ویژگی ها و خصوصیات دانش آموزان تیزهوش

برای مشاوره جهت : ویژگی ها و خصوصیات دانش آموزان تیزهوش

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

شاید برای اکثر والدین سوال باشد که چطور تشخیص دهیم که آیا فرزند من تیزهوش است یا نه؟ چرا که هیچ پدر و مادری دوست ندارد که استعداد های فرزندش تلف شود. امروزه مدارس تیزهوشان برای تحصیل این دسته از دانش آموزان که از استعداد بالاتری نسبت به سایر دانش آموزان برخوردارند وجود دارد که برای ورود به این مدارس باید در آزمون مدارس تیزهوشان شرکت کنند. اما مشکل این است که اکثر والدین بدون دلیل فرزندانشان را به سمت تحصیل در این مدارس سوق می دهند و باعث افت تحصیلی شدید فرزندانشان می شوند. با توجه به مطالب گفته شده، درست است که مدارس تیزهوشان یکی از بهترین مدارس برای تحصیل هستند، اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که نحوه ی آموزش در این مدارس برای دانش آموزان تیزهوش طراحی شده است. در اینجا یک سوال مهم مطرح می گردد که آیا فرزندانمان را برای تحصیل به مدارس تیزهوشان بفرستیم یا نه؟ آیا فرزنده ما جزو دانش آموزان تیزهوش محسوب می شود؟ برای پاسخ به این سوالات می توانید از مشاورین ما کمک بخواهید، مشاورین ما علاوه بر برنامه ریزی برای آزمون تیزهوشان می توانند مشاور خوبی برای شما هم باشند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از ویژگی ها و خصوصیات دانش اموزان تیزهوش میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

ویژگی های دانش آموزان تیزهوش

بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده بر روی فعالیت های دانش آموزان، برای تشخیص دانش آموزان تیزهوش توسط پژوهش گران به 5 ویژگی نام برده در زیر رسیده اند:

  1. این افراد از حافظه ای قوی و قدرت تخیل خوبی برخوردارند. 
  2. آنان در تحصیل، همیشه از هم سن های خود جلوتر هستند و عاشق یادگیری اند.
  3. دانش آموز تیزهوش بسیار کنجکاو بوده وخواهان یادگیری مطالب است.
  4. مسیر اکثر دانش آموزان تیزهوش به سمت پیروزی و موفقیت است.
  5. تیزهوشان معمولا عصبانی نیستند و با خشونت با دیگران رفتار نمی کنند.
  6. دانش آموزان تیزهوش معمولا سر کلاس درس بی حوصله اند چون مطالب و مفاهیم برای آنها ساده است.
  7. دانش آموزان تیزهوش دارای ادراک قوی و سرعت بالایی در کسب اطلاعات هستند و مطالب را به خوبی تحلیل و بررسی می کنند.
  8. پر انرژی بودن دانش آموزان تیزهوش یکی از صفاتی است که در زمینه درسی به آنان کمک می کند.

 

چه کسانی تیزهوش نامیده می شوند؟

تیزهوش کیست؟ به چه کسانی تیزهوش می گویند؟ این سوالاتی است که ممکن است برای شما به وجود بیاید. امروزه تعریف های زیادی برای تیزهوشی و تیزهوشان ارائه شده است اما بهترین و کامل ترین تعریف، تعریف "وکسلر" است که می گوید: هوش شامل توانایی های فرد برای تفکر منطقی، اقدام هدفمندانه و برخورد موثر با محیط است. تیزهوشی، یک پارامتر انتزاعی است و نمونه ی عینی و محسوس ندارد. با این تعاریف، اگر حس می کنید که فرزند شما تیزهوش است و می تواند خودش را با اینگونه مدارس وقف دهد، می توانید دانش آموز خود را در مدارس تیزهوشان ثبت نام کنید. در غیر این صورت، تنها کسی که ضرر می کند فرزند شماست، چرا که اگر از پس سختی تحصیل در تیزهوشان بر نیاید، از درس خواندن زده شده و احساس شکست می کند.

 

توصیه ی مشاوران تله مشاور برای تحصیل در مدارس تیزهوشان

الزاما تحصیل در مدارس تیزهوشان خوب نیست و باید به پتانسیل دانش آموزان هم توجه کرد. اجبار برای تحصیل در مدارس تیزهوشان باعث افت تحصیلی شدید دانش آموز می شود که قابل جبران نیست. پس ویژگی های فرزند خود را به خوبی بشناسید و طبق این شناخت، بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از ویژگی ها و خصوصیات دانش اموزان تیزهوش میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "ویژگی ها و خصوصیات دانش آموزان تیزهوش" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :