهریه پزشکی دانشگاه آزاد می باشد.

 

 

شهریه دندانپزشکی دانشگاه پردیس خودگردان

شهریه دندانپزشکی دانشگاه پردیس خودگردان بستگی به رتبه علمی دانشگاه مربوطه داشته و متغیر است. طبیعتا در پردیس های خودگردان دانشگاه های معتبر شهریه ها به مراتب گرانتر خواهد بود. اما با یک میانگین گیری منطقی بین تمامی دانشگاه های پردیس خودگردان به این نتیجه میرسیم که شهریه دندانپزشکی پردیس خودگردان 236,000,000 ریال خواهد بود. از سال 93-94 شیوه پرداخت شهریه در دانشگاه های پردیس خودگردان به نظام سالانه تغییر یافت. این بدان معنی است که شهریه هر دو ترم را در اول سال از دانشجو می گیرند.

 

شهریه دندانپزشکی دانشگاه های سراسری نوبت دوم (شبانه)

همانند شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد و شهریه دندانپزشکی پردیس خودگردان، شهریه دندانپزشکی شبانه نیز متغیر است و به درجه علمی دانشگاه در سطح کشور می باشد. به طور مثال دانشگاه تهران که رتبه علمی بالاتری نسبت به دانشگاه های شهرستان دارد طبیعتا شهریه دندانپزشکی شیانه بیشتر خواهد بود. اما به طور  میانگین هزینه کل دوره تحصیل تقریبا 70 میلیون تومان خواهد بود. در مقایسه با شهریه پزشکی شبانه ، شهریه دندانپزشکی شبانه تقریبا 10% بیشتر است.

 

مقایسه شهریه دندانپزشکی در تمام دانشگاه ها

اگر بخواهیم به ترتیب بیشتر بودن شهریه دندانپزشکی ، دانشگاه ها را مقایسه کنیم ترتیب به صورت زیر خواهد بود

1- دانشگاه پردیس خودگردان

2- دانشگاه آزاد

3- دانشگاه نوبت دوم (شبانه)

اما در این مقاله تنها به میزان شهریه دندانپزشکی در تمام دانشگاه ها پرداختیم و هزینه های دیگر از جمله هزینه زندگی و رفت و آمد را در نظر نگرفتیم. برای یک تصمیم گیری درست و همه جانبه باید تمامی عوامل را مد نظر داشته باشیم.

 

در صورت مواجه با هر گونه سوال در زمینه شهریه رشته های دانشگاهی می توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
1 کاربر به "شهریه رشته دندانپزشکی | شهریه دندانپزشکی در تمام دانشگاه ها ۹۶-۹۷" امتیاز داده اند | امتیاز: 1.0 از 5
  • پریسا
    امتیاز 1 از 5

    ارزششو داره سالی هفت میلیون بدی بعدا ماهی پونزده میلیون درآمد داشته باشی

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :