اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 97-98

برای مشاوره جهت : اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 97-98

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98، بعد از اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 انجام می شود. مدارس نمونه دولتی ،  هر ساله برای ورود به دوره جدید دبیرستان ،  تعداد زیادی از دانش آموزان ممتاز را گزینش کرده و ثبت نام می کنند. دانش آموزان پایه ششم برای ورود به پایه هفتم ، با شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 می توانند شانس خود را برای ورود به مدارس نمونه دولتی امتحان کنند. پس از اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ، در صورتی که نسبت به نتیجه خود اعتراضی دارید ، می توانید با مراجعه به سامانه مربوطه ، اعتراض خود را ثبت کنید تا نتیجه آزمون مورد بررسی مجدد قرار بگیرد. البته بهتر است که دانش­آموزان پیش از ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 خود را به طور کامل برای آزمون مدارس نمونه دولتی آماده کرده و نیازی به اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 نباشد. این امر نیاز به یک برنامه ریزی درست دارد تا دانش­آموزان بتوانند همزمان با درس خواندن برای امتحانات نوبت دوم مدرسه خود، برای آزمون مدارس نمونه دولتی هم آماده شوند. لازمه داشتن یک برنامه ریزی درست ، آشنایی با منابع آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 است. این آشنایی باعث می شود که دانش آموزان بدانند کدام درس ها اهمیت بیشتری در آزمون مدارس نمونه دولتی دارد. دانش­آموزان برای ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 باید حد نصاب معدل را در پایه مربوطه بدست آورده باشند. برای اطلاع کامل از شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 پیشنهاد می شود مقاله مربوطه را مطالعه کنید. در ادامه این مطلب ، قصد داریم که به زمان و نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 بپردازیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

زمان و نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98

آزمون مدارس نمونه دولتی هر ساله در اواخر خرداد ماه یا اوایل تیر ماه برگزار می شود. همانطور که می دانید ،  شرط تحصیل در مدارس نمونه دولتی ، قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی می باشد. برای اطلاع دقیق از زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 ، می توانید مقاله ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 را مطالعه کنید. داوطلبانی که به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی خود اعتراض دارند ، می­توانند از اوایل مرداد ماه با مراجعه به سایت آموزش و پرورش استان خود، اعتراض خود نسبت به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی را ثبت نمایند. داوطلبان آزمون مدارس نمونه دولتی می توانند با داشتن کد رهگیری و کد ملی خود وارد سایت آموزش و پرورش استان مورد نظر شده و اعتراض خود را ثبت کنند. دقت داشته باشید که کد رهگیری در زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در اختیار شما قرار می­گیرد. همچنین برای مشاهده نتیجه اعتراض ، می بایست در زمان اعلام شده ، با ورود به سایت آموزش و پرورش استان خود نتیجه اعتراض را مشاهده کنید. اگر نتیجه اعتراض برای شما در سایت مشخص نشده باشد، باید به اداره آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید. مدارسی که بعد از جذب دانش­آموزان پذیرفته شده، هنوز ظرفیت خالی در کلاس ها برای پذیرش دانش­آموز را داشته باشند، در مرحله تکمیل ظرفیت، دانش­آموزان متقاضی را ثبت نام می کنند که استفاده از گزینه تکمیل ظرفیت مدارس نمونه دولتی می تواند امکان قبولی را برای رد شدگان این آزمون فراهم کند.

 

زمان ثبت درخواست انتقال مدارس نمونه دولتی 97-98

ممکن است تا زمان اعلام نتایج قبول شدگان در آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98، محل سکونت دانش­آموز تغییر کند. در این صورت دانش­آموزانی که در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی قبول شده­اند، می­توانند درخواست انتقالی خود را در صورت نیاز در سایت آموزش و پرورش استان ثبت نمایند. البته باید در مدرسه ی مورد نظر، ظرفیت خالی برای رشته وجود داشته باشد. ولی این شرایط برای درخواست انتقالی مدارس نمونه دولتی کافی نیست. بلکه داوطلب باید حداقل نمره امتیاز آخرین فرد قبولی در مدرسه ای که قصد تحصیل در آن دارد را گرفته باشد. بعد از اینکه درخواست دانش­آموز در سایت ثبت و با آن موافقت شد، قبولی در مدرسه قبلی لغو شده و دیگر امکان اعتراض وجود ندارد. پس باید در مرحله ثبت انتقالی دقت کافی داشته باشیم. زمان دقیق شروع ثبت درخواست انتقال مدارس نمونه دولتی 97-98 هم در همین مقاله اعلام خواهد شد.

 

برای مشاوره جهت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 97-98" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :