ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری

برای مشاوره جهت : ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

برای ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری97 شرایط ویژه ای وجود دارد. که این شرایط، تعریفی از استعداد درخشان را ارائه می دهد. دانشجویان ممتازی که در دوره تحصیل خود از استعداد و عملکرد درسی و پژوهشی بالایی برخوردار بوده اند این امکان را دارند که بدون ثبت نام کنکور دکتری 97 در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری 97 شرکت کنند. قبولی در دکتری دانشگاه سراسری نیازمند برنامه­ ریزی جهت آمادگی هم­زمان داوطلب برای آزمون کتبی و مصاحبه حضوری می باشد. اما دانشجویان ممتاز می­توانند با ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری و معاف شدن از آزمون کتبی دکتری 97، تمرکز خود را به سوابق پژوهشی و مصاحبه حضوری معطوف کنند. شرایط و نحوه ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری 97 در ادامه این بحث ارائه شده است.برای اطلاع از ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97 کلیک کنید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری 97

دانشگاه های سراسری کشور اختیار دارند که حداکثر معادل بیست درصد ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی-پژوهشی دوره دکتری روزانه خود را در هر کد رشته محل تحصیل، به دانش­آموختگان کارشناسی ارشد و یا دانشجویان کارشناسی که شرایط مندرج در آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری را داشته باشند اختصاص دهند. از جمله شرایط این آیین نامه عبارت است از

 

 1. داشتن معدل کل 16 و بالاتر در کارشناسی و معدل کل 17 و بالاتر بدون درنظر گرفتن نمره پایان­نامه در دوره کارشناسی ارشد.
 2. بیشتر از دو سال از زمان فارغ­التحصیلی داوطلب نگذشته باشد
 3. کسب حداقل امتیاز 70 از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و مصاحبه بر اساس جدول ارزشیابی پیوست. (جدول ارزشیابی پیوست، از سایت سازمان سنجش و همچنین از قسمت جذب استعدادهای درخشان سایت دانشگاه قابل مشاهده می­باشد.)

 

تبصره 1: دانشگاه های پیام­نور، غیر انتفاعی ، دانشگاه آزاد و پردیس های بین­المللی حق استفاده از این آیین نامه را برای جذب استعداد درخشان ندارند.

 

تبصره 2: دانش­آموختگانی که شرایط این آیین نامه را داشته باشند، بدون پرداخت هزینه پذیرش می شوند.

 1. پذیرش فقط برای یک بار تا اول شهریور هر سال امکان­پذیر است.
 2. داوطلب فقط میتواند در همان رشته تحصیلی یا رشته مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی ارشد خود پذیرش شود.
 3. تغییر رشته یا محل تحصیل برای افراد پذیرفته شده امکان­پذیر نمی باشد.
 4. داوطلبان باید بدانند که معرفی و جایابی در مقطع دکتری بدون آزمون در سایت سازمان سنجش صورت نمی­گیرد و برای اطلاع   باید به قسمت جذب استعدادهای درخشان سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه شود.
 5. داوطلبان تنها می توانند در یک دانشگاه پذیرفته شوند.
 6. اگر دانشگاه های روزانه و غیرانتفاعی و مؤسسات آموزش عالی، منعی برای پذیرش دانشجو از دانشگاه های آزاد، پیام نور، علمی-کاربردی، غیر انتفاعی مجازی، دانشگاه های دولتی در نوبت شبانه، الکترونیکی، پردیسهای خودگردان و پژوهش­محور نداشته باشند، آیین نامه این اجازه را برای پذیرش به آنها می­دهد.
 7. حتی اگر بعد از پذیرش داوطلب، مشخص شود که دانشجو فاقد شرایط آیین­نامه می باشد، پذیرش لغو شده و عواقب ناشی از آن متوجه دانشگاه و داوطلب خواهد بود.
 8. داوطلبان با توجه به فراخوان دانشگاه های پذیرنده در پایگاه اینترنتی هر دانشگاه و در تاریخهای تعیین شده برای گرفتن پذیرش اقدام کنند.

 

زمان و نحوه ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری 97

مراحل ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری 97 برای دانشگاه های مختلف کشور تقریباً مشابه است. اما بهتر است که متقاضیان ثبت نام دکتری بدون آزمون، به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از جزئیات زمان و نحوه ثبت نام آگاهی کامل پیدا کنند. روند ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری معمولاً به این صورت است که ابتدا متقاضی، مدارک و درخواست خود مبنی بر استفاده از تسهیلات استعداد درخشان برای مقطع دکتری را به سامانه اینترنتی دانشگاه مدنظر خود ارسال می­کند. (فرم درخواستی از سایت دانشگاه قابل دریافت می باشد.) کارشناسان دفتر استعدادهای درخشان  بعد از بررسی و تأیید مدارک اولیه داوطلب، مدارک داوطلبان دارای شرایط را به کارشناسان محترم معین استعدادهای درخشان میفرستند. اطلاعیه تنظیمی از سوی پردیس دانشگاه، مبنی بر زمان و نحوه پذیرش داوطلبان تهیه می شود. سپس داوطلبان اصل مدارک برای کنترل نهایی به واحد دانشگاهی مربوطه تحویل می­دهند. تاریخ این ارائه حضوری مدارک هم توسط دانشگاه اعلام خواهد شد.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :