انتخاب رشته کنکور سراسری

برای مشاوره جهت : انتخاب رشته کنکور سراسری

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

انتخاب رشته کنکور سراسری که در آن، دانش آموزان رشته تحصیلی دانشگاهی خود را انتخاب می کنند اولین انتخاب پیش روی دانش آموزان است که زندگی فرد بعد از انتخاب رشته کاملا تحت تاثیر آن قرار می گیرد.

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره تحصیلی می توانید با شماره 9099071614 با کارشناسان متخصص ما در انتخاب رشته تماس بگیرید

 

در صورتی که با قوانین و معیار های خاص انتخاب رشته آشنا باشید می توانید با یک انتخاب رشته صحیح در رشته دانشگاهی مورد علاقه خود قبول شوید. یک نکته بسیار مهم برای داشتن یک انتخاب رشته درست داشتن شناختی صحیح از رشته های دانشگاهی و معیار های انتخاب رشته است. به همین جهت قصد داریم ضوابط حاکم بر انتخاب رشته را در این مقاله برای شما شرح دهیم. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته های دانشگاهی به مقاله های  ما در مورد رشته های مختلف دانشگاهی را مطالعه فرمایید یا با مشاوران متخصص ما در این زمینه تماس بگیرید.

 

انتخاب رشته دانشگاه های دولتی کنکور سراسری 96

شاید تا به امروز فکر می کردید که امسال آزمون کنکور 96 مهترین قسمت تحصیل شما می باشد اما اینگونه نیست چراکه مهترین قسمت پروسه کنکور سراسری برای شما انتخاب رشته است و در ادامه توضیح می دهیم چرا انتخاب رشته برای داوطلبان کنکور سراسری 96 مهمتر از  آزمون کنکور سراسری 96 است. دوستان در ابتدای این مطلب این نوید را به شما می دهیم که مهم نیست چه رتبه ای در کنکور سراسری96 کسب کرده اید، شما پس از خواندن این مطلب می توانیدآینده را به نفع خود تغییر دهید.

هدف ما در این مطلب این است که متوجه شویم که انتخاب رشته صحیح چطور و چگونه است. انتخاب رشته شامل چند قسمت است که به تفضیل در زیر توضیح داده شده است کسی که به تمام جوانب زیر احاطه داشته باشد میتواند یک انتخاب رشته مناسب برای کنکور سراسری 96 انجام دهد.

1.علاقه مندی شهرها

2.علاقه مندی دانشگاها

3.علاقه مندی رشته ها

هر فرد در ابتدا باید بداند، در کدام یک از رشته های دانشگاهی علاقه دارد ادامه تحصیل بدهد، نکته ای که در اینجا باید متذکر شویم این است)) علاقه بسیار مهم است و عامل اصلی تصمیم گیری برای انتخاب رشته کنکور سراسری 96محسوب میشود)) ، اشتباهی که اکثر افراد انجام میدهند نگاه به عموم و خواسته های اطرافیان است و با غفلت از علایق و استعدادهایشان بدنبال رشته های پرطرفدار میروند که اشتباهی بزرگ است و در آینده برای اشتغال با مشکل برمواجه میشوند.

بسیار مهم است که با توجه علایق و استعدادها، هر فرد رشته مورد نظرش را انتخاب نماید و اگر استعدادهایتان برایتان مبهم است بدانید که استعداد در بسیاری از موارد در پی علاقه بوجود خواهد آمد.

شما میتوانید جهت تست استعداد و مشاوره صحیح انتخاب رشته کنکور 96

با شماره  ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

دومین نکته برای انتخاب رشته کنکور سراسری این است که فرد به چه شهرهایی علاقه دارد چراکه دوران تحصیل 4-2 ساله مدت کمی نیست و شهری که در آن قصد تحصیل دارید از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا زمان مهمی از دوران جوانی و شکوفایی خود را در آنجا میگذرانید و تجارب جدیدی را کس خواهید کرد. نکته ی دیگری که بسیار حائز اهمیت است در مورد انتخاب شهر توجه به فاصله این شهر از شهر محل سکونتتان است چرا که دور بودن از خانواده، هزینه رفت و آمد و... بسیار بر کیفیت زندگی شما تاثیر گذار است.

سوین نکته آشنایی و علم کامل به دانشگاه های هر شهر و اساتید و سطح علمی و... است که نیاز به مشورت با افراد خبره و آشنا به جو حاکم به دانشگاه ها و اعتبار مدارک دانشگاه ها  می باشد که جهت کسب اطلاعات میتوانید به مقالات ما در زمینه بررسی کیفیت مدارک دانشگاه ها  با شماره  ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید و با کارشناسان دانشگاه سراسری صحبت کنید.

پس از تجزیه و تحلیل نکات بالا متوجه می شوید که به چه رشته ها و دانشگاه هایی علاقه مند هستید، حالا باید به سراغ تجزیه و تحلیل کارنامه و رتبه بروید تا احتمال قبولی خود را در کد رشته های مد نظرتان افزایش بدهید. یادتان باشد که تنها رتبه در قبولی تأثیرگذار نیست، بلکه انتخاب رشته از تاثیری پررنگتر دارد و شما با انتخاب رشته مناسب و حرفه ای میتوانید از کسانی که رتبه بهتر دارند پیشی بگیرید و در دانشگاه و رشته مناسبتری قبول شوید. برای آگاهی از قسمت های مختلف کارنامه کنکور سراسری 96 می توانید به مقاله ما در این زمینه را مطالعه کنید.

پس با دقت نکات بعدی را مطالعه کنید. انتخاب رشته سراسری ریاضی با انتخاب رشته سراسری تجربی وانتخاب رشته سراسری هنر و... فرقی ندارد و همگی از اصول و قواعد کلی ثابتی پیروی میکنند و تنها علاقه آگاهانه و آشنایی به دانشگاه هاست که تمایز ایجاد میکند. بعضی از قوانین انتخاب رشته کمی پیچیده اند که در این متن و با توجه به زمان کم باقی مانده تا انتخاب رشته قابل توضیح و تفضیل نیست که بسته به شرایط فردی متغیر میباشد مثل وضعیت نظام وظیفه، سهمیه های تاثیر گذار که امسال تغییر نیز کرد و یا قوانین بومی گزینی و یا تفاوت دانشگاه روزانه و شبانه و پیام نور و پردیس خودگردان و یا قبولی بدون کنکور در دانشگاه های سراسری و  رشته های نیمه مترکز و گروهای شناور و.... در موارد مشابه می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ جهت مشاوره دقیق و بحث با کارشناسان دانشگاها تماس بگیرید.

اولین مرحله انتخب رشته کنکور سراسری 96 تحلیل کارنامه است که در زیر به نکاتی از آن اشاره میکنیم.

1.رتبه در زیرگروهای مختلف

2.رتبه کشوری و تأثیر ان

3.رتبه منطقه و تأثی ان

4.تراز

5.نمره کل

با توجه به تجزیه و تحلیل نکات بالا میتوانید به جایگاه صحیح خود در بین رشته ها و دانشگاها پی ببرید.

در انتها باید پارامتر هزینه را در نظر داشته باشید که شاید بسیار در انتخاب رشته ی شما تاثیر گذار باشد. این مسله را با یک مثال برای شما توضیح می دهم در انتخاب رشته یک فرد که ساکن تهران است و رشته ی مورد علاقه ی خود را در دانشگاه های روزانه شهر اصفهان و یا در یکی از دانشگاه های تهران به صورت شبانه قبول می شود. شاید بسیاری از داوطلبان بین این دو دانشگاه، دانشگاه روزانه  اصفهان را انتخاب می کنند. توجه داشته باشید اگر شما در دانشگاه تهران به صورت شبانه قبول شوید از لحاظ هزینه شما هزینه ی بسیار کمتری را نسبت به روزانه تهران در صورتی که ساکن تهران باشد متقبل می شوید از آنجایی که مدارک روزانه و شبانه یکی است و هیچ تفاوتی با هم ندارد و از لحاظ کیفیت مدرک دانشگاه های تهران از مدرک دانشگاه اصفهان معتبرتر است. حالت های مشابه با مثال بالا بسیار زیاد است. برای مشاوره در زمینه با انتخاب رشته شما می توانید با کارشناسان انتخاب رشته کنکور ما تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
4 کاربر به "انتخاب رشته کنکور سراسری" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.2 از 5
 • میثم
  امتیاز 3 از 5

  سلام.ممنون از سایت بی نظیرتون.دستتون درد نکنه.سوالم اینه که با تراز۵۵۵۸ وسهمیه ۵درصد ایثارگران.احتمال قبولی پرستاری شهرستانای کوچیک ودور چقدره؟

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام احتمال قبولی شما در دانشگاه های سراسری خیلی کمه ولی احتمال قبولیتون در دانشگاه های آزاد شهرستان ها بیشتر هست.

 • mah
  امتیاز 5 از 5

  دوستاااااان تو رو خدا کمک کنین من بعد انتخاب رشته ی و دریافت کدهای اصلی حواسم نبود دکمه ی backرو فشار دادم الان کد رشته های من تایید شده ؟؟؟؟من الان باید چیکار کنم خوااااااااااااااااااهش میکنم دوستان اگه اطلاعی دارین کمک کنین خواهشا..پیشاپیش از پاسخ هاتون ممنونم

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام شما وقتی تایید نهایی رو زدین و انتخاب رشته تمام شد کد رهگیری را حتما باید دریافت کنید در صورتی که کد رهگیری رو دریافت نکردین هنوز انتخاب رشته شما انجام و به اتمام نرسیده. شما باید از اول وارد سامانه انتخاب رشته سازمان سنجش بشین و انتخاب رشته خودتونو انجام بدین در صورتی که انجام شده بود. می تونین برای اطمینان از قسمت ویرایش انتخاب رشته استفاده کنید. حتما کد رهگیری بعد از انتخاب رشته رو یادداشت کنید و نزد خودتون نگه دارین

 • مسعود قنبری
  امتیاز 4 از 5

  ایا اگر داوطلب رشته پیام نور قبول شود می تواند انصراف دهد و در کنکور سال بعد شرکت کند؟

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام. در صورتی که اولین انصراف شما از دانشگاه باشه می تونین انصراف بدین و سال بعد کنکور و شرکت کنید و از لحاظ نظام وظیفه مشکلی براتون پیش نمی یاد. ولی در صورتی که انصراف دومتون باشه اول باید وضعیت نظام وظیفتونو مشخص کنید

 • عطا
  امتیاز 5 از 5

  ممنون از شما

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  ارادت

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :