نمره منفی کنکور سراسری

برای مشاوره جهت : نمره منفی کنکور سراسری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

هر ساله علت نا کامی بسیاری از دانش آموزان در کنکور سراسری، کسب نمره منفی در آزمون کنکور سراسری ۹۷ است. آنچه که بیشتر این دانش آموزان می دانند این است که نمره منفی باعث کاهش تراز یا نمره آنها می شود بدون آنکه از روش تاثیر این نمره منفی و راه های کاهش آن اطلاعی داشته باشند. اگر شما هم درگیر این مشکل هستید نگران نباشید! زیرا برای حل این مشکل راه حل هایی وجود دارد.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

 

برای مشاوره جهت اطلاع از نمره منفی کنکور سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

کاهش نمره منفی در کنکور سراسری ۹۷

برای کاهش نمره منفی در کنکور سراسری، ابتدا باید علت ایجاد نمره منفی را پیدا کنیم. برای درمان اول باید علت درد را مشخص کنیم. علت این مشکل در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد اما معمولا چند دسته علت وجود دارد:

 

  • یادگیری ناقص

  شایع ترین دلیل برای بالا بودن تعداد غلط های دانش آموزان، یادگیری ناقص است. یادگیری ناقص، که علت آن در نداشتن یک روش مطالعه صحیح است موجب می شود دانش آموز با تکیه بر یادگیری ناقص خود گزینه هایی را انتخاب کند که نادرست است. دانش آموز می تواند با داشتن یک روش مطالعه درست کنکوری از یادگیری ناقص خود جلوگیری کند. در مقاله روش مطالعه کنکوری صحیح درباره پله های یادگیری توضیح داده شده است. داشتن یک روش مطالعه کنکوری صحیح، راه حل این مشکل است. برای پیدا کردن روش مطالعاتی صحیح مناسب خودتان حتما با یک مشاور آگاه مشورت کنید!

  • نفهمیدن صورت سئوال:

 این مشکل هم از مشکلات شایع در دانش آموزان است که خود دارای دلایل متعددی می تواند باشد؛ گاهی در اثر عدم اعتماد به نفس، دانش آموز با تغییر صورت سئوال تصور می کند که نمی تواند به سئوال پاسخ دهد و از آن رد می شود، از دلایل دیگر عجول بودن عده ای از دانش آموزان است که موجب بی دقتی دانش آموزان  در مطالعه صورت سئوال می شود.

برای حل این مشکل، از دانش آموزان می خواهیم که در برنامه مطالعاتی خود هر شب یک زمانی را اختصاص دهند که یک دسته ده تایی سئوال را بخوانند و کنار سئوال بنویسند که سئوال دقیقا از آنها چه می خواهد.

 

  • کم آوردن وقت در جلسه آزمون:

کم اوردن وقت باعث می شود که دانش آموز تعدادی از سئوالات را با دقت پایین پاسخ دهد که موجب ایجاد نمره منفی می شود. از این جهت حتما بر روی افزایش سرعت تست زنی خود کار کنید. برای اطلاع از روشهای افزایش سرعت تست زنی مقاله ای را که گروه ما تدوین کرده مطالعه کنید.

  • داشتن استرس و اضطراب در زمان آزمون:

 استرس و اضطراب موجب می شود هوشیاری شما در زمان آزمون پایین بیاید پس می تواند باعث شود شما سئوالات را درست متوجه نشوید یا گزینه ها را جابه جا علامت بزنید و از این دست اشتباهات می تواند اتفاق بیفتد. برای حل این مشکل حتما با یک مشاور آگاه مشورت کنید!

 

  • شانسی یا حدسی زدن گزینه ها

گاهی اوقات بعضی دانش آموزان بر اساس اینکه سئوالی یا اینکه حتی گزینه ای از سئوال برایشان چشم آشناست آن را انتخاب می کنند و یا اعتقاد به شانس خود دارند و برهمین اساس به سئوالات شانسی پاسخ میدهند. این دسته از دانش آموزان را به این موضوع توجه می دهیم که هر تست دارای 4 گزینه است که 3 تای ان غلط و یکی درست است پس شانس درست بودن گزینه ای که شانسی انتخاب کرده اید  25% و غلط بودن آن 75% است.

 

توصیه مشاوران تحصیلی در مورد کاهش نمره منفی کنکور سراسری ۹۷

اول از همه اینکه این مشکل را جدی بگیرید! زیرا در کنکور سراسری شما به ازای هر 3 سئوال غلط یک پاسخ درست خود را از دست می دهید. و از دست دادن هر پاسخ درست یعنی از دست دادن 4% در هر درس.

دوم اینکه علت مشکل خود را شناسایی کنید و برای رفع آن مشکل با یک مشاور تحصیلی آگاه مشورت کنید!

 

برای مشاوره جهت اطلاع از نمره منفی کنکور سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "نمره منفی کنکور سراسری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :