جزئیات و راهنمای ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی

برای مشاوره جهت : جزئیات و راهنمای ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

جزئیات و راهنمای ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی را برای شما آماده کرده ایم. با توجه به افزایش متقاضیان ادامه تحصیل بدون کنکور در دانشگاه ها و فراهم آمدن امکان ثبت نام بدون کنکور در بسیاری از دانشگاه های ایران از جمله ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد، علمی کاربردی، پیام نور و ... ، احساس نیاز به اطلاع از شرایط و نحوه ی ثبت نام در این دانشگاه ها روز به روز بیشتر می شود. یکی از دانشگاه هایی که متقاضیان ادامه تحصیل بدون کنکور با آن مواجه هستند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی می باشد. که بسیاری از رشته های بدون کنکور پر طرفدار دانشگاهی را ارائه می دهد. شما می توانید برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی کلیک کنید. ما در این مقاله سعی داریم تا چگونگی ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های غیر انتفاعی را به طور کامل توضیح دهیم.

تلگرام کنکور سراسری

 

زمان و نحوه ی ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی

شهریه دانشگاه غیرانتفاعی  را قبلا توضیح داده ایم.زمان ثبت نام متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی سال 96 برای ورودی مهر و بهمن ماه در اردیبهشت ماه 96 می باشد. باید توجه داشته باشید که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی در مقطع کاردانی تنها برای برخی از رشته ها امکان پذیر است یعنی دانشگاه غیر انتفاعی در مقطع کاردانی برخی از رشته ها بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می کند یعنی معدل دیپلم شخص شرکت کننده نقش تعیین کننده ای در قبولی داوطلب دارد و برخی دیگر از رشته ها تنها با کنکور قابل دسترس هستند.

متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی می توانند برای اطلاع دقیق از رشته های بدون آزمون کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی و ثبت نام از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرند وبا کارشناسان ما صحبت کنند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه پیام نور سال 96 داشتن یکی از مدارک زیر می باشد:

  1. دیپلم فنی حرفه ای
  2. دیپلم هر کدام از رشته های نظری

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی سال 96 داشتن یکی از مدارک زیر می باشد:

  1. مدرک پیش دانشگاهی
  2. مدرک دیپلم نظام قدیم
  3. مدرک کاردانی (فوق دیپلم)

متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی سال 96 که دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای هستند و مدرک پیش دانشگاهی ندارند بر اساس قوانین سازمان سنجش اجازه ثبت نام مقطع کارشناسی بدون کنکور دانشگاه ها را ندارند. این دسته از داوطلبان می توانند برای ادامه تحصیل برای رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی دانشگاه ها اقدام نمایند.

 

ویژگی های تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی

پیشنهاد ما برای متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های مختلف این است که اول تمام شرایط و مزیت های تحصیل در دانشگاه های مختلف را به صورت کامل بررسی کنند تا بتوانند انتخاب درستی برای ادامه تحصیل داشته باشند. دانشگاه های غیر انتفاعی دارای مزایایی می باشد که از جمله آنها می توان به هزینه نسبتا کم و راحت بودن داوطلب در حین تحصیل نسبت به دانشگاه های دولتی (روزانه و شبانه )،آزاد و ... اشاره کرد. برای مشاوره در زمینه ویژگی های تحصیل در دانشگاه های غیر انتفاعی و بررسی آینده تحصیل در این دانشگاه شما می توانید با مشاوران تخصصی ما در این زمینه تماس بگیرید.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی تفاوت قابل توجهی با سایر تکمیل ظرفیت هایی که تاکنون توسط سازمان سنجش برگزار شده است دارد . به این شکل است که لیست رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در سایت هر یک از دانشگاه های غیرانتفاعی معرفی می شود. . داوطلبان باید با مشاهده این لیست رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را مشخص کرده  و بصورت حضوری به آن دانشگاه مراجعه کنند تا در آن رشته محل ، ثبت نام خود را انجام دهند این یعنی اینکه ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی را بصورت بدون واسطه انجام میدهند. لازم به ذکر است ، هر کس فقط حق دارد تنها در یک رشته محل ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی را انجام دهد.

اگر داوطلبی در بیش از یک رشته محل ثبت نام کند تمام ثبت نام هایش باطل خواهد شد

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی :

از جمله شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی عبارتند از: دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ، یا مدرک دیپلم و فوق دیپلم و یا مدرک دیپلم 4 ساله (نظام قدیم) . همچنین محدودیت شرط معدل در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی مطرح نیست . البته در ثبت نام های بر اساس سوابق تحصیلی سازمان سنجش تا الان رسم به این منوال بود که قبولی ها بر اساس معدل بود ولی ظاهرا در ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی تاثیر معدل در نظر گرفته نمی شود و صرفا با مراجعه حضوری به دانشگاه می توان ثبت نام نهایی را انجام داد.

یک نکته مهم  برای متقاضیان تکمیل ظرفیت بدون کنکور غیرانتفاعی این است که  داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت نکرده اند امکان ثبت نام در تکمیل ظرفیت بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی را دارند مثبت است و جهت ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه های غیر انتفاعی لزومی به شرکت در آزمون سراسری نخواهد بود و متقاضیان در صورت شرکت و یا عدم شرکت در آزمون سراسری امکان ثبت نام را خواهند داشت.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در تکمیل ظرفیت بدون کنکور غیر انتفاعی:

متقاضیان ثبت نام بدون آزمون داشگاه غیرانتفاعی ، در زمان ثبت نام باید دارای مدارکی چون : مدرک دیپلم 4 سال (نظام قدیم) یا مدرک دیپلم (نظام جدید و یا گواهی پیش دانشگاهی . همراه داشتن گواهی کاردانی برای دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی . همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی و 2 عدد کپی از هرکدام . شش قطعه عکس سه در چهار و به همراه داشتن مدرک نظام وظیفه برای برادران مشمول.

دانشگاه های غیر انتفاعی _ غیر دولتی :

از جمله دانشگاه های غیر انتفاعی مطرح در کشور دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ میباشد که در سال 1384 آغاز به فعالیت نموده است. ابتدا با رشته كارشناسي ارشد علوم اجتماعي- مطالعات فرهنگي فعاليت خود را آغاز نمود و هم اكنون در يك رشته دكتري زيست‌شناسي علوم جانوري و نه رشته كارشناسي ارشد مهندسي صنايع- صنايع، مهندسي عمران- سازه، مهندسي مالي، مديريت اجرايي- MBA، حقوق خصوصي، روانشناسي- خانواده درماني، علوم اجتماعي- مطالعات فرهنگي، زيست‌شناسي- علوم جانوري و پژوهش هنر فعاليت مي‌نمايد.اکنون این دانشگاه دارای 5 دانشکده فنی و مهندسی ، علوم انسانی ، علوم پایه ، هنر و معماری و علوم گردشگری می باشد و متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی می توانند در این داشگاه با سطح علمی عالی به ادامه تحصیل بپردازند.

از جمله دیگر دانشگاه های پرسابقه در امر آموزش عالی دانشگاه غیر انتفاعی علوم و فنون مازندران میباشد که به عنوان اولین دانشگاه غیر انتفاعی در راستای حل مشکل دولت در جذب دانشجو از سال 1371 مخصوصا در مقطع کارشناسی ارشد شروع بکار نمود و اکنون دارای سه دانشکده علوم ، فنی و مهندسی و مدیریت و فناوری میباشد.

داوطلبان و علاقمندان ثبت نام در رشته های تکمیل ظرفیت بدون کنکور موسسات غیرانتفاعی وغیر دولتی برای کسب اطلاع از لیست کامل موسسات غیرانتفاعی و کدرشته های بدون کنکور موسسات غیرانتفاعی – غیر انتفاعی و ثبت نام و انتخاب رشته مناسب از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس حاصل فرمایند.

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "جزئیات و راهنمای ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :