ثبت نام دکتری بدون آزمون

برای مشاوره جهت : ثبت نام دکتری بدون آزمون 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

راهنمای ثبت نام بدون آزمون دکتری 97 می تواند به دانشجویانی که به دنبال تحصیل در مقطع دکتری بدون آزمون 97 هستند کمک کند. لازم است داوطلبان بدانند که این امکان برای دانشجویان ممتاز با عملکرد تحصیلی عالی و یا دارای سوابق پژوهشی قوی وجود دارد. ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری طبق آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان، دانشجویان واجد شرایط را برای دوره دکتری بدون آزمون 97 پذیرش می کند. همچنین ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد طبق آیین نامه تسهیلات پژوهشی، به دانشجویان ممتاز اجازه ورود بدون آزمون در دوره دکتری را می دهد. علاوه بر این دو دانشگاه، داوطلبان می­توانند برای اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور اقدام نمایند. با مطالعه این مطلب درمی­یابید که ثبت نام دکتری بدون آزمون برای هر دانشگاه با چه شرایطی انجام می شود. زمان و نحوه ثبت نام دکتری بدون آزمون چگونه خواهد بود و چه مدارکی برای این اقدامات اولیه نیاز است. دانشجویان از سه طریق می توانند در مرحله دکتری بدون آزمون 97  شرکت کنند که در ادامه مقاله ذکر شده است.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای ثبت نام دکتری بدون آزمون میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری 97

دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه هایی هستند که هر ساله پذیرش دکتری بدون آزمون انجام می دهند. دانشجویانی که دارای شرایط استفاده از تسهیلات استعداد درخشان باشند می توانند بدون آزمون دکتری، در این مقطع پذیرش شوند. دانشگاه های سراسری کشور اختیار دارند که حداکثر معادل بیست درصد ظرفیت پذیرش دوره دکتری روزانه خود را در هر کد رشته محل تحصیل را به دانش ­آموختگان کارشناسی ارشد که شرایط مندرج در آیین نامه استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری را داشته باشند اختصاص دهند داوطلبان بعد از اطلاع از شرایط مندرج در آیین نامه استعداد درخشان، میتوانند اقدام به ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه مورد نظر خود کنند. دانشگاه پس از بررسی مدارک ازسال شده و تایید آنها، زمان انجام مراحل بعدی برای ثبت نام را اعلام خواهد کرد. شرایط آیین نامه و همچنین نحوه ثبت نام و جزئیات آن در راهنمای ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری قید گردیده است.

 

ثبت نام دکتری بدون آزمون  دانشگاه آزاد 97

علاوه بر دانشگاه سراسری، دانشگاه آزاد هم درصدی از ظرفیت پذیرش خود را برای دکتری بدون آزمون به دانشجویان ممتاز اختصاص می دهد. اما شرایط پذیرش آن نسبت به دانشگاه سراسری متفاوت است. شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 57 با تصویب آیین نامه تسهیلات پژوهشی ویژه دانشجویان ممتاز، شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد را تشریح نموده است. دانشجویان ممتاز با آگاهی از شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون می توانند از این فرصت استفاده کرده و در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد به ادامه تحصیل بپردازند. داوطلبان با مطالعه راهنمای ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد از نحوه پذیرش آگاه خواهند شد.

 

ثبت نام دکتری بدون آزمون خارج از کشور

بدیهی است که برای گرفتن پذیرش دکتری خارج از کشور نیازی به آزمون دکتری سراسری داخل کشور نیست. بلکه برای باید مراحل و آزمونهای دیگری انجام شود. تمام دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد می­توانند برای گرفتن فاند از دانشگاه خارج از کشور اقدام نمایند. اما چگونگی پذیرش، به شرایط دانشگاه، کشور و شهر مورد نظر داوطلب بستگی دارد. گرفتن فاند (Fund) یا همان پذیرش از دانشگاه خارجی برای مقطع دکتری کمی آسانتر از مقاطع پایین تر می باشد. تحصیل در مقطع دکتری خارج از کشور می تواند یک موقعیت بسیار ویژه برای ارتقاء سطح علمی افراد محسوب شود. داوطلب تحصیل دکتری خارج از کشور باید در مورد شهریه و هزینه زندگی در کشور مقصد اطلاع کامل داشته باشد. آگاهی از این مراحل با مطالعه مقاله دکتری خارج از کشور برای دانشجویان علاقه­مند امکان­پذیر است.

 

برای ثبت نام دکتری بدون آزمون میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "ثبت نام دکتری بدون آزمون 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :