ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

برای مشاوره جهت : ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 97، امکان ویژه ایست که دانشگاه آزاد در اختیار عده ای از دانشجویان ممتاز قرار داده است. شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 57 با تصویب آیین نامه تسهیلات پژوهشی ویژه دانشجویان ممتاز، شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد را تشریح نموده است. دانشجویان ممتاز با آگاهی از شرایط ثبت نام دکتری بدون کنکور می توانند از این فرصت استفاده کرده و می توانند در دانشگاه آزاد بدون کنکور  به ادامه تحصیل بپردازند. پیشنهاد می شود برای آگاهی از شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور دکتری داشگاه آزاد ۹۷ ادامه این مطلب را مطالعه بفرمایید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 97

ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۷  که بیشتر دانشجویان ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد را با عنوان استعداد درخشان می شناسند راهی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری بدون ثبت نام در کنکور دکتری ۹۷ است. نکته ای که داوطلبان ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ باید از آن آگاهی داشته باشند این است که برای ثبت نام بدون آزمون کنکور دکتری ۹۷ باید از شرایط و سوابق تحصیلی دارا باشید. از جمله شرایط لازم برای ثبت نام بدون آزمون دکتری ۹۷ می توان به موارد زیر اشاره داشت

الف) پذیرفته­شدگان آزمون سراسری كه مجموع نمرات اكتسابي آنها در آزمون سراسري حداقل دو و نيم انحراف معيار از ميانگين نمرات در گروه آزمايشي مربوط بالاتر مي باشد.

ب) برگزیدگان المپیادهای علمی و جشنواره های خوارزمی با معرفي سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران.

ج) کسانی که شرایط بالا را ندارند ولی به تشخیص گروه آموزشی مربوط تأیید شورای آموزش دانشگاه دارای ویژگیهای استثنایی هستند و دانشجوی ممتاز شناخته می شوند بعد از معرفی از سوی دانشگاه به شورا و بررسی و تأیید شورا می توانند از مزایای این آیین نامه بهره مند شوند.

د) معاونت آموزشی هر دانشگاه بصورت جداگانه عهده­دار انجام امور مربوط به استعدادهای درخشان در حوزه معاونت آموزشی است.

ه) داشتن معدل حداقل 17 برای رشته های پزشکی، 5/18 برای رشته های علوم انسانی و 5/17 برای سایر رشته ها

و) داشتن نمره پایان نامه حداقل 5/18 برای تمام رشته ها

ی) همنام بودن مدرک رشته کارشناسی ارشد داوطلب با رشته درخواستی در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

ر) دانشجویان دارای دروس معادلسازی شده نمی توانند ازین تسهیلات استفاده نمایند.

ز) نیم سالهای تحصیلی کارشناسی ارشد دانشجو، بدون در نظر گرفتن ترم تابستان، نباید از 4 ترم بیشتر باشد.

ژ) دارا بودن شرایط ثبت نام بدون آزمون، نشان­دهنده ی قبولی قطعی داوطلب نمی باشد. زیرا پذیرش بر اساس تعداد داوطلبان و ظرفیت رشته های موجود انجام میگیرد، در نتیجه به داوطلبان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 97 توصیه می گردد که برای حصول اطمینان در دوره با آزمون دکتری دانشگاه آزاد هم شرکت کنند.

‌ذ) علاوه بر شرط معدل، داشتن شاخص های علمی پژوهشی و موفقیت در مصاحبه حضوری هم در پذیرش دانشجو مؤثر می باشد.

 

زمان و نحوه ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 97

پذیرفتگان نهایی تمام رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 97، باید به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مراجعه کرده و با آگاهی از آدرس و تلفن واحد دانشگاهی که داوطلب در آن پذیرفته شده است، به واحد مربوطه مراجعه کنند. بعلاوه، شرایط لازم برای ثبت نام هر واحد دانشگاهی در سایت دانشگاه مربوطه قید گردیده است. زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد همزمان با دوره های با آزمون انجام می­گیرد. از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت نام، اصل مدرک دوره کارشناسی ارشد و ریزنمرات همراه با معدل کل، اصل شناسنامه و دو برگ تصویر آن، شش قطعه عکس 3*4 تمام رخ تهیه شده در سال جاری، اصل و تصویر کارت ملی، مدرک وضعیت خدمت برای برادران و فرم تکمیل شده ی درخواست ثبت نام و تعهدات مربوط.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :