تست آموزشی

برای مشاوره جهت : تست آموزشی

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

احتمالا تا کنون واژه هایی مانند: تست های آموزشی ، تست های مفهومی و تست های سنجشی به گوشتان خورده است! و برایتان سوال شده که ما چگونه باید تشخیص بدهیم کدام تست ها آموزشی یا تست مفهومی و یا  تست سنجشی هستند؟ در جواب به این سئوال، شما اول از همه باید ببینید که الان شما چرا میخواهید تست بزنید؟ می خواهید پس از این تست زدن، چه چیزی به دست آورید؟  

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از تست آموزشی میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

چرا تست آموزشی؟

در مرحله تست آموزشی، شما هدفتان از تست زدن، یادگیری مطلب است و نه سنجش کردن خود یا افزایش سرعت تست زنی.

 

 زمانی که هدفتان از تست زدن ، یادگیری است شما به سه هدف مهم در یادگیری می رسید

اول) تست ها به ما کمک می کنند که به نکاتی از کتاب توجه کنیم که قبلا از دید ما دور مانده است. این همان مطالعه و پیدا کردن نکات کتاب، خط به خط و واژه به واژه است.

 

دوم) جهت تثبیت موضوع در ذهن؛ تثبیت یعنی با تکرار مطالب و دقت بیشتر و توجه به نکات ریز به ریز کتاب درسی مطلب را در ذهن خود جا بیاندازیم و آن را ماندگار کنیم.

 

سوم) یکی از راه های موثر یادگیری، ایجاد پرسش در ذهن و سپس پاسخگویی به آن سوالات است به همین دلیل ما بر روی اهمیت تست های آموزشی به جای بازخوانی تاکید داشته ایم.

 

برای شما در هنگام پاسخگویی یک تست، سه حالت ممکن است پیش بیاید:

اول) تست هایی که درست پاسخ داده اید: در این صورت ممکن است دو حالت پیش بیاید یا شما در اثر تسلط کامل به مطلب توانسته اید به تست مورد نظر پاسخ دهید و یا اینکه به سئوال، درست پاسخ داده اید ولی برای حل سئوال وقت زیادی صرف کرده اید و یا گزینه جواب را حدسی انتخاب کرده اید و می دانید که سئوال باید دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

 

دوم) تست هایی که پاسخ غلط داده اید: این دسته از تست ها، به شما نشان می دهند که در کدام قسمت های کتاب درسی، یادگیری ناقص دارید. مواظب این دسته تست ها باشید اینها همان نمره منفی های شما هستند!  

 

سوم: تست هایی که نزده اید: این تست ها، نشان دهنده قسمتهایی از کتابهای درسی است که هنوز  نسبت به آنها دانش کافی ندارید.

 

روش بررسی تست های آموزشی

اولین توصیه ما به شما این است که سریع به سراغ پاسخ نامه تشریحی نروید؛ ابتدا با استفاده از پاسخ نامه کلیدی، گزینه پاسخ را ببینید سپس خودتان سعی کنید به همین پاسخ برسید و سپس به سراغ پاسخنامه تشریحی بروید و در صورتی که در پاسخنامه تشریحی، شما متوجه نکته جدیدی شدید حتما این نکته را به دفتر خلاصه برداری خود انتقال دهید. برای آگاهی از روش صحیح خلاصه برداری مقاله روش خلاصه برداری صحیح مراجعه کنید.

 

ویژگی های تست های آموزشی:

1-  تست های آموزشی را باید با فاصله کمی از زمان مطالعه مطلب از کتاب درسی و یا درسنامه های کمک آموزشی انجام داد؛ علت این موضوع را به طور کامل در مقاله اصول برنامه ریزی توضیح داده ایم.

2- تست های آموزشی باید از تیپ سئوالات متفاوتی باشند.

3- بررسی پاسخ نامه و نکته برداری و انجام خلاصه برداری باید بلافاصله پس از تست زدن انجام شود

4- تعداد تست ها مهم نیست و برای تست ها زمان نمیدهیم.

5- واحد بررسی تست ها، تک واحدی است. یعنی به ازای هر تست که می زنیم سریعا آن را بررسی می کنیم.

4- بهترین منبع برای تست های آموزشی، سوالات کنکورهای سراسری سال های است. چون شما می خواهید خود را یرای کنکور سراسری آماده کنید.

 

منابع کنکوری بسیاری در بازار برای تهیه تست های آموزشی مناسب وجود دارد. این منابع را حتما با راهنمایی، یک مشاور تحصیلی اگاه انتخاب کنید!

 

برای مشاوره جهت اطلاع از تست آموزشی میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "تست آموزشی" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :