تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد

برای مشاوره جهت : تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد، به معنای تاثیر معدل مقطع کارشناسی در آزمون کارشناسی ارشد است. تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد 97، بنابر اعلام سازمان سنجش، 20% و با یک سازوکار مشخص است. نمره کل نهایی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 97، از مجموع نمره تراز شده معدل مقطع کارشناسی با وزن 20% و نمره تراز آزمون کارشناسی ارشد با وزن 80% است. همانطور که گفتیم تاثیر معدل در کارشناسی ارشد با سازوکار مشخصی است. گروه ما در این مقاله سعی خواهد کرد تا سازوکار تاثیر معدل در کنکور سراسری 97 را برای شما توضیح دهد.برای اطلاع از زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 و دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 کلیک کنید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

سازوکار تاثیر معدل در کنکور سراسری 97

سازوکار تاثیر معدل در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97،ٍ احتمالا برای شما هم مانند بسیاری از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مورد سئوال است. 

 

سوال اکثریت داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در دو موضوع است

اول) چگونه نمره معدل را که یک نمره در بازه 0 تا 20 است با نمره آزمون کنکور که بر اساس درصد به دست می آید جمع می کنند؟

جواب این سوال در نمره تراز است. هر دو نمرات به دست آمده تبدیل به نمره تراز می شوند.

 

دوم) معدل های دانشگاه های مختلف بر اساس کیفیت و سطح آموزشی دانشگاه ها بسیار متفاوت هستند. بر این اساس آیا این موضوع در تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد در تظر گرفته می شود؟

 

در جواب به این سوال باید بگوییم؛ سازمان سنجش برای این موضوع هم راه حلی داشته است. برای تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد، به معدل دانشگاه های مختلف، ضرایبی داده می شود. یعنی معدل تراز شده در آن ضریب، ضرب شده و سپس در نمره کل نهایی کنکور کارشناسی ارشد تاثیر داده می شود.

 

معدل موثر در کنکور کارشناسی ارشد 97 چیست؟

معدل موثر در کنکور کارشناسی ارشد، یکی از فاکتورهایی است که در کارنامه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد، به چشم می خورد. معدل موثر در کنکور کارشناسی ارشد،  معدلی است که تبدیل به نمره تراز می شود و با وزن 20% ای در نمره کل نهایی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مورد محاسبه قرار می گیرد.

 

معدل موثر، همان معدل مقطع کارشناسی داوطلب کنکور کارشناسی ارشد است که با تاثیر دو عامل تغییراتی داشته است

 

اول) ضرایب که معدل بر اساس سطح و کیفیت دانشگاه ها می گیرد.

برای مثال: معدل دانشگاه تهران ضریب 1.08 می گیرد. داوطلبی که معدل مقطع کارشناسی اش در دانشگاه تهران 00/13 باشد این معدل در معدل موثر برایش00/13×08/ 1 محاسبه می شود. یعنی در معدل موثر او معدلش به 04/14 افزایش می یابد.

 

دوم) هرچه نمره علمی کل داوطلب کنکور کارشناسی ارشد بیشتر باشد بر این ضرایب افزوده می شود.

برای مثال: همان داوطلب قبل اگر رتبه اش در آزمون کارشناسی ارشد بین 1000 تا 2000 باشد معدل موثر او همان 04/14 است ولی زمانی که رتبه او بین 0 تا 100 شود معدل موثر او به 50/14 افزایش می یابد.

 

ضرایب تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد 97

ضرایبی که تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد برای دانشگاه های متفاوت، کسب می کند بر اساس سطح دانشگاه ها متفاوت است. این ضریب عددی است که از بین 1 تا 08/1 می تواند متفاوت باشد.

 

 دانشگاه ها بر اساس سطح کیفی به چهار دسته تقسیم می شوند

سطح کیفی الف

دانشگاه های تهران- شریف – علامه – بهشتی – علم و صنعت – خواجه نصیر – اصفهان –تبریز – مشهد – شیراز

این دانشگاه  ها ضرایب بالایی را به خود اختصاص می دهند.

سطح کیفی ب

سایر دانشگاه های ملی و دانشگاه های آزاد خوب

این دانشگاه ها ضرایب متوسطی به خود اختصاص می دهند

سطح کیفی ج و د

آزادها و پیام نور ها و غیرانتفاعی ها و علمی کاربردی ها

این دانشگاه ها معمولا ضرایب پایینی دارند مثلا اکثر پیام نورها و آزادها ضریب 005/1 را کسب می کنند.

نهایتا تغییر رشته ای ها! یعنی کسانی که در رشته ای غیر از رشته دوره کارشناسی شان شرکت می کنند.

این دسته از داوطلبان کمترین ضریب را به دست می آورند و ضریب معدل کارشناسی آنها 1 است.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :