تست سنجشی تست سرعت عمل

برای مشاوره جهت : تست سنجشی تست سرعت عمل

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

واژه تست سنجشی، همان معنایی را دارد که اکثر داوطلبان کنکور سراسری از واژه تست دارند: یعنی سنجیدن.  برای توضیح این نوع تست اول یادآور می شویم که سه نوع تست وجود دارد: تست آموزشی و تست مفهومی و تست سنجشی. هدف از این نوع تست، افزایش سرعت انتقال و حضور ذهن است در واقع ما در این نوع تست زدن، به دنبال سنجش یادگیری خود، افزایش سرعت تست زنی و تمرین هنر آزمون دادن هستیم. یکی از ابزار بسیار مهمی که دانش آموزان کنکوری در اختیار دارند، تست های سنجشی است زیرا روشی برای حل نقاط ضعف بسیاری از داوطلبان مانند کاهش نمره منفی و افزایش سرعت تست زنی و... است.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره برنامه ریزی برای کنکور ۹۷ و  اطلاع از تست سنجشی (تست سرعت عمل) میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تست سنجشی یا تست سرعت عمل

در تست های سنجشی واحد بررسی ما، سوال به سوال نیست بلکه دسته های 20 یا 30 تایی سئوال است که معمولا به شکل یک آزمون با دسته های 20  الی30  سئوالی از چند درس  به طور همزمان انجام می شود. فاصله زمانی این سنجش ها بیشتر از سایر انواع تست ها است. در این سنجش، هم درصد مهم است و هم زمان. یعنی دسته های سئوال را جدا میکنیم زمان لازم را تعیین میکنیم سپس آزمون را از خودمان می گیریم و پس از آزمون درصد گیری میکنیم و با توجه به نتایج آزمون نقاط ضعف و قوت خود را مشخص میکنیم.در تست های سنجشی، قبل از شروع به آزمون گرفتن، خلاصه ها و نکته برداری ها را مطالعه می کنیم. آزمون را به صورت زمان دار از خود برگزار میکنیم. زمان پاسخگویی به سئوالات را در دروس تخصصی 80 ثانیه و برای دروس عمومی40 ثانیه در نظر بگیرید، از تکنیک های کنترل زمان آزمون و افزایش سرعت تست زنی استفاده کنید و پس از بررسی آزمون مطالبی را که مشکل داشته ایم با مرور کتاب یا خلاصه ها و استفاده از تست های آموزشی یا تست های مفهومی برطرف می کنیم.

 

زمان استفاده از تست سنجشی

1- دوران جمع بندی(1 ماه پایانی کنکور)

2- جمع بندی پایان هر فصل کتاب درسی

3- مرور و جمع بندی های دوره ای ( هر چند ماه یکبار)

4- افرادی که دارای ضعف هایی همچون سرعت عمل پایین یا تعداد نمره منفی بالا هستند، باید تمرین تست های سنجشی را حداقل هفته ای یکبار در برنامه خود داشته باشند

5- آزمون های آزمایشی نیز به نوعی تمرین تست های سنجشی است.

مزیت های تست سنجشی (تست سرعت عمل )

1-  اصلی ترین ابزار جمع بندی است.

2-  ابزاری برای تمرین افزایش سرعت تست زنی است.

3- ابزاری برای تمرین کاهش نمره منفی است.

4-  روشی برای مرور سریع مطالب  

5- کاهش اضطراب در کنکور با ایجاد فرصت برای شبیه سازی و تمرین شرایط کنکور

6-  ابزار بسیار مناسب برای شبیه سازی کنکور

 

برای مشاوره برنامه ریزی برای کنکور ۹۷ و  اطلاع از تست سنجشی (تست سرعت عمل) میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید. تا از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی ما بهره مند شوید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "تست سنجشی تست سرعت عمل" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :