تست مفهومی تست تسلط

برای مشاوره جهت : تست مفهومی تست تسلط

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 تست مفهومی یا تست تسلط شاید برای اکثر داوطلبان کنکور اصطلاحی آشنا باشد در صورتی که اکثر این داوطلبان دید درست از نحوه ی تست زنی مفهومی برای آمادگی کنکور ندارند. در مقاله تحت عنوان روش صحیح مطالعه کنکوری پله هایی که برای یادگیری کامل یک موضوع باید طی شوند را توضیح داده ایم. در آن مقاله گفتیم پله های سوم و چهارم و پنجم شامل: به کار بستن و تحلیل و ترکیب می باشد. تست های مفهومی کمکی برای عبور از این پله ها می باشد. شما با تمرین تست های مفهومی به دنبال آن هستید که آنچه را که فرا گرفته اید در سئوالهایی که جنبه کاربردی و یا تحلیل موضوع دارند استفاده کنید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از تست مفهومی (تست تسلط ) میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

در سال های اخیر تعداد تست های ترکیبی در کنکور افزایش یافته است که در این دسته تست ها، دو یا چند موضوع با هم ترکیب می شوند و دانش آموزان باید برای تسلط بر موضوع، بر دو یا چند موضوع همزمان تسلط داشته باشد.شما پس از کار کردن تست های آموزشی، شروع به تمرین تست های مفهومی خواهید کرد. این تست ها با فاصله زمانی بیشتری نسبت به تست های آموزشی خواهند بود. همانطور که در مقاله تست های آموزشی گفته شد، این تست ها با فاصله زمانی کوتاهی از مطالعه، معمولا حداکثر دو یا سه روز پس از مطالعه خواهد بود اما تست های مفهومی معمولا با فاصله بیشتری حدود 2 هفته تا یک ماه پس از مطالعه مطلب خواهند بود.

 

در برخورد با تست های مفهومی با سه دسته تست روبرو می شویم

اول) تست هایی که درست پاسخ داده ایم: که در این حالت 2 اتفاق ممکن است رخ دهد: تست هایی که سریعا و به راحتی پاسخ درست داده ایم و یا تست هایی که مدت زمان زیادی برای پاسخ به آنها صرف کرده ایم و یا حدسی پاسخ داده ایم، این دسته دوم از سئوالات را باید مطابق با روشی که در  زیر توضیح خواهیم داد، مورد بررسی قرار داد.

دوم) تست هایی که پاسخ غلط داده ایم:  پاسخ غلط، دلیلی بر یادگیری ناقص است.این دسته از تست ها باید مورد بررسی دقیق قرار گیرند زیرا یادگیری ناقص حتی از عدم یادگیری هم خطرناک تر است و تولید نمره منفی در کنکور سراسری می کند.

سوم) تست هایی که پاسخ نداده ایم: این عدم پاسخ دلیلی برای عدم یادگیری است پس موضوعی که برای پاسخگویی به این سئوال باید دانسته شود، باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

روش بررسی تست های مفهومی

تست هایی که نیاز به بررسی دارند را در پاراگراف بالا معرفی کردیم. ابتدا صورت سئوال این تست ها را دقیقا مطالعه می کنیم زیرا در بسیاری از موارد علت عدم پاسخگویی به سئوال در نفهمیدن صورت سئوال است سپس بدون نگاه کردن به پاسخنامه تشریحی، با استفاده از پاسخنامه کلیدی گزینه جواب را پیدا می کنیم. سپس با استفاده از منابع اطلاعاتی که در دست داریم، سعی میکنیم خودمان به جواب برسیم. در هر صورت چه خودمان بتوانیم به جواب برسیم یا نه؟ به سراغ پاسخنامه تشریحی می رویم و اگر سئوال دارای نکته آموزشی خاصی است، آن را خلاصه برداری می کنیم. جهت آشنایی با روش صحیح خلاصه برداری، می توانید از مقاله روش خلاصه برداری صحیح استفاده کنید.

 

ویژگی تست های مفهومی

1- واحد بررسی تست های مفهومی، تک واحدی است یعنی بلافاصله پس از پاسخگویی به تست پاسخ آن بررسی و خلاصه برداری نکات انجام می شود.

2- تست های مفهومی از نظر درجه سختی معمولا در سطح بالاتری نسبت به تست های آموزشی قرار دارند زیرا توانایی تحلیل مسائل یا ترکیب موضوعات مختلف را باهم و یا به کار بستن آنها را در موقعیت های واقعی می سنجند.

3- فاصله تست زدن و مطالعه در تست های مفهومی نسبت به تست های آموزشی بیشتر است .

4-  تعداد تست ها مهم نیست و برای تست ها زمان نمیدهیم.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از تست مفهومی (تست تسلط )میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید. تا از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی ما بهره مند شوید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "تست مفهومی تست تسلط" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :