انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری

برای مشاوره جهت : سوالات متداول انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

هر ساله با دانشجویانی رو به رو هستم که به هر دلیلی از رشته تحصیلی خود راضی نیستند و به دنبال انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری می باشند. از آنجایی که رویارویی با این قضیه بسیار مسئله ابهام بر انگیزی است و سوالاتی که در باره انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری 97 مطرح می شود تکراری هستند. بر اساس تجربه سال های گذشته خودمونتصمیم گرفتیم تا در این مقاله پاسخ سوالات پر تکرار دانشجویان متقاضی انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری 97 را بدیهم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری 97 را مطالعه نمایید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

مطالب مهم مرتبط:

 1. تاریخ و زمان ثبت نام کنکور سراسری 97

 2. ثبت نام کنکور سراسری 97

 3. شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97

 

سوال 1- آیا دانشجویان روزانه ورودی سال 96 می توانند در شرکت مجدد در کنکور سراسری 97 داشته باشند؟

پاسخ: بله، به شرط آنکه تا پایان روز کاری 30 بهمن 96، اقدام به انصراف قطعی از دانشگاه کنند. البته این دانشجویان در زمان انتخاب رشته نمی توانند رشته های دوره روزانه را انتخاب کنند و برای رشته های دوره شبانه(نوبت دوم)، پیام نور، غیر انتفاعی، مجازی، پردیس خودگردان، ظرفیت مازاد، دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی می توانند انتخاب رشته کنند.

 

سئوال 2- آیا دانشجویان روزانه ورودی قبل از سال 95 می توانند بدون محرومیت از تحصیل انصراف از دانشگاه دهند؟

پاسخ: بله، این دسته از دانشجویان می توانند در رشته های روزانه هم انتخاب رشته داشته باشند.

 

سئوال 3- آیا دانشجوی رشته های کاردانی روزانه برای کنکور مجدد باید انصراف از دانشگاه دهد؟

پاسخ: اگر تا تاریخ 31/6/97 فارغ التحصیل می شود نیازی به انصراف ندارد.

 

سئوال4- آیا دانشجویان اخراجی می توانند بدون گذراندن محرومیت از تحصیل، شرکت مجدد در کنکور سراسری 97 داشته باشد؟

پاسخ: در صورتی که نوع اخراج دانشجو از نوع آموزشی باشد یعنی موضوع اخراج دانشجو موارد آموزشی باشد؛ دانشجو پس از تسویه حساب کامل از دانشگاه و صندوق رفاه دانشجویی حق ثبت نام را دارد.

 

سئوال 5- آیا دانشجویان دوره های غیر روزانه برای شرکت در کنکور 97 لازم است، انصراف از دانشگاه را انجام دهد؟

پاسخ: خیر، این دسته دانشجویان می توانند بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری ثبت نام کنند و در صورت تمایل به ثبت نام در رشته- محل تازه پذیرفته شده از رشته- محل قبلی انصراف می دهند و به محض قبول شدن باید مدرک انصراف را به دستگاه مربوطه ارائه دهند.  

 

 سئوال 6- آیا فردی که در گذشته یکبار انصراف از تحصیل داشته می تواند دوباره انصراف بدهد و در همان مقطع شرکت مجدد درکنکور سراسری داشته باشد؟  

پاسخ: خیر، هر فرد تنها یکبار حق انصراف از تحصیل را دارد.

 

سئوال 7- اگر فردی که در کنکور سراسری 96 در دوره روزانه پذیرفته باشد و در رشته-محل قبولی خود ثبت نام نکرده باشد، حق شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارد؟

پاسخ: بله، اما نمی تواند در رشته های روزانه پذیرفته شود و حق انتخاب رشته در رشته های غیر روزانه( شبانه(نوبت دوم)، غیر انتفاعی، پیام نور، نیمه حضوری و ....) را دارند.

 

سئوال 8- آیا فردی که یک مقطع را به صورت روزانه گذرانده می تواند مجددا دوباره در همان مقطع در رشته های روزانه تحصیل کند؟

پاسخ: خیر، هر فرد برای گذراندن هر مقطع(کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا دکتری)تنها یکبار حق استفاده از امکانات تحصیل رایگان را دارد. فرد امکان شرکت در کنکور سراسری را دارد و در صورت پذیرفته شدن در رشته های روزانه، باید شهریه بپردازد.

 

سئوال 9- آیا فردی که یک مقطع را به صورت شبانه گذرانده، حق شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارد؟

پاسخ: بله، و حق پذیرفته شدن در رشته-محل های روزانه و شبانه و غیرانتفاعی و .... را دارد.

 

سئوال 10- آیا فردی که از دانشگاه های غیر روزانه(شبانه(نوبت دوم)، غیر انتفاعی، پیام نور و...) انصراف داده، حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته- محل قبولی قبلی خود را دارد؟

پاسخ: خیر، فرد پس از اقدام به انصراف قطعی از هر رشته-محل دانشگاهی حق بازگشت مجدد و ادامه تحصیل در آن رشته-محل را ندارد.

 

سئوال 11- آقایانی که مشکل نظام وظیفه دارند به چه شرطی می توانند از دانشگاه انصراف دهند؟

پاسخ: به دو شرط این کار ممکن است:

 اول) در ترم های غیر از 1و2 انصراف دهند.

دوم) مدرک معادل کاردانی را دریافت نکرده باشند.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
2 کاربر به "سوالات متداول انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری97" امتیاز داده اند | امتیاز: 2.5 از 5
 • امیر
  امتیاز 1 از 5

  سلام من سال 95 کنکور تجربی شرکت کردم و رشته ی روانشناسی پیام نور قبول شدم اما از دانشگاه انصراف دادم و در رشته ی مهندسی پزشکی غیرانتفاعی شروع به تحصیل کرده والان ترم 4 هستم میخواستم ببینم شرایطی هست که مجددا کنکور تجربی شرکت کنم معافیت هم ندارم اگر شرایط خاصی هست لطفا اطلاع دهید باتشکر

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام نیاز به اطلاعات بیشتری هست توصیه می کنم با مشاوران ما تماس بگیرید

 • مرتضی
  امتیاز 4 از 5

  سلام.میخواستم بدونم دانشجویی که دوره روزانه را داره تموم میکنه تا کی باید فارغ التحصیل بشه تا حق شرکت در آزمون سراسری 97 را داشته باشه و به مشکل نخوره برا ثبت نام دانشگاه جدید..؟؟؟

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام اگه پسر باشه و مشکل نظام وظیفه نداشته باشه باید تا آخر شهریور ماه تحصیلش رو تموم کنه تا بتونه دوباره توی کنکور ثبت نام کنه

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :