ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری

برای مشاوره جهت : ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری ۹۷ | استعداد درخشان

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 97 مختص دانشجویان ممتاز دوره ی کارشناسی در دانشگاه های سراسری است که  داوطلب استفاده از تسهیلات ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد هستند. این تسهیلات که تحت عنوان جذب استعداد درخشان مطرح می شود باعث می شود دانشجویان با عملکرد ممتاز در مدت تحصیل کارشناسی خود بتوانند بدون ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 97 وارد کارشناسی ارشد شوند و در دانشگاه های دولتی بدون کنکور ثبت نام نمایند. در این مقاله سعی داریم تا تمام اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکورکارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه های دولتی، شرایط و قوانین موجود برای استعداد های درخشان دانشگاه های سراسری را به طور کامل برای علاقهمندان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 97 شرح دهیم. برای اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 و ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 97 کلیک کنید

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۹۷

دانشگاه های دولتی سراسر کشور این اختیار را دارند که حداکثر 10 درصد مازاد ظرفیت پذیرش با آزمون دوره روزانه در مقطع کارشناسی ارشد را به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری استعدادهای درخشان  اختصاص دهند. برخی از شرایط و ضوابط ذکر شده در آیین نامه وزارت علوم تحقیقات و فناوری در خصوص جذب استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور در دانشگاه های دولتی شامل مواد زیر می باشد

 

ماده1

  1. دانشجو پس از 6 نیم سال تحصیلی با گذراندن حداقل 110 واحد درسی از نظر معدل کل جزو ده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد.
  2. حداکثر در مدت هشت نیم سال فارغ­التحصیل شود.
  3. پذیرش فقط برای سال تحصیلی بلافاصله بعد از فارغ­التحصیلی و صرفاً برای یک بار امکان­پذیر است.
  4. احراز کردن شرایط اختصاص دانشگاه

 

تبصره 1: دانشگاه می تواند داوطلبانی را که در مدت 6 نیم سال بطور کامل فارغ­التحصیل شده و معدل کل آنها درمقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزو 10 درصد برتر باشند، بصورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش کند.

 

تبصره2: چنانچه دانشجویان برتر که شرایط بالا را دارا باشند انصراف داده یا تقاضای ادامه تحصیل با این تسهیلات را نداشته باشند و یا ظرفیت 10 درصد کارشناسی ارشد رشته ای تکمیل نشد، دانشگاه می تواند ده درصد برتر بعدی را جایگزین کند.

 

تبصره 3: اگر به دلایلی خارج از اختیار دانشجو اعم از بیماری یا موارد خاص، دوره ی فارغ­التحصیلی حداکثر دو نیم سال بیشتر از میزان مجاز شد، پس از تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه، اجازه استفاده از تسهیلات آیین نامه بررسی می شود.

 

ماده 2

برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی می­توانند برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه­ریزی آموزشی وزارت، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد برای استفاده از تسهیلات اقدام نمایند.

 

ما ده 3

تغییر رشته یا محل تحصیل برای افراد پذیرفته شده امکان­پذیر نمی باشد.

 

ماده4

دانشگاه های پیام­نور، آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و علمی کاربردی مجاز به استفاده از این آیین نامه نیستند.

 

ماده 5

دانشگاه میتواند براساس شرایط آیین نامه، فقط یکبار تا اول شهریور هر سال، نسبت به پذیرش واجدین شرایط، اقدام نماید.

 

درنظر داشته باشید که هر دانشگاه در قبول یا رد دانشجویان متقاضی اختیار تام دارد و تنها دارا بودن شرایط فوق مبنی بر پذیرش قطعی دانشجو در دانشگاه نمی باشد.داوطلبان استفاده از تسهیلات باید حتماً فرم و اطلاعیه های منتشر شده توسط دانشگاه مورد نظر خود را تهیه و مطالعه بفرمایند. چرا که بعضی از دانشگاه ها علاوه بر مواد و تبصره های ذکر شده در آیین نامه وزارت علوم تحقیقات و فناوری، شرایط ویژه­ای برای ورودی های بدون آزمون خود دارند.

 

زمان و نحوه ی ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۹۷

داوطلبان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی  از اول تا پایان شهریورماه سال 96، اقدام به ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه مورد نظر و انتخاب تعداد محدودی رشته (باتوجه به اطلاعیه ی دانشگاه مورد نظر) نمایند. برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد استعداد درخشان 97، فارغ التحصیل دوره کارشناسی باید اصل گواهی رتبه خود یا گواهی نشان­دهنده ی صلاحیت استفاده از تسهیلات را به قسمت اداره جذب و هدایت استعدادهای درخشان در سایت دانشگاه مورد نظر ارسال نماید. پس از بررسی و تایید نهایی، مراحل پذیرش انجام خواهد شد. مدارک بصورت اینترنتی ارسال شده و نیازی به حضور داوطلب نمی باشد.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری ۹۷ | استعداد درخشان" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :