افزایش سرعت تست زنی نکات و ترفندها

برای مشاوره جهت : نکات و ترفندهای مهم افزایش سرعت تست زنی

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

افزایش سرعت تست زنی، می تواند برای بسیاری از داوطلبان کنکوری همان کلید طلایی باشد که برای  رسیدن به موفقیت در کنکور به آن احتیاج دارند. کند بودن که به دنبال آن مشکلاتی چون نمره منفی در کنکور سراسری و ایجاد استرس و... مشکل تعدادی از دانش آموزان است. کند بودن در جلسه آزمون گاهی برای دانش آموزان درگیر با این مشکل عامل اصلی گرفتن نتایج ضعیف علی رغم داشتن ساعت مطالعه بالا و اجرای روش مطالعه کنکوری صحیح است. اگر با این مشکل درگیر هستید حتما برای رفع آن اقدام کنید!

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از افزایش سرعت تست زنی میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

چرا در جلسه آزمون کند هستم؟

برای کند بودن شما در جلسه آزمون چندین دلیل می تواند وجود داشته باشد

 

اول ) ناقص بودن یادگیری

اگر شما نسبت به موضوع سئوال، پله های یادگیری (در مقاله روش مطالعه کنکوری صحیح توضیح داده شده است) را کامل طی نکرده باشید تسلط شما بر موضوع کامل نیست بنابراین پاسخگویی به سئوال زمان بیشنری می برد هرچه تمرین و مرور شما بیشتر باشد سرعت یادآوری مطالب بالاتر می رود پس با سرعت بیشتری هم به مطالب می توانید پاسخ دهید.

 

دوم) وسواس در پاسخگویی:

بعضی از دانش آموزان با این مشکل روبرو هستند که زمان پاسخگویی به سئوالات بسیار وسواس به خرج میدهند و تصمیم گیری درباره انتخاب یک گزینه برای آنها بسیار سخت است. اگر با این مشکل روبرو هستید حتما با یک مشاور آگاه مشورت کنید!

 

سوم) تب پاسخگویی به همه سئوالات

بعضی از دانش آموزان تب پاسخگویی به همه سئوالات را دارند یعنی گمان می کنند که همه سئوالات را باید پاسخ دهند. عبور از سئوالاتی که توانایی پاسخگویی به آن را ندارند برایشان سخت است. این دسته از دانش آموزان باید به تدریج این مشکل خود را رفع کنند روشی که ما می توانیم به آنها پیشنهاد دهیم این است که در برنامه ریزی کنکور سراسری خود ، زمانی را برای انجام مبحث یابی قرار دهند. به این شکل که دانش آموز، یک دسته سئوال را در مقابل خود قرار می دهد و سعی می کند تشخیص دهد که هر سئوال برای چه مبحثی است و سپس تشخیص دهد که آیا توانایی پاسخگویی به این سئوال را دارد یا خیر؟ اگر درگیر این مشکل هستید حتما با یک مشاور تحصیلی آگاه در این زمینه مشورت کنید!

 

چهارم) مرور نداشتن قبل از آزمون:

مرور نداشتن قبل از آزمون، یکی از دلایلی است که باعث می شود دانش آموز کند عمل کند زیرا ذهن برای به خاطر آوردن مطالب نیاز به جستجوهای سخت تری دارد پس زمان بیشتری هم نیاز خواهد داشت.

 

پنجم) حفظ نکردن ابزار و پایه های درس های تخصصی(مثلا جدول تناوبی و فرمول های مشتق و...):

 یکی از علت های کند عمل کردن دانش آموزان در جلسه آزمون، در حفظ نداشتن بعضی ابزار مورد نیازشان است، پس برای به یاد آوردن آن ابزار باید وقت صرف کنند. مثلا دانش آموزان برای به یاد آوردن فرمول ها یا عناصر جدول تناوبی، فرمول های مشتق یا انتگرال و یا موضوعات شبیه به این که قبلا باید حفظ می شده اند مجبور است در جلسه آزمون وقت تلف کند.

 

توصیه مشاوران درباره افزایش سرعت تست زنی

درصورتی که با این مشکل درگیر هستید برای رفع آن، ابتدا علت کند بودن خود را مشخص کنید سپس برای دریافت یک راه حل مناسب، حتما با یک مشاور تحصیلی آگاه مشورت کنید!

 

داشتن یک برنامه ریزی کنکوری صحیح  و روش مطالعه کنکوری صحیح باعث می شود که شما یادگیری های ناقص و مرورهای به موقع ای داشته باشید که این امر در افزایش سرعت تست زنی شما می تواند بسیار موثر باشد.(جهت اطلاع از روش مطالعه کنکوری صحیح و برنامه ریزی کنکوری صحیح به مقالاتی که در این مورد تدوین کرده ایم را مطالعه کنید.)

 

برای مشاوره جهت اطلاع از افزایش سرعت تست زنی میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "نکات و ترفندهای مهم افزایش سرعت تست زنی" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :