روش های صحیح درس خواندن برای آزمون تیزهوشان

برای مشاوره جهت : روش های صحیح درس خواندن برای آزمون تیزهوشان 97-98

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

شنیده می شود که عده ای از خانواده ها به دانش آموزان خود می گویند که درس بخوانید و مطالعه کنید، اما هیچ یک از آنها به فرزندان خود نمی گویند که چطور مطالعه کنید. آگاهی از روش های صحیح درس خواندن، در نحوی ی مطالعه و کیفیت آن اهمیت بسزایی دارد. برای مثال زمانی که می خواهید درس ریاضی را مطالعه کنید، اگر با روش صحیح خواندن این درس آشنایی داشته باشید، فهم این درس برای شما راحت تر می شود و مفاهیم و مطالب را بهتر یاد می گیرید. خانواده ها باید این مطالب را به دانش آموزان خود انتقال دهند تا دانش آموز  در این مقاله، به طور کلی شمارا با چند روش صحیح درس خواندن ششم دبستان آشنا می کنیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از روش های صحیح درس خواندن برای آزمون تیزهوشان میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تندخوانی

تند خوانی یکی از روش های صحیح در درس خواندن است. اما شاید برای شما سوال باشد که چگونه؟ زمانی که ما یک مطلب را تند می خوانیم، به ذهن اجازه فکر کردن به مطالب دیگر را نمی دهیم. اگر ما یک مطلب را آهسته مطالعه می کنیم، وقت اضافه به ذهن می دهیم و ذهن از همین وقت اضافه برای فکر کردن به مطالب و موضوعات متفرقه استفاده می کند و در نتیجه حوای پرتی ایجاد می شود. تندخوانی موجب تمرکز حواس می شود و این تمرکز ما را در یادگیری بهتر یاری می کند.

 

عبارت خوانی

عبارت خوانی به معنای خواندن عبارات و جملات به جای خواندن کلمات است. در این روش باید سرعت خواندن را با سرعت اندیشیدن هماهنگ کنیم. اگر این هماهنگی و سرعت وجود نداشته باشد، ذهن از فعال بودن باز می ماند و مسائل دیگر، ذهن را به خود مشغول می کند.

 

خواند اجمالی

نمونه گیری صحیح از نکات مهم و اساسی و صرف نظر کردن از جزئیات را خواندن اجمالی می گویند. در این روش، خواننده باید مطالب و نکات مهم را از جزئیات و مطالب اظافی کتاب درسی جدا کرده و آنها را سامان دهی کند و سپس به مطالعه بپردازد. با هدف گذاری و مشخص نمودن زمان مطالعه و میزان دشواری کتاب، می توان به بالا بردن دقت و تمرکز حواس کمک کرد.

 

خواندن تجسسی

کسی که به دنبال چیزی می گردد، حتما به آن دست پیدا می کند. خواندن تجسسی، طراحی انواع سوالات جزئی و کلی و مطالعه دقیق برای دست یابی به پاسخ این سوالات است. خواندن تجسسی به دانش آموز کمک می کند که مطالب دشوار و سخت را تجزیه و تحلیل نموده و مفاهیم را بهتر درک کند. هدف خواندن تجسسی، گسترش دامنه ی تمرکز است. مطالعه ی درس ها به این روش، علاقه ی دانش آموزان را نسبت به درس بیش تر می کند و باعث می شود که دانش آموز مطالب درسی را به حافظه بسپارد. این روش از طریق تحریک حس کنجکاوی، برای غلبه بر تنبلی و کسلی به دانش آموز کمک می کند.

   

برای مشاوره جهت اطلاع از روش های صحیح درس خواندن برای آزمون تیزهوشان میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "روش های صحیح درس خواندن برای آزمون تیزهوشان 97-98" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :