راهنمای ثبت نام کنکور دکتری

برای مشاوره جهت : راهنمای ثبت نام کنکور دکتری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 97 از مواردی است که داوطلبان شرکت در این آزمون از هم­اکنون به دنبال مطالعه آن هستند. با پیشرفت سطح آگاهی و تحصیلات جامعه، عده ی زیادی از افراد تحصیل کرده کشور به دنبال ارتقاء سطح علمی خود و شرکت در آزمون دکتری 97 می باشند. اما ثبت نام در آزمون دکتری نیازمند طی مراحلی است که داوطلب باید از آن اطلاع داشته باشد. آگاهی داوطلب از مدارک و اطلاعات مورد نیاز فرم تقاضانامه ثبت نام آزمون دکتری 97 می­تواند او را در تسهیل این روند و جلوگیری از بروز مشکل در مراحل انجام ثبت نام یاری نماید. در ادامه این مطلب مراحل، مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام آزمون دکتری 97 را به تفصیل توضیح خواهیم داد.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت ثبت نام کنکور دکتری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

مراحل ثبت نام آزمون دکتری 97

برای ثبت نام آزمون دکتری 97 داوطلبان باید ابتدا به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دکتری (دفترچه شماره 1) را از سایت دانلود نمایند. پس از مطالعه دفترچه و آماده کردن مدارک لازم برای ثبت نام، اقدام به پرداخت اینترنتی هزینه شرکت در آزمونِ یک کد رشته امتحانی نمایند. این مرحله هم بصورت اینترنتی و با کارتهای عضو شتاب قابل انجام است. امکان استفاده از خدمات ارسال پیامک برای اطلاع رسانی به متقاضیان هم با پرداخت هزینه ای مازاد بر هزینه ثبت نام برای داوطلبان وجود دارد. بعد از اعلام سازمان سنجش در مورد انتشار کارت ورود به جلسه، داوطلبان برای دریافت کارت از سایت سازمان سنجش اقدام می کنند. محل حوزه آزمون متعاقباً در کارت ورود به جلسه تعیین خواهد شد.

 

زمان ثبت نام آزمون دکتری 97

زمان ثبت نام کنکور دکتری ۹۷ از ۱ آدر ماه شروع شده و تا ۷  آذر ماه ادامه خواهد داشت.

 

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری 97

مدارکی که برای ثبت نام آزمون دکتری 97 مورد نیاز است بشرح زیر می باشد

  1. فایل عکس 3*4 یا 6*4 اسکن شده داوطلب که در سال جاری گرفته شده و فرمت آن JPG و حداکثر حجم فایل اسکن شده 70 کیلوبایت باشد.
  2. داوطلبان ناشنوا یا کم شنوا، نابینا یا کم­بینا و یا افراد معلول جسمی حرکتی، اصل فرم وضعیت خود را که از سرپرست مرکز پذیرش و هماهنگی (برای داوطلبان ساکن تهران) و یا معاونت توانبخشی بهزیستی استان ذیربط دریافت کرده اند، حداکثر تا تاریخ ....... به آدرس تهران، صندوق پستی 1365-15875 سازمان سنجش ارسال کرده و یک تصویر از آن را نزد خود داشته باشند. این افراد باید در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، بند 17 را علامتگذاری نمایند.
  3. دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای که حداکثر تا تاریخ 31/6/1397 فارغ­التحصیل می شوند باید اصل فرم تکمیل معدل را ارائه نمایند. فرم موجود در دفترچه راهنما را تکمیل و آن را برای تایید به مؤسسه آموزش عالی محل فارغ­التحصیلی برسانند. در صورت مغایرت معدل مندرج در کارت ورود به جلسه طبق اطلاعات ارائه شده در سایت سازمان نسبت به تصحیح آن اقدام نمایند.

لازم به ذکر است فارغ­التحصیلان دوره کارشناسی ارشد و دکتری حرفه­ای نیازی به تکمیل این فرم ندارند و کافی است معدل مندرج در مدرک مربوطه را در فرم تقاضانامه وارد نمایند.

تذکر1: اگر هریک از اطلاعات وارد شده توسط داوطلب با واقعیت تطابق نداشته باشد، پس از اثبات این قضیه، ثبت نام داوطلب منتفی خواهد شد و عواقب این موضوع بعهده خود داوطلب است.

تذکر2: پذیرفته شدگان دوره دکتری روزانه 1396، اجازه ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری 97 را ندارند، حتی اگر در دوره پذیرفته شده ثبت نام نکرده باشند.

 

اطلاعات مورد نیاز در فرم تقاضانامه ثبت نام آزمون دکتری 97

 

فرم ثبت نام آزمون دکتری 97 باید در سایت سازمان سنجش و بصورت اینترنتی تکمیل گردد. در سطر اول این فرم باید نام و نام خانوادگی و نام پدر را وارد کنید.

 

 

در سطر بعدی جنسیت خود را در دایره مورد نظر علامت بزنید. شماره شناسنامه را از چپ به راست بدون خط تیره وارد کنید. در قسمت 6 سری و سریال شناسنامه خود را وارد کنید.

 

 

در قسمت 7 تاریخ تولد خود را بترتیب درج شده در تصویر وارد نمایید. کد ملی 10 رقمی خود را از چپ به راست بدون خط تیره وارد کنید. بر اساس دین خود دایره مورد نظر را علامت بزنید.

 

 

داوطلبان مشمول سهمیه رزمندگان، باید بند مربوطه را علامتگذاری کرده و مدت حضور در جبهه و نام ارگان صادرکننده را مشخص نمایند. داوطلبان ارگان سپاه پاسداران و یا ستاد کل نیروهای مسلح، با مراجعه به سازمان مربوطه و دریافت کد پیگیری 12 رقمی، قسمت مربوط به سهمیه در دفترچه را تکمیل نمایند.

 

 

کد محل تولد و محل صدور شناسنامه در جدول شماره 2 دفترچه راهنمای آزمون درج گردیده است. همچنین کد نظام وظیفه برای برادران داوطلب ثبت نام آزمون دکتری، از شماره 1 تا 13 در دفترچه راهنمای آزمون مشخص شده است. داوطلبان با مراجعه به دفترچه راهنمای آزمون یا با شماره گیری ؟؟؟؟؟؟؟؟ می توانند از کد نظام وظیفه خود آگاهی پیدا کنند.

 

 

داوطلبان اتباع خارجی در قسمت 16 دایره مربوط به خود را علامت زده و کد پیگیری 13 رقمی را در محل تعیین شده وارد کنند. این کد 13 رقمی با تکمیل قسمت مخصوص تعیین شده در سایت سازمان سنجش توسط داوطلب به دست می­آید.

  

 

داوطلبان دارای معلولیت، در بند 17، دایره مربوط به خود را علامت بزنند و فرم دریافتی از بهزیستی را تا قبل از 30/9/96 به نشانی تهران، صندوق پستی 1365-15875 بفرستند. این دسته از داوطلبان اگر نیاز به منشی دارند قسمت مربوطه را علامت بزنند.

بند 18 مخصوص داوطلبان چپ دست است که نیاز به صندلی چپ دست دارند.

 

 

اگر داوطلب درحال ادامه تحصیل در دوره ارشد پیوسته یا دکترا است باید قسمت 17 را علامت بزند.

 

 

گروه امتحانی را که مایلید در آزمون آن شرکت کنید در بند 20 علامت بزنید. در جدول شماره 3 تا 9 دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری، می توانید کد مربوط به رشته مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

 

کد رشته تحصیلی مدرک کارشناسیتان را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و در بند 23 وارد کنید. کد مأسسه اخذ مدرک کارشناسی را از سایت سازمان سنجش گرفته و در قسمت 24 وارد کنید.

 

 

تاریخ گرفتن مدرک کارشناسی و معدلی که در مدرک درج شده است را بند 25 و 26 وارد کنید.

 

 

کد رشته تحصیلی کارشناسی ارشد و مؤسسسه ای که دوره کارشناسی ارشد را در آن گذرانده اید از سایت سازمان سنجش استخراج کرده و در بند 27 و 28 وارد کنید. تاریخ اخذ مدرک کارشناسی ارشد  و یا دکترای حرفه ای را در بند 29 وارد کنید. در بند 30 معدل کارشناسی، از چپ به راست و به ترتیب دو رقم صحیح و دو رقم اعشار وارد شود.

 

 

داوطلبانی که مربی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند و می خواهند از سهمیه مربیان استفاده کنندباید بند 31 را علامت زده و کد دانشگاه محل خدمت را از سایت سازمان سنجش بگیرند.

 

 

نام شهرستان خود را در بخش مربوطه در بند 33 وارد کرده و کد شهرستان خود را از جدول شماره 2 پیدا کرده و در بخش مورد نظر وارد کنید تا حوزه امتحانی شما مشخص شود.

 

 

کد استان و شهرستان محل زندگی خود را از جدول شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت نام دریافت کرده و در بخش 34 وارد کنید. همچنین نام استان و شهرستان و نشانی دقیق خود را در محل های تعیین شده وارد کنید. کد پستی ده رقمی را بدون خط تیره و از چپ به راست وارد کنید. تلفن ثابت و تلفن همراه و آدرس پست الکترونیکی خود را در بندهای 36 تا 38 وارد کنید.

 

 

بعد از تکمیل فرم و تأیید اطلاعات در پایان آن، یک شماره پرونده 6 رقمی و یک کد پیگیری 16 رقمی به شما داده می شود. گرفتن این دو عدد به معنای تکمیل فرایند ثبت نام است. حتماً این دو شماره را برای پیگیریهای بعدی از جمله گرفتن نتیجه اولیه آزمون، انتخاب دانشگاه و مراحل بعدی نزد خود نگه دارید.

 

برای مشاوره جهت ثبت نام کنکور دکتری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "راهنمای ثبت نام کنکور دکتری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :