روش مطالعه تستی و روش مطالعه تشریحی | تفاوت آزمون تستی و آزمون تشریحی

برای مشاوره جهت : تفاوت میان روش مطالعه تستی و روش مطالعه تشریحی | تفاوت آزمون تستی و آزمون تشریحی

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

به نظر شما چه تفاوتی می تواند میان روش مطالعه تستی و روش مطالعه تشریحی وجود داشته باشد؟ این تفاوت از اساس تفاوتی اشتباه است. زیرا هدف در آزمون تشریحی و آزمون تستی ایجاد یک زمینه درست برای سنجش یادگیری فرد است. یک آزمون تستی و یا آزمون تشریحی درست و کارآمد، آزمونی است که یادگیری دانش آموز را در تمامی پله های یادگیری ( پله های یادگیری در مقاله روش مطالعه کنکوری صحیح کاملا توضیح داده شده است) بسنجد. حال از آنجا که آزمون های تشریحی مدارس معمولا دارای استانداردهای لازم برای سنجش دانش آموز به صورت درستی نیستند، دانش آموزان ما به روش های مطالعاتی غلطی عادت می کنند و معمولا هنگامی که اولین بار در کنکور سراسری با یک آزمون تستی استاندارد روبرو می شوند انگار که با یک دنیای جدید از درس خواندن روبرو می شوند. اینجا همان نقطه ضعفی است که باعث می شود بعضی دانش آموزان با اینکه معدل خوبی دارند و در امتحانات مدرسه نتایج خوبی دارند در کنکور سراسری نتیجه خوبی نگیرند. اگر از این دسته دانش آموزان هستید حتما مشکل خود را جدی بگیرید و برای رفع آن با یک مشاور تحصیلی آگاه مشورت کنید!

 

تلگرام کنکور سراسری

 

 

برای مشاوره جهت اطلاع از تفاوت میان روش مطالعه و روش تستی مطالعه تشریحی و تفاوت آزمون تستی و آزمون تشریحی میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تفاوت امتحانات تشریحی و آزمون های تستی

 

به تفاوت امتحانات تشریحی و تستی ای که تجربه کنید توجه کنید؛ چه تفاوت هایی می بینید

1- تعداد سئوالات: در آزمون های تشریحی تعداد سئوالات کمتر از آزمونهای تستی است.

 

2- زمان آزمون: معمولا در آزمونهای تشریحی سهم هر سئوال از زمان آزمون حدود 6 الی 8 دقیقه است در حالی که در ازمون های تستی زمان پاسخگویی به هر سئوال، در دروس عمومی حدود 35 ثانیه و دروس تخصصی حدود 80 ثانیه است.

 

3- در امتحانات تشریحی مدارس، معمولا سئوالات برای سنجش دو پله اول یادگیری یعنی دانش و فهمیدن طراحی می شود در حالی که در ازمون های تستی کنکور سراسری سئوالاتی برای سنجش تمامی پله های یادگیری طراحی می شوند. ( پله های یادگیری در مقاله روش مطالعه کنکوری صحیح کاملا توضیح داده شده است)

 

4- مهم ترین تفاوت در نحوه نمره دهی به این دو آزمون است. در آزمون تشریحی به اطلاعات ناقص شما هم نمره داده می شود یعنی نمره سئوال بین مطالبی که شما برای پاسخگویی به سئوال باید می دانسته اید تقسیم می شود و شما بابت مطالبی که می دانسته اید از نمره کامل سئوال سهم خودتان را می گیرید. اما در آزمون تستی شما یا به جواب آخر می رسید و نمره کامل می گیرد یا به جواب آخر نمی رسید و هیچ نمره ای نمی گیرید خبر بدتر اینکه شرایط بدتری هم وجود دارد که اگر به پاسخ اشتباه برسید و آن را انتخاب کرده باشید نمره منفی در کنکور سراسری می گیرید.

 

هشدار جدی برای دانش آموزان!

با توجه به آنچه که گفتیم بین سئوالات آزمون تستی وآزمون  تشریحی تفاوت پایه ای وجود ندارد؛ انچه که در آزمون های تشریحی و آزمون های تستی متفاوت است شرایط آزمون ( زمان آزمون و تعداد سئوالات و نحوه نمره دهی) است.

 

 پس شما دانش آموز عزیز همواره روش مطالعه کنکوری صحیح را به کار برید زیرا این روش بهترین روش است و هم شما را برای پاسخگویی به سئوالات امتحانات تشریحی مدرسه آماده می کند و هم برای آزمونهای تستی کنکور سراسری.

 

گروه آموزشی و تحصیلی ما، برای شما موفقیت در کنکور سراسری را آرزو می کند.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "تفاوت میان روش مطالعه تستی و روش مطالعه تشریحی | تفاوت آزمون تستی و آزمون تشریحی" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :