برنامه ریزی کنکور سراسری 97 | هدف گذاری و مسیریابی کنکور 97

برای مشاوره جهت : برنامه ریزی کنکور سراسری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

اهمیت برنامه ریزی برای کنکور سراسری 97 بر هیچ کس پوشیده نیست. احتمالا شما هم از آن دسته دانش آموزان هستید که به دنبال موفقیت در کنکور سراسری 97 می باشید. و برای رسیدن به این موفقیت راهها و نقشه هایی در سر دارید. احتمالا تا الان متوجه نقش مهم برنامه ریزی برای کنکور سراسری در تضمین موفقیتتان شده اید. مثالی که ما برای کنکور مناسب می بینیم، بازی شطرنج است؛ شما باید برای رسیدن به موفقیت حرکات خود را مرحله به مرحله پیش بینی کنید و با فکر و ایده خاص خودتان حرکت کنید. این پیشبینی و تفکر قبل از حرکت، همان نقش مهم برنامه ریزی کنکور سراسری است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا تمام اطلاعات لازم برای داشتن برنامه ریزی درست را برای شما شرح دهیم و برای این کار مسیر برنامه ریزی صحیح را مرحله به مرحله و به ترتیب برای شما آورده ایم. برای یادگیری برنامه ریزی صحیح در کنکور سراسری 97 توصیه می کنیم که این مقاله را به صورت پیوسته مطالعه نمایید و قبل از خواند هر قسمت به سراغ مطالعه قسمت بعدی نروید.

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت برنامه ریزی برای کنکور سراسری 97 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

اولین قدم برای برنامه ریزی کنکور سراسری 97) هدف گذاری

تنها داشتن یک هدف، کافی نیست بلکه داشتن یک هدف خوب و مناسب مهم تر است. برای داشتن یک هدف خوب، باید واقع بین باشید؛ به قول معروف سنگ هایتان را با خودتان وا بکنید. ببینید دلیل حضور شما در این ماراتون کنکور سراسری 97 چیست؟رتبه 1 شدن، پذیرش در یک رشته مشخص، پذیرش در یک دانشگاه خاص یا حتی فرار از سربازی. ببینید برای رسیدن به هدف مورد نظرتان نیاز به کسب چه رتبه ای دارید؟ حال شما یک هدف واقع بینانه دارید. دومین ویژگی که هدف شما باید داشته باشد این است که شما بتوانید نزدیک شدن به هدفتان را برای خودتان بسنجید مثلا اگر هدفتان را با یک جمله کلی "می خواهم پزشکی قبول شوم" بگویید؛ شما پس از 1 ماه چطور می توانید بسنجید که به هدفتان نزدیک شده اید یا خیر؟ اما اگر هدف خود را به جمله " من می خواهم رتبه 1000 شوم" تغییر دهید، می توانید بسنجید که چقدر به هدفتان نزدیک شده اید؟  و هدف بزرگ خود را به هدفهای کوچک تبدیل کنید مثلا بگویید برای رسیدن به رتبه مورد نظرم هر هفته باید چه مباحثی از چه کتاب هایی را مطالعه کنم، مثال واضح تر آن( در هفته اول، از فیزیک مبحث نور و از شیمی خواص تناوبی عناصر و به همین شکل برای سایر دروس هم مشخص کنیم) این همان نقشه راهی است که شما برای خود ترسیم می کنید.

 

 

دومین قدم در برنامه ریزی کنکور سرارسی 97) مسیریابی

حال که هدف خود را تعیین کردید برای رسیدن به این هدف باید مسیر درست را پیدا کنید. شما با نگاهی به همکلاسی ها و اطرافیان کنکوری خود قطعا متوجه شده اید که همه دانش آموزان در حال تلاش برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود هستند اما بعضی ها نتایج بهتری از سایرین می گیرند؟ تفاوت در همین جاست اگر شما در مسیر نادرستی باشید، در حال حرکت هستید ولی به سمت کجا؟!  برای یک مسیر یابی درست ابتدا سعی کنید از درصدهای داوطلبان کنکور سراسری سالهای گذشته با استفاده از نمونه کارنامه سراسری96، که رتبه یکسانی با شما داشته اند؛ تعیین کنید که در هر درسی نیاز به چه درصدی دارید و در نتیجه چه حجمی از مطالب را باید با روش مطالعه کنکوری درست  مطالعه کنید و چه منابعی برای مطالعه این دروس و مباحث مناسب شما است. در انتخاب مباحث، حتما به بودجه بندی کنکور سراسری 97 توجه کنید. برای انتخاب مباحثی از کنکور که باید مورد مطالعه قرار گیرند، بهتر است با یک مشاور تحصیلی آگاه مشورت داشته باشید و مباحث مورد نظر را با نظارت یک فرد آگاه انتخاب کنید!

 

 

قدم سوم در برنامه ریزی کنکور سراسری 97) منابع کنکور سراسری

اولین قدم برای برنامه ریزی کنکور سراسری 97 و درس خواندن، تهیه منابع کنکور سراسری 97 است

شاید این جمله را بسیار شنیده باشید که همه سئوالات کنکور سراسری از کتاب های درسی طرح می شوند. ما به شما می توانیم کاملا این اطمینان را بدهیم که این جمله کاملادرست است. وجود منابع کمک آموزشی مناسب، امکان یادگیری کامل تر و سریع تر و تکرار و مرور مطالب را برای ما ایجاد می کنند. امروزه خوشبختانه منابع کنکور سراسری بسیاری در بازار وجود دارند که هرکدام دارای ویژگی هایی هستند که آن منبع را برای دسته ای از دانش آموزان مناسب میکند. شما با توجه به هدفی که تعیین کرده اید و آگاهی از ویژگی های هر کدام از منابع کنکور، منابع خود را انتخاب کنید.  

از انجا که: اولین قدم در برنامه ریزی انتخاب منابع مناسب است در این خصوص حتما با یک مشاور تحصیلی آگاه مشاوره  کنید.

 

 

قدم چهارم در برنامه ریزی کنکور سراسری 97) برنامه ریزی کنکور

حال همه چیز آماده است تا روند حرکت خود در مسیری که یافته اید پیش بینی کنید. شما نیاز به دو نوع برنامه ریزی دارید: برنامه ریزی بلندمدت؛ که مسیر رسیدن به اهداف کلی تری است که رسیدن به آنها زمان طولانی تری را می برد و شامل برنامه ریزی های یکساله و ترمی و فصلی و ماهانه می شود.  و برنامه ریزی کوتاه مدت؛ که مسیر رسیدن به اهداف جزئی تر است که در مدت زمان کوتاه تری به آنها می توانیم برسیم و شامل برنامه ریزی روزانه و برنامه ریزی هفتگی و برنامه ریزی مبحثی می باشد. ابزار های بسیاری امروزه برای برنامه ریزی وجود دارد از دفترها و کتابچه های برنامه ریزی انتشارات مختلف گرفته تا اپلیکیشن ها و نمودارهای پیشرفت هدف و سایر مواردی که حتما شما هم تاکنون با آنها اشنایی پیدا کرده اید. در صورتی که تمایل دارید از این ابزار استفاده کنید از ویژگی ها و روش استفاده از هر کدام از این منابع آگاهی پیدا کنید. بهترین ابزار برنامه ریزی، ابزاری است که با استفاده از ان، اسان باشد، وقت کمی بگیرد و مهم تر از همه دید مناسبی به شما هم از اینده و هم از گذشته بدهد؛ به این صورت که به راحتی شما بتوانید از گذشته کاری خود اطلاع پیدا کنید و هم مسیری را که برای اینده پیش بینی کرده اید را بررسی کنید.

 

 

قدم پنجم در برنامه ریزی کنکور سراسری 97) آزمایش

برای اینکه از روش برنامه ریزی برای کنکور سراسری خود و روش مطالعه کنکوری ( از جمله روش های خلاصه برداری، تست های آموزشی و تست های مفهومی و ... )خود مطمئن شویم باید یک آزمون برای سنجش این موضوع داشته باشیم. به همین دلیل حضور در آزمون های آزمایشی را توصیه می کنیم.

 

آزمون های آزمایشی

به روزهای مدرسه رفتن خود توجه کنید، چه چیز عامل محرک شما بود که زودتر درس هایتان را مطالعه کنید و برنامه درسی را اجرا کنید. بله؛ امتحان. آزمونهای آزمایشی مسیر طولانی کنکور را به مسیرها و اهداف کوچک تقسیم می کند و قرار دادن عامل امتحان و سنجش موتور انگیزه شما را روشن می کند.

قبل از انتخاب آزمون آزمایشی ای که قصد ثبت نام در آن را دارید، برنامه امتحانات و حجم های امتحانی و ویژگی های آن آزمون آزمایشی را کاملا مورد بررسی قرار دهید تا آزمون آزمایشی را که برای شما مناسب است انتخاب کنید. البته مواظب باشید که وقتی شما در یک آزمون آزمایشی ثبت نام می کنید یعنی نقشه راه کنکور سراسری آن آزمون آزمایشی را قبول دارید و خود را ملزم به اجرای آن می دانید. پس برنامه ریزی کنکور سراسری خود را بر اساس آن تنظیم خواهید کرد.

 

ششمین قدم در برنامه ریزی کنکور سراسری 97) بازنگری

با استفاده از نتیجه یک آزمون، می توانید به نقاط ضعف و قوت کار خود چه از نظر روش برنامه ریزی و چه از جهت روش های مطالعه پی برده و در صورت نیاز به تصحیح در منابع مطالعاتی و یا در برنامه ریزی، حتما به سرعت اقدام به اصلاح آنها کنید. زیرا تا زمانی که اشنباه مورد نظر در مسیر شما وجود دارد نتیجه همین خواهد بود. برای بازنگری و کشف مشکل حتما از مشاورران تحصیلی آگاه، کمک بگیرید و زمان را از دست ندهید.

 

 

برای مشاوره جهت برنامه ریزی برای کنکور سراسری 97 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "برنامه ریزی کنکور سراسری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :