کارنامه نهایی 96 | کارنامه سبز کنکور سراسری | کارنامه محرمانه

برای مشاوره جهت : کارنامه نهایی 96 | کارنامه سبز کنکور سراسری | کارنامه محرمانه

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

کارنامه نهایی 96 | کارنامه سبز کنکور سراسری | کارنامه محرمانه چیست و چه استفاده­ای دارد؟ سوالی که که ممکن است در روزهای آتی ذهن بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری را به خود مشغول کند. کارنامه سبز یا کارنامه نهایی که کارنامه محرمانه نیز گفته می­ شود، در اوایل مهر ماه یعنی چیزی حدود یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی کنکور منتشر می­شود. این کارنامه تنها برای داوطلبانی قابل استفاده است که در مهلت مقرر انتخاب رشته کرده­اند و در یکی از رشته­ های انتخابی خود پذیرفته شده ­اند. اما کارنامه سبز چه استفاده ای دارد؟ داوطلبانی که در هیچ یک ازانتخاب­های خود پذیرفته نشده ­اند توجه کنند که این کارنامه استفاده ­ای برای آن­ها نداشته و آن­ها باید برای قبولی در رشته مورد نظر خود، به فکر مرحله تکمیل ظرفیت باشند. اما سایر داوطلبانی که در یکی از انتخاب­ های خود پذیرفته شده­ اند می­ توانند با استفاده از کارنامه سبز خود بررسی کنند که در کدام­یک از انتخاب­ های خود نمره قبولی کسب کرده ­اند. انتخاب­ هایی که پایین ­تر از رشته­ ای که در آن قبول شده ­اند قرار گرفته و صرفا اگر آن انتخاب­ ها را در اولویت بالاتری انتخاب می­ کردند می­ توانستند در آن رشته/محل­ ها پذیرفته شوند. این داوطلبان می­ توانند با استفاده از شرایطی که سازمان سنجش برایشان در نظر گرفته در صورت امکان به یکی از اولویت­ های پایین­تر که در آن نمره قبولی را کسب کرده­اند انتقالی بگیرند.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کارنامه سبز و نحوه انتقالی گرفتن از رشته خود به رشته دیگر ی که در کارنامه سبز قبول شده اید می توانید با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

راهنمای استفاده از کارنامه سبز

در کارنامه سبز در مقابل هر کد رشته­ای که داوطلب هنگام انتخاب رشته آن را انتخاب کرده دو عدد درج شده است. اولین عدد بیانگر رتبه داوطلب در آن رشته/محل بوده و عدد دوم رتبه آخرین داوطلبی است که در آن رشته/محل پذیرفته شده است. اولین انتخابی که رتبه داوطلب از آخرین رتبه پذیرفته شده کمتر و یا برابر باشد، با علامت * مشخص شده و در واقع همان رشته­ ای است که در حال حاضر داوطلب در آن پذیرفته شده و پس از آن در هر یک از انتخاب ­هایی که رتبه داوطلب از رتبه آخرین فرد پذیرفته شده کمتر باشد، داوطلب نمره قبولی را کسب کرده است. در کارنامه سبز یا محرمانه انتخاب­ های داوطلبان بر اساس کد رشته گنجانده شده و اگر داوطلب می­ خواهد بداند که هر کد مربوط به کدام رشته و دانشگاه است باید آن را با برگه انتخاب رشته و یا دفترچه انتخاب رشته مطابقت دهد.

 

قوانین و شرایط نقل و انتقال  و میهمانی دانشگاه سراسری سال ۹۶

شرایط و قوانین نقل و انتقال دانشگاه های آزاد سال ۹۶

 

 

توضیحات مربوط به کارنامه سبز

کارنامه سبز هر داوطلب ممکن است حاوی برخی اعداد باشد که شاید نیاز به توضیح بیشتر داشته باشد در ادامه توضیحات مربوط به کارنامه سبز را برای شما توضیح داده ایم.

عدد 1 مربوط به رشته ­هایی است که از شرایط خاص برخوردار می­باشد.

درج عدد 2 به این معنی است که داوطلب حداقل در یکی از کد رشته­های انتخابی برای مصاحبه به یکی از دانشگاه­ها معرفی شده است.

عدد 3 به معنی پذیرفته شدن داوطلب با توجه به داشتن نمره لازم در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی است.

عدد 4 مربوط به بررسی وضعیت عمومی و علمی داوطلب توسط وزارت آموزش و پرورش است.

عدد 5 بیانگر این است که داوطلب در مرحله گزینش دانشگاه فرهنگیان و یا دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی امتیازات لازم را کسب نکرده است. به این داوطلبان تا ....... آبان ماه جهت ارائه درخواست بررسی مجدد پرونده به هسته گزینش سازمان آموزش و پرورش محل سکونت خود مهلت داده شده است.

عدد 7 به این معنی است که داوطلب امتیاز لازم در مصاحبه تخصصی را کسب نکرده و یا از شرایط لازم برای آن رشته محل برخوردار نمی­باشد.

عدد 8 بیانگر قبولی داوطلبان آزاد و یا تربیت معلم سابق در رشته­های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان است.

عدد 9 بیانگر این است که وضعیت عمومی و علمی داوطلب در یکی از دانشگاه های بقیه الله(عج)، شاهد، علامه طباطبایی، بیمه اکو، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی، خدمات اداری دادگستری و یا دکتری پیوسته بیو تکنولوژی دردست بررسی است.

 

آیا امکان انتقال و تغییر رشته پس از رویت کارنامه سبز وجود دارد؟

داوطلبان گرامی توجه نمایید که سازمان سنجش هیچ مسئولیتی در قبال انتقالی و یا جابجایی به اولویت­های بعدی شما ندارد. حتی در صورتی که کارنامه سبز این موضوع را به اثبات برساند. امکان تغییر رشته  و یا جابجایی تنها با موافقت دانشگاه مبدا و مقصد میسر است. داوطلبان باید ابتدا در دانشگاهی که در آن پذیرفته شده­اند ثبت ­نام نموده و سپس در صورت موافقت هر دو دانشگاه با توجه به مدارک موجود درخواست تغییر رشته و یا جابجایی خود را ارائه نمایند.

 

قوانین و شرایط نقل و انتقال  و میهمانی دانشگاه سراسری سال ۹۶

 

شرایط و قوانین نقل و انتقال دانشگاه های آزاد سال ۹۶

 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کارنامه سبز و نحوه انتقالی گرفتن از رشته خود به رشته دیگر ی که در کارنامه سبز قبول شده اید می توانید با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "کارنامه نهایی 96 | کارنامه سبز کنکور سراسری | کارنامه محرمانه" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :