ثبت نام علمی کاربردی کارشناسی ارشد | کارشناسی ارشد علمی کاربردی 96

برای مشاوره جهت : ثبت نام علمی کاربردی کارشناسی ارشد | کارشناسی ارشد علمی کاربردی 96

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

در چند سال اخیر دانشگاه علمی کاربردی دانشجویان زیادی را به سمت خود کشانده است. دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی علمی کاربردی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد علمی کاربردی اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور می کند. برای آشنایی بیشتر میتوانید مقاله راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه کنید. در این مقاله به شرایط پذیرش و زمان ثبت نام و موارد دیگر کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی 96 می پردازیم.

تلگرام کنکور سراسری

 

در صورت مواجه با هر گونه سوال در مورد تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی می توانید با کارشناسان دانشگاه از طریق تلفن ثابت با شماره  9099071614 تماس بگیرید.

 

کارشناسی ارشد علمی کاربردی

مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور دانشجو جذب و ثبت نام می کنند اما در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی در اکثر مواقع پذیرش دانشجو به صورت با آزمون است. پس اکثرا داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد علمی کاربردی دارند باید در آزمون ورودی دانشگاه علمی کاربردی شرکت کرده و در صورت قبولی در آزمون مذکور اجازه ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را دارند.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد

در سال 92 دانشگاه علمی کاربردی اقدام به ثبت نام دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد کرد. دانشجویانی که علاقه مند در ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی بودند باید دارای یک سری شرایط بودند. 1- داشتن حداقل 3 سال سابقه کاری در رشته انتخابی 2- قبولی در آزمون ورودی کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی 3- قبولی در مصاحبه علمی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی 4- هر کس فقط حق داشت در زمینه رشته کارشناسی خود ادامه تحصیل دهد. یعنی حق تغییر رشته برای هیچ کسی وجود نداشت. این موارد از شرایط پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی بود. شرایط بالا باعث می شد که داوطلبان کمی شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی را داشته باشند. حال داوطلبانی که واجد شرایط بودند باید در آزمون وروردی کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی شرکت کرده و در صورت قبولی در آزمون ورودی امکان ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل در ارشد دانشگاه علمی کاربردی را داشتند.

 

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

در سال 93 که دانشگاه علمی کاربردی اقدام به جذب دانشجو کرد لیستی از رشته های مقطع کارشناسی ارشد را معرفی کرد. نکته مهم در مورد رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی متمایز بودن و ناملموس بودن آن با رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد یا دانشگاه های دولتی بود. همانگونه که می دانیم دانشگاه علمی کاربردی بر پایه آموزش عالی مهارتی تاسیس شده و به عبارتی دیگر دانشگاه علمی کاربردی بیشتر بر اساس مباحث عملی است و توجه کمتری به مباحث نظری دارد. از رشته های معرفی شده مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی مهندسی فناوری ارشد ارتقا سیستم کنترونیک ماشین افزار را می توان نام برد که مدرک کارشناسی مورد نیاز آن گرایش الکترونیک، مکاترونیک و مهندسی پزشکی بود و فقط دانشجویانی که دارای این مدرک تحصیلی بودند حق ثبت نام را داشتند. برای اطلاع از دانشگاه هایی که در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می کنند نظیر ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با کارشناسان دانشگاه تماس بگیرید.

 

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی فقط یک بار در سال 92 اقدام به برگزاری آزمون ورودی کارشناسی ارشد کرد و تا به امروز دیگر دانشجویی در مطقع کارشناسی ارشد را جذب نکرده است اما احتمال هایی می رود که در سال های بعد دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو جذب کند که در ادامه مقاله به این موضوع می پردازیم.

 

کلام آخر کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

همانگونه که قبل تر شرایط پذیرش دانشگاه علمی کاربردی بیان شد، دانشگاه علمی کاربردی شرایط بسیار سخت تری نسبت به دانشگاه های دیگر دارد. به طور کلی دانشگاه علمی کاربردی بیشتر به درد شاغلین می خورد که قصد دارند در زمینه شغلی خود دارای مدرک دانشگاهی شوند. در دانشگاه جامع علمی کاربردی ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون کنکور است اما در در مقطع کارشناسی ارشد به صورت با آزمون ثبت نام می کنند پس اگر دانشگاه علمی کاربردی طبق روال سال 93 در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو جذب کند احتمالا به صورت با آزمون خواهد بود. حال با فرض قبول شدن در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان برای قبولی نهایی در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی باید مصاحبه علمی انجام دهند. چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارید گزینه های بهتری نظیر کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد پردیس خودگردان و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور وجود دارند.

 

آینده کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی فقط در سال 93 اقدام به جذب دانشجو کرد و تا به امروز دانشگاه علمی کاربردی هیچ دانشجویی را در مقطع کارشناسی ارشد جذب نکرده است. با توجه به صحبت های مسئولین احتمال کمی هست که دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو جذب کند و تاکید آن ها بیشتر بر بهتر کردن سطح کیفیت مقاطع کاردانی و کارشناسی است. پس به داوطلبان توصیه می شود اگر خواهان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند می توانند در دانشگاه های آزاد، پردیس خود گردان، پیام نور و غیرانتفاعی که گزینه های بهتری هستند و شرایط پذیرش بسیار آسان تری دارند ثبت نام کنند. به هر حال چنانچه دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو جذب کند فقط در حوزه توسعه عالی آموزش مهارتی خواهد بود.

 

توصیه تله مشاور

با توجه به صحبت های مسئولین انتظار نمی رود دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو بپذیرد یا حداقل تا چند سال دیگر دانشجو نمی پذیرد. توصیه مشاوران گروه تله مشاور به شما داوطلبان گرامی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید با توجه به شرایط پذیرش و نوع رشته های معرفی شده در صورت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاه علمی کاربردی این است که گینه های مشابه مانند ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، پردیس خود گردان ، دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی را بررسی کنند که گزینه ها مطلوب تری نسبت به دانشگاه علمی کاربردی هستند.

 

 در صورت هر گونه مشاوره در زمینه تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی و دانشگاه های بدون کنکور می توانید با کارشناسان دانشگاه از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "ثبت نام علمی کاربردی کارشناسی ارشد | کارشناسی ارشد علمی کاربردی 96" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :