سامانه ثبت نام کنکور سراسری

برای مشاوره جهت : سامانه ثبت نام کنکور سراسری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

کنکور سراسری یکی از آزمون های مهمی است که بیش از 40 سال است که هر سال از طرف سازمان سنجش آموزش کشور بطور سراسری در کشور برای ورود داوطلبان کنکور به دانشگاه برگزار می شود، با وجود این سابقه طولانی در برگزاری کنکور سراسری هنوز برخی از خانواده ها و داوطلبان کنکور 97 اطلاعات لازم از قبیل تاریخ ثبت نام کنکور سراسری 97، نحوه ثبت نام در کنکور سراسری، مدارک لازم ثبت نام، شرایط ثبت نام در کنکور سراسری 97 و ... را نمی دانند. در این بخش به توضیح این موارد برای داوطلبان کنکور 97 می پردازیم تا داوطلبان کنکور 97 در روند ثبت نام دچار مشکل نشوند.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

 

شرایط ثبت نام در کنکور سراسری 97

داوطلبان کنکور سراسری 97 لازم است که از شرایط شرکت در کنکور 97 اطلاع داشته باشند. این شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 به دو بخش شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شود. از مهمترین شرایط اختصاصی دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا گواهینامه دوره  پیش دانشگاهی، دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) است این بدین معنی است که فارغ التحصیلان فوق لیسانس و دکتری نیز حق شرکت در کنکور سراسری 97 را دارا هستند.

 

تاریخ ثبت نام کنکور سراسری 97

تاریخ ثبت نام کنکور سراسری 97 به احتمال زیاد از نیمه دوم بهمن ماه آغاز می شود. این زمان قطعی نیست اما بر طبق سال های گذشته ثبت نام کنکور 97 در بهمن ماه سال جاری خواهد بود. مهلت ثبت نام کنکور سراسری طبق آمار در سنوات گذشته معمولا یک هفته تمدید می شود؛ اما توصیه اکید ما به داوطلبان کنکور سراسری 97 این است که ثبت نام خود را اصلا به زمان های پایانی ثبت نام کنکور 97 و یا به زمان های تمدید شده موکول نکنند.

 

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 97

ثبت نام کنکور سراسری 97 منحصرا از طریق سایت اینترنتی به نشانی http://sanjesh.org/  صورت می گیرد. لازم به ذکر است که داوطلبان کنکور 97 قبل از اقدام به ثبت نام کنکور سراسری باید برای دریافت کدهای سوابق تحصیلی خود به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی آزمون ورود به دانشگاه ها به نشانی http://dipcode.medu.ir/ مراجعه کنند، سپس برای شرکت در کنکور  97 داوطلبان کنکور سراسری باید ابتدا خرید کارت اعتباری را انجام دهند. داوطلبان کنکور 97 توجه کنند که کارت های اعتباری منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش قابل خریداری است. بعد از پایان مراحل ثبت نام اینترنتی کنکور 97 و دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی ثبت نامی حتما آن ها را در جایی یادداشت کنید. همچنین توصیه می شود که از تقاضانامه ثبت نام نهایی خود که روی آن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام درج شده، پرینت تهیه کنید. اگر بعد از پایان مراحل ثبت نام کنکور 97 متوجه شدید که اشکالی در اطلاعات ثبت نامی شما وجود دارد با مراجعه به بخش ویرایش اطلاعات در سایت سازمان سنجش نسبت به تصحیح اطلاعات خود اقدام کنید. همانطور که می دانید چند سالی است که ثبت نام کنکور سراسری و آزاد همزمان در سایت سازمان سنجش صورت می گیرد.

 

گروه های آزمایشی درثبت نام کنکور سراسری 97

ثبت نام کنکور سراسری 97 در پنج گروه آزمایشی، ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان برگزار می شود. داوطلبان کنکور 97 شرکت کننده در گروه های آزمایشی ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی می توانند علاوه بر گروه آزمایشی خود در گروه زبان یا هنر نیز شرکت کنند. لازم به ذکر است برای شرکت در گروه آزمایشی زبان و هنر، داوطلب کنکور 97 موظف به خریداری کارت اعتباری جداگانه است.

 

برای مشاوره جهتاطلاع از سامانه ثبت نام کنکور سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "سامانه ثبت نام کنکور سراسری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :