دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد

برای مشاوره جهت : دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

در زمان آغاز ثبت نام کنکور دکتری ، دفترچه ثبت نام آزمون دکتری تخصصی 97  بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و اموزش کشور قرار میگیرد و داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون دکتری را دارند  با مطالعه کامل دفترچه ثبت نام آزمون دکتری تخصصی 97، میتوانند از ایجاد هر گونه ابهام یا مشکل در ثبت نام  آزمون دکتری تخصصی 97 دانشگاه های آزاد و سراسری جلوگیری نمایند .

 

برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری 97 کلیک کنید

برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری دانشگاه آزاد 97 کلیک کنید

 

تلگرام کنکور سراسری

 

 

برای مشاوره جهت اطلاع از شرایط وقوانین ثبت نام آزمون دکتری تخصصی 97 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید

 

نگاهی به بخش های مهم  شرایط اختصاصی دفترچه ثبت نام دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 97

  • از جمله شرایط اختصاصی شرکت در کنکور دکتری 97، داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای است، مدرک متقاضی هم  بایستی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.
  • فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی که متقاضی شرکت در کنکور دکتری تخصصی  97هستند بایستی قبل از ثبت نام ، وضعیت خود را در مورد طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشخص کنند و در صورت قبولی در آزمون دکتری تخصصی ، از طرف این وزارت منعی نداشته باشند.
  • داوطلبانی که در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهاد های دولتی شاغل هستند توجه داشته باشند که ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی به شکل تمام وقت بوده وداوطلبانی که در موارد گفته شده شاغل هستند  باید قبل از ثبت نام، موافقت کتبی خود را از محل اشتغال خود جهت ادامه تحصیل دریافت کنند.
  • رشته امتحانی انتخابی داوطلبان در دوره دکتری تخصصی بایستی متناسب با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد آنها و مطابق ستون مربوط به رشته های مرتبط باشد.(در صورت بروز هر گونه ابهام در مورد رشته های مرتبط، داوطلبان می توانند با مشاورین ما تماس حاصل کرده و نسبت به موضوع مورد سوال خود، مشاوره دریافت کنند.)
  • داوطلبانی که مدرک معادل دارند بایستی شرایط "آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیر رسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر" را دارا باشند.
  • بر اساس مصوبه جلسه 771مورخ 26/08/94شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که از سالهای 1377 تا 1381 این دوره را گذرانده اند ، از تسهیلات مصوبه شماره 2/77633 مورخ 28/5/94 برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر، برخوردار میشوند.
  • دانشجویانی که در مقطع دکتری دانشجو هستند ، برای ثبت نام و شرکت مجدد ، مجاز نیستند.
  • افرادی که در آزمون 96 بطور قطعی پذیرفته شده باشند، فقط میتوانند رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، را انتخاب کنند.
  • دانشجویان یا فارغ التحصیلانی کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری حرفه ای که معدل انها کمتر از 14 است، نمی توانند در آزمون شرکت کنند.
  • دانشجویانی که در مقاطع قبلی از مزایای صندوق رفاه دانشجویان بهره برده اند و پس از کسب درآمد، اقساط وام خود را پرداخت ننموده اند، از تسهیلات این صندوق نمیتوانند استفاده کنند مگر اینکه قبل از ثبت نام  با صندوق رفاه دانشجویان تسویه حساب کنند.

 

نگاهی به بخش های مهم سهمیه ایثارگران دفترچه ثبت نام دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 97

در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 97  اطلاعات مهمی قرار دارد که توصیه ما این است که حتما این دفترچه را به صورت کامل مطالعه نمایید که از جمله آنها می توان به  مقدمه و تعاریف، شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان، مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی، ، سهمیه ها و تسهیلات، مراحل آزمون، ثبت نام برای شرکت در آزمون، مدارک لازم برای ثبت نام و شرکت در آزمون، تکالیف داوطلبان برای شرکت در آزمون،  نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام ، امتحانات ، نحوه گزینش نهایی، شرایط و ضوابط برگزاری المپیاد علمی دانشجویی کشور،کد و نام استان و شهرستان اقامت، جداول مربوط به رشته های امتحانی، فرم مخصوص میانگین تعداد واحدهای گذرانده شده برای دانشجویان سال آخر، نمونه فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام آزمون دکتری تخصصی 97 اشاره داشت. برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد می توانید از لینک های زیر استفاده نمایید.

 

برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری 97 کلیک کنید

برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری دانشگاه آزاد 97 کلیک کنید

 

برای مشاوره جهت اطلاع از شرایط وقوانین ثبت نام آزمون دکتری تخصصی 97 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :