چگونه برای کنکور در دروس رشته های تجربی ریاضی انسانی هنر و زبان بهترین خلاصه نویسی را انجام دهیم

برای مشاوره جهت : چگونه خلاصه نویسی کنیم؟ تکنیک های خلاصه نویسی کنکور سراسری و آزاد

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

خلاصه نویسی دروس برای کنکور سراسری و آزاد در رشته های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان یکی از دغدغه های دانش آموزان است بصورتی که اکثر شما باور غلطی درباره خلاصه نویسی دارید. خلاصه نویسی با نکته برداری متفاوت است. انچه که بیشتر شما به گمان خلاصه نویسی انجام میدهید، در واقع نکته برداری است. از انجا که خلاصه برداری یکی از قدم های اصلی در روش مطالعه کنکوری می باشد، شاید مشکل مطالعه بسیاری از دانش آموزان در همین پله مطالعه باشد. به همین دلیل گروه ما، تصمیم به توضیح روش صحیح خلاصه نویسی برای شما دانش اموزان عزیز گرفت.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از خلاصه نویسی صحیح میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

روش خلاصه نویسی صحیح

درک تفاوت خلاصه نویسی با نکته برداری ما را در فهم روش خلاصه نویسی صحیح کمک میکند.

نکته برداری یعنی شما با مطالعه یک متن، مطالب مهم را به روش های مختلفی از جمله ( هایلایت کردن ، نوشتن ان مطلب در گوشه صفحات کتاب یا نوشتن آن در دفتری جداگانه و ...) ان مطلب را از سایر مطالب جدا کرده تا در مطالعه و مرورهای بعدی به آن توجه بیشتری کنیم. اما خلاصه نویسی معنای متفاوتی دارد؛ روش صحیح خلاصه برداری این است که شما پس از خواندن یک مطلب، کتاب را ببندید و سپس مطلب را به زبان خودتان بنویسید. برای توضیح بیشتر، مثال می زنیم: در ذهن خود تصور کنید که معلم هستید و با نوشته خود می خواهید این مطلب را به دانش آموزانتان آموزش دهید به طوری که دانش آموزانتان پس از خواندن مطلب نوشته شده به دست شما، یادگیری بهتری داشته باشند. در خلاصه نویسی نکات مهم را در قالب جملات خودتان می نویسید و به این شکل مرور مطالب و یادگیری آنها ساده تر خواهد شد؛ چون شما در مرورهای بعدی به جای خواندن کتاب نوشته دیگران، کتاب نوشته خود را خواهید خواند که یادگیری ان برای شما ساده تر خواهد بود.

 

مزیت های خلاصه نویسی

1- خلاصه نویسی یکی از پله های مهم روش مطالعه کنکوری صحیح است.

2- دفتر خلاصه نویسی شما، کتابی نوشته خودتان است و اثر شماست.

3- افزایش سرعت مطالعه با جلوگیری از وسواس در مطالعه. هنگامی که شما بتوانید یک مطلب را بنویسید مطمئن می شوید که به آن احاطه دارید پس وسواس شما در خواندن چند باره مطالب کاهش می یابد.

4- مرور مطالب نوشته خودتان با زبان خودمانی بسیار راحت تر و ماندگارتر از مرور کتاب درسی با واژگان و جملات دشوار است.

5- شما یک منبع بسیار خوب برای روزهای پایانی کنکور که دوران جمع بندی است، دارید.

6- خلاصه نویسی موجب تثبیت مطالب در ذهن و ماندگاری بیشتر آن می شود.

 

توصیه کارشناسان برای خلاصه نویسی

همه کارشناسان و مشاوران تحصیلی، بر اهمیت خلاصه نویسی تاکید دارند و خلاصه نویسی را یکی از اجزا اصلی روش مطالعه کنکوری صحیح و اجرای آن را قطعی میدانند. پس شما داوطلب عزیز کنکوری، این مرحله از مطالعه را جدی بگیرید و اگر تا امروز خلاصه نویسی نمی کردید، از همین امروز شروع کنید.در صورتی که در مورد روش صحیح خلاصه نویسی و اجرای موفقیت آمیز این روش مهم در مطالعه کنکوری با مشکل برخورد کردید؛ حتما از مشاوران تحصیلی آگاه کمک بگیرید!

 

برای مشاوره جهت اطلاع از خلاصه نویسی صحیح با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "چگونه خلاصه نویسی کنیم؟ تکنیک های خلاصه نویسی کنکور سراسری و آزاد" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :