دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دکتری

برای مشاوره جهت : دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دکتری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

زمان ثبت نام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 97 احتمالا طبق سنوات گذشته در آذر ماه می باشد و در زمان شروع ثبت نام کنکور دکتری 97، دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 97 بر روی سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی http://sanjesh.org/ قرار می گیرد. لذا داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور دکتری 97 را دارند می توانند با مطالعه کامل دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 97، از بروز تمامی ابهامات احتمالی که ممکن است در فرایند ثبت نام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 97 برای آن ها پیش بیاید جلوگیری کنند. در این مقاله به توضیح بخش های مهم دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 97 می پردازیم.

 

برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری 97 کلیک کنید

برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری دانشگاه آزاد 97 کلیک کنید

 

تلگرام کنکور سراسری

 

 

برای مشاوره ثبت نام کنکور دکتری 97 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

نگاهی به بخش های مهم شرایط عمومی دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری و آزاد 97

از جمله شرایط عمومی دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری و آزاد 97، اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان آسمانی است، عدم احراز ملتزم نبودن به احکام عملی اسلام، نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فرامسونری و اعقاب آنها، عدم احراز فساد اخلاقی و عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال است.

 

نگاهی به بخش های مهم شرایط اختصاصی دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری و آزاد 97

  • از جمله شرایط عمومی دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری و آزاد 97، داشتن کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا دکتری حرفه ای یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای که مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد. فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی متقاضی ثبت نام کنکور دکتری 97، قبل از اقدام به ثبت نام کنکور دکتری 97 باید به این نکته توجه داشته باشندکه از لحاظ طرح تعهد خدمت به وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت خود را مشخص کرده تا از نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منعی برای ثبت نام کنکور دکتری 97 و در صورت قبولی درکنکور دکتری منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.
  • رشته امتحانی انتخابی داوطلبان در دوره دکتری باید متناسب با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد آن ها باشد.
  • با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری بصورت تمام وقت است، داوطلبان ثبت نام کنکور دکتری 97 که شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی هستند باید قبل از ثبت نام کنکور دکتری 97 موافقت کتبی خود را از محل اشتغال خود جهت ادامه تحصیل دریافت کنند.
  • دارندگان مدارک معادل باید حائز شرایط «آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر» مصوبه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
  • بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه های علمیه قم و خراسان، فضلا و طلاب حوزه های علمیه که دوره سطح 3 را گذرانده اند و یا تا تاریخ 31/6/97 فارغ التحصیل می شوند منحصرا می توانند در یکی از کد رشته های امتحانی مرتبط درگروه انسانی ثبت نام و در آزمون دکتری 97 شرکت کنند.
  • دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دکتری تخصصی، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری 97 نمی باشند. و همچنین هیچ کدام از پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری سال 96 حتی در صورت انصراف قطعی از تحصیل، حق ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری 97 را ندارند.
  • داوطلبانی که فارغ التحصیل شده اند، لازم است معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای خود و همچنین داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ 31/6/97 فارغ التحصیل خواهند شد، علاوه بر معدل کارشناسی، میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای خود را حداکثر تا تاریخ 31/6/96 در ردیف های مربوطه تقاضانامه ثبت نام کنکور دکتری 97 درج کنند و نسبت به تکمیل و تایید فرم معدل در دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 97 از سوی دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای خود اقدام کنند و آن را نزد خود نگهدار کنند. آن دسته از متقاضیان ثبت نام کنکور دکتری 97  که دانشجویان سال آخر و یا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای (به جز فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری حرفه ای دامپزشکی و دکتری پزشکی)، که معدل آن ها کمتر از 14 است، حق ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری 97 را ندارند.
  • داوطلبانی که از مزایای صندوق رفاه دانشجویان بهره می برند و قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند، با سپردن تضمینی که صندوق های رفاه مشخص می کند، می توانند تعهد خود را بعد از پایان تحصیل در مقطع تحصیلی جدید انجام دهند.

 

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دکتری سراسری و آزاد 97

دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 97 شامل اطلاعاتی مانند توصیه های مهم به داوطلبان، مقدمه و تعاریف، شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان، مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی، شرایط اختصاصی برای بورس در خارج از کشور، سهمیه ها، مراحل کنکور، مدارک لازم برای ثبت نام و شرکت در کنکور، نکالیف داوطلبان برای شرکت در کنکور دکتری ۹۷، نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، امتحانات و نحوه پذیرش دانشجو، جدوائل مربوط به ضرایب دروس مواد آزمونی رشته های امتحانی در گروه های آزمایشی مربوط، جداول حاوی کد و نام استان و شهرستان محل تولد و اقامت، جداول حاوی رشته ها و مواد امتحانی در کلیه گروه های آزمایشی، فرم مخصوص معدل و تعداد واحدهای گذرانده شده دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای و نمونه فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام کنکور دکتری 97 است.

 

برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری 97 کلیک کنید

برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری دانشگاه آزاد 97 کلیک کنید

 

برای مشاوره ثبت نام کنکور دکتری 97 میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دکتری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :