ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد

برای مشاوره جهت : ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 97 آیا امکان پذیر است یا نه ؟ سوالیست که هر ساله افراد زیادی به دنبال پاسخ آن می گردند. هر ساله شاهد حضور افرادی هستیم که به هر دلیلی مانند فشار زیادی که در دوره کارشناسی تحمل کرده اند یا مشغله زیاد کاری وقت کافی جهت آمادگی برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را ندارند به دنبال راه حلی برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد می گردند بعلاوه افرادی نیز هستند که در دوره ی کارشناسی خود بقدری عالی عمل کرده اند که نیازی به سنجش مجدد برای ورود به مقطع بالاتر را ندارند. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 97 شرایطی را فراهم کرده که افراد با شرایط ذکر شده بتوانند بدون آزمون در کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. ولی چگونگی ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد امری است که برای اکثر علاقهمندان ادامه تحصیلی بدون کنکور در مقطع ارشد مبهم است، .در این مقاله سعی داریم تا تمام راه های ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 97 را در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه سراسری، آزاد و دانشگاه های خارج از کشور شفاف­سازی کنیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 97

برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 97  باید داوطلب جزو استعدادهای درخشان باشد. اولین و مهمترین شرط پذیرش، این است که داوطلب باید دانشجوی دانشگاه های سراسری باشد. دانشگاه های دولتی سراسر کشور این اختیار را دارند که حداکثر 10 درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد را به استعدادهای درخشان اختصاص دهند. برای اطلاع از شرایط و قوانین ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 97  استعداد درخشان کلیک کنید.

 

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

تنها راه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 این است که داوطلب مشمول شرایط استعداد درخشان باشد. مواردی که در آن داوطلب جزو استعداد درخشان محسوب می شود در مقاله ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 به طور کامل شرح داده شده است. بعلاوه دانشگاه آزاد تنها آن دسته از دانشجویان را به عنوان استعداد درخشان برای ورود به دوره کارشناسی ارشد بدون کنکور پذیرش می کند که دوره کارشناسی خود را در دانشگاه آزاد گذرانده باشند. حداقل معدل کل داوطلبان برای گروه های غیرانسانی 16 و برای گروه انسانی 17 می باشد. این دسته از داوطلبان نباید دروس معادلسازی شده داشته باشند. همچنین امکان تغییر رشته یا تغییر محل تحصیل در این مقطع وجود ندارد. لازم به ذکر است که رتبه کنکور کارشناسی داوطلب، تأثیری در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 نخواهد داشت. دانشجویان پذیرفته شده می توانند حداکثر 100 رشته محل را در انتخاب رشته خود داشته باشند. زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد آزاد معمولاً  با انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97 می­باشد. همچنین برای انجام مراحل ثبت نام باید داوطلب با در دست داشتن مدارک قید شده برای ثبت نام استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد در سایت این دانشگاه، حضوراً به دانشگاه مربوطه مراجعه نماید. برای اطلاع دقیق از شرایط و قوانین ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد آزاد 97 کلیک کنید.

 

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور روش دیگر ادامه تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد آن هم بدون کنکور است. برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور کافی است که در آزمون ارشد فراگیر پیام نور شرکت کنید. این آزمون بصورت کاملاً جداگانه از کنکور کارشناسی ارشد و توسط دانشگاه پیام نور برگزار می شود. ثبت نام بدون کنکور در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، بصورت اینترنتی انجام می شود و نیازی به مراجعه حضوری نیست. لیست کد رشته/محل های مربوط به دوره فراگیر در اواخر مردادماه در سایت سازمان سنجش قرار می­گیرد و داوطلبان میتوانند 150 رشته محل را انتخاب نمایند. پذیرش داوطلبان در دو دوره در مهرماه و بهمن ماه انجام می گیرد. متقاضیان ورودی بهمن ماه نیز از اواسط آبان تا اواخر آذر باید اقدام به ثبت نام در آزمون نمایند. شرط ثبت نام در آزمون ارشد فراگیر پیام نور، داشتن مدرک کارشناسی است. علاوه بر نتیجه این آزمون، معدل داوطلب در دوره کارشناسی ارشد، از موارد مؤثر در قبولی بدون کنکور در دانشگاه پیام نور فاراگیر است. برای قبولی در این آزمون باید برنامه ­ریزی درست انجام داد و برای مطالعه از منابعی که در سامانه اینترنتی سازمان سنجش ذکر می شود استفاده کرد. این منابع با منابع کنکور سراسری متفاوت است. داوطلبان با دریافت دفترچه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از سایت سازمان سنجش، می­توانند نام منابع، نویسنده و فصلهای مورد نظر را برای مطالعه در اختیار داشته باشند. این منابع،  شامل دروسی است که در نیم سال اول در رشته ی مورد نظر در دانشگاه پیام نور تدریس می شود. لازم به ذکر است پاسخگویی به این آزمون مشمول نمره منفی نمی شود.

 

کارشناسی ارشد بدون کنکور در خارج از کشور

برخی از دانشگاه های دنیا اجازه ی تحصیل در مقطع کارشناسی را به دانشجویان ایرانی می دهند. اولین شرط پذیرش در این دانشگاه ها، داشتن مدرک کارشناسی در زمینه ی مرتبط با رشته ی مورد درخواست می باشد. برای برخی دانشگاه ها داشتن سوابق و مدارک دال بر داشتن تجربیاتی در زمینه رشته مربوطه هم قابل قبول است. برای اکثر دانشگاه هایی که اجازه تحصیل را به دانشجویان ایرانی می­دهند، مدرک کارشناسی اخذ شده از دانشگاه های سراسری، غیرانتفاعی و آزاد اسلامی مورد تایید است. از دیگر شروط پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور، گذراندن دوره تافل یا آیلتس می باشد که در این مورد هم بسته به دانشگاه مربوطه، نوع مدرک و نمره ی قبولی متفاوت است. مطالبه  چند توصیه­ نامه تحصیلی که توسط اساتید و یا ناظرین تحقیقاتی داوطلبان تنظیم می­گردد هم ممکن است از مراحل پذیرش باشد. در بعضی موارد، متقاضی باید انگیزه­ نامه تحصیلی شامل توضیحاتی درباره علت تقاضای تحصیل در رشته و دانشگاه مربوطه را تنظیم نماید. برای پذیرش موفق در این زمینه، باید در تهیه فرم ها و انجام مراحل، دقت نظر کافی صورت گیرد و متقاضی با قوانین و شرایط کشور و دانشگاه مورد نظر خود آگاهی کامل داشته باشد.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :