سهمیه 5 درصدی ایثارگران و رزمندگان کنکور سراسری 97

برای مشاوره جهت : سهمیه 5 درصدی ایثارگران و رزمندگان در کنکور سراسری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

سهمیه 5 درصدی ایثارگران در کنکور سراسری سال 96، بسیار خبر ساز بود. و تقریبا همه داوطلبان کنکور چه کسانی که شامل این سهمیه می شدند و چه سایر داوطلبان کنکور به دنبال آگاه شدن از چند و چون سهمیه 5 درصدی کنکور سراسری بودند. عده ای علت پذیرفته نشدن خود را به گردن این سهمیه می انداختند و عده ای دیگر خوشحال از اینکه در رشته محل های بهتری پذیرفته شده اند. علت این موضوع در چه بوده است؟ آیا تاثیر این سهمیه در همین حد بوده که عموم باور دارند؟  برای رفع ابهام و سوالات شما، گروه ما تصمیم گرفت که مقاله ای در این زمینه برای شما داوطلبان کنکور 97 تدوین کند.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از سهمیه 5درصدی ایثارگران و رزمندگان کنکور سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

شرایط سهمیه 5 درصدی کنکور سراسری 97

سوال اصلی اینجاست که؛ چه کسانی شامل سهمیه 5 درصدی ایثارگران و رزمندگان کنکور سراسری 97 می شوند؟

سهمیه 5 درصدی کنکور سراسری شامل دو دسته اصلی از داوطلبان کنکور 97 می شود؛

دسته اول) ایثارگران و همسران و فرزندان ایثارگرانی که درصد جانبازی آنها زیر 25% است. می دانید که این عزیزان در کنکور سالهای گذشته شامل هیچ نوع سهمیه خاصی نبودند و در همان سهمیه مناطق در کنکور سراسری شرکت می کردند.     

دسته دوم) رزمندگان و جهاد گرانی که سابقه حداقل 6 ماه حضور در جبهه ها را از سال 1359 تا 1368 به طور مداوم یا متناوب دارند.

شرایط استفاده از سهمیه 5 درصدی  ایثارگران و رزمندگان در کنکور سراسری 97،  دارای قانون ها و تبصره های زیادی است. در صورتی که می خواهید از این سهمیه در کنکور سراسری97 استفاده کنید. حتما از همه آنها آگاهی پیدا کنید تا مطمئن شوید که شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران  را در کنکور 97 دارید یا خیر؟

از این رو؛ برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه با یک فرد آگاه در این زمینه مشورت کنید. برای تماس با مشاوران ما از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

نحوه اعمال سهمیه 5 درصدی ایثارگران و رزمندگان در کنکور سراسری 97

نحوه اعمال سهمیه 5 درصدی ایثارگران و رزمندگان در کنکور سراسری 97 را می توان با مثالی تفهیم کرد. اعمال سهمیه 5 درصدی به این صورت است که 5 درصد از ظرفیت هر رشته محل دانشگاهی به افراد شامل این سهمیه اختصاص دارد البته به شرط آن که این افراد نمره علمی ای که در کنکور سراسری به دست آورده اند از حد نصاب نمره علمی این رشته محل بیشتر باشد. برای مثال فردی در سهمیه شاهد نمره علمی 7800 را داشته و در انتخاب رشته خود برای مهندسی صنایع دانشگاه تهران را انتخاب کرده است، تصور کنید ظرفیت این کلاس 40 نفر است با این حساب 5% از این ظرفیت مربوط به سهمیه ایثارگران است یعنی 2 نفر از افراد این کلاس از سهمیه ایثارگران خواهد بود. سیستم سازمان سنجش، با دو حالت مواجه می شود یا هنوز از ظرفیت کلاس چیزی باقی مانده که در این صورت اگر نمره علمی داوطلب سهمیه ایثارگران از آخرین فردی که توانسته در سهمیه مناطق این رشته محل را قبول شود بیشتر باشد، آنگاه فرد در این رشته محل پذیرفته می شود. و اما در حالت دوم، اینکه قبلا این ظرفیت دو نفره کلاس توسط دو داوطلب دیگر سهمیه ایثارگران که دارای رتبه بهتری بوده اند پر شده باشد و داوطلب در آن رشته محل پذیرفته نخواهد شد.

 

توصیه مشاوران!!!!!

شما داوطلب عزیز کنکوری، در صورتی که می توانید از سهمیه ایثارگران و رزمندگان استفاده کنید حتما از نحوه ثبت نام و شرایط اعمال این سهمیه آگاهی پیدا کنید. زیرا این سهمیه می تواند کمک موثری برای شما باشد و در پذیرش در رشته های بهتر دانشگاهی شما را کمک کند. اگر در زمینه نحوه ثبت نام در سهمیه ایثارگران و یا شرایط آن دچار مشکل شدید حتما با مشاوران ما تماس بگیرید تا کار را برای شما آسان کنند. تماس با مشاوران ما از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 است!!!!!

 

برای مشاوره جهت اطلاع از سهمیه 5 درصدی ایثارگران و رزمندگان کنکور سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "سهمیه 5 درصدی ایثارگران و رزمندگان در کنکور سراسری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :