دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

برای مشاوره جهت : دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

در آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی از 8 درس سؤال طرح می‌شود که به ترتیب بر اساس دفترچه آزمون به‌قرار زیر است

 

تلگرام کنکور سراسری

 

 

برای مشاوره جهت اطلاع از دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

1-زبان عمومی و تخصصی 2-انتقال حرارت( 1و 2 )  3-ترمودینامیک  4-مکانیک سیالات  5-کنترل فرآیند  6-انتقال جرم و عملیات واحد( 1و2)   7- طرح راکتورهای شیمیایی  8-ریاضیات(کاربردی-عددی). داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی نسبت به اکثرداوطلبان کنکور ارشد از یک نظر خیال راحت تری دارند!شاید از این گفته تعجب کنید،اما واقعیت این است که اکثر دروس امتحانی این رشته بسیار به هم مرتبط است.به طور مثال سه درس مکانیک سیالات ،انقال جرم و انتقال حرارت که زیر مجموعه مبحث پدیده های انتقال هستند؛بسیار به هم مرتبط و در مفهوم شان اشتراک دارند.یا مثلا درس ریاضیات در تمام دروس ترمودینامیک و انتقال حرارت و انتقال جرم و مکانیک سیالات و... کاملا استفاده میشود.از این نظر داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی می توانند با استفاده از تکنیک های یادگیری و تست زنی به دقت و مهارت کافی برسند و در نهایت در ماراتن آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی با سرعت زیادی پیروز شوند.اما از طرفی  نکته مهم دیگر در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی این است که بسیاری از داوطلبان به دلیل تمرین نکردن و عمیق نخواندن مطالب و پیوسته بودن آن ها به طور کلی در چندین درس مشکل پیدا میکنند و در آزمون کارشناسی ارشد ناکام می مانند.ما در این مقاله سعی کردیم تا شما داوطلبان مصمم و پر انرژی آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 97 را  کمی بهتر و متفاوت تر از همیشه راهنمایی کنیم.

 

"زبان عمومی و تخصصی"

تعداد سؤالات این درس در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 30 سؤال است که شامل دو قسمت عمومی و تخصصی است.

تنها با دانستن حداقل‌هایی از زبان انگلیسی می‌توان به سؤالات بخش زبان عمومی جواب داد. در مورد بخش تخصصی می‌توان گفت افرادی می‌توانند سؤالات آن را به‌خوبی شکست دهند که عاشق رشته‌شان باشند و مطالعات متفرقه از مقالات علمی کرده یا کتاب‌های مرجع مهندسی شیمی را حین تحصیل مطالعه کرده باشند.

 

"انتقال حرارت(1 و 2) "

تعداد سؤالات این درس در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 15 سؤال است. همان‌طور که گفتیم ضریب این درس در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 3 است. بنابراین به‌هیچ‌عنوان از این درس  به‌سادگی نگذرید و خوب سرمایه‌گذاری کنید. از طرفی این درس برای دانشجویان نسبت به سایر درس‌ها ملموس‌تر و قابل‌فهم‌تر است.

 

"ترمودینامیک"

تعداد سؤالات این درس در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 20 سؤال است. ضریب این درس نیز 3 است و درس بسیار مهمی در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی محسوب می‌شود. به دلیل مشکل بسیاری از دانشجویان در درس ریاضیات ،بسیاری از دانشجویان  در این درس عملکرد ضعیفی دارند. بنابراین  موفقیت در درس ترمودینامیک می‌تواند خیال شمارا در قبولی آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی تا حدودی راحت کند.

 

"مکانیک سیالات"

تعداد سؤالات این درس در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 15 سؤال است. ضریب این درس 2 است. این درس همواره جزو دروس سخت آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بوده و همواره یکی از چالش‌برانگیزترین دروس برای تمامی داوطلبین است تا جایی که حتی بسیاری از رتبه برترها را غافلگیر و خسته کرده است!

 

"کنترل فرآیند"

تعداد سؤالات این درس در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 15 سؤال است. ضریب این درس 1 است. این درس از دروس ساده آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بوده و برای افرادی که با درس ریاضیات دوست هستند، توصیه می‌شود.

 

"انتقال جرم و عملیات واحد( 1و2)"

تعداد سؤالات این درس در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 20 سؤال است. ضریب این درس 4 است و دارای بالاترین ضریب در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی است. پس منطقی است که مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین درس برای داوطلبان کنکور به‌حساب آید.از طرفی هر دو درس انتقال جرم و عملیات واحد(1و2) جزو دروس سخت بوده و نیاز به درک عمیق مفاهیم و تست زدن فراوان می‌باشند.

 

"طرح رآکتورهای شیمیایی"

تعداد سؤالات این درس در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 15 سؤال است.ضریب این درس در آزمون کارشناسی ارشد 2 است.این درس به لحاظ کمی زیاد نیست اما به لحاظ کیفی در برخی از فصل‌های آن مثل فصل "واکنش‌های چندگانه" برخی دانشجویان را سردرگم می‌کند.

 

"ریاضیات(کاربردی-عددی)"

تعداد سؤالات این درس در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 15 سؤال است.ضریب این درس در آزمون کارشناسی ارشد 3 است.این درس شامل دو بخش کاربردی و عددی است.در بخش کاربردی آن، سؤالات تلفیقی از درس ریاضی عمومی 1،ریاضی عمومی 2،معادلات دیفرانسیل و کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی هستند.با توجه به تعداد سؤالات این درس و ضریب بالای آن،این درس مهم و تأثیرگذار تلقی می‌شود. از طرف دیگر چون اکثر دانشجویان مشکلات اساسی و پایه‌ای  در درس ریاضیات دارند؛کسانی که برای رسیدن به درصد بالا در این درس عزم خود را جزم کنند،قدم بزرگی درراه موفقیتشان برداشته‌اند.

 

جدول زیر اطلاعات خلاصه ای از دفترچه آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی است.

ردیف

مواد امتحانی

ضریب

تعداد سوال

از شماره

تا شماره

1

زبان عمومی و تخصصی(انگلیسی)

1

30

1

30

2

انتقال حرارت (1و2)

3

15

31

45

3

ترمودینامیک

3

20

46

65

4

مکانیک سیالات

2

15

66

80

5

کنترل فرآیندها

1

15

81

95

6

انتقال جرم و عملیات واحد(1و2)

4

20

96

115

7

طرح راکتور های شیمیایی

2

15

116

130

8

ریاضیات(کاربردی-عددی)

3

20

131

150

 

مجموع تعداد سوالات: 150

 

مدت پاسخگویی:

200 دقیقه

 

 

تذکرات مهم

  • آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی نمره منفی دارد.
  • استفاده از ماشین حساب در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی مجاز نمی باشد.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :