تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97

برای مشاوره جهت : تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

موضوع تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97 برای بسیاری ابهام آمیز است. ابهام اصلی تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری خود را زمانی نشان می دهد که به موضوع دو مرحله ای بودن کنکور دکتری و مرحله مصاحبه فکر می کنیم. از همین روست که تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری97، از سوالات بسیار متداول برای داوطلبان کنکور دکتری برای مشمولان سهمیه خانواده شهدا است. سئوالاتی مثل اینکه تاثیر سهمیه شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری فقط در مرحله آزمون کتبی است یا اینکه تاثیر سهمیه شهدا بر مرحله مصاحبه هم است؟ در ایم مقاله ما سعی خواهیم کرد تا پاسخی به سوالات معمول درباره تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری بدهیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از تاثیر سهمیه خوانواده شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری  میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر رتبه و تراز آزمون کتبی دکتری97

سهمیه شهدا بر رتبه و تراز آزمون کتبی دکتری تاثیرگذار است. بعضی ها اشتباها تصور می کنند که تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر تراز و رتبه به این صورت است که مثلا اگر فرد قرار است رتبه 5000 را به دست آورد این رتبه بهتر می شود و تبدیل به رتبه1000 می شود. اینکه می گوییم سهمیه شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری تاثیر دارد یعنی اینکه داوطلب کنکور دکتری مشمول سهمیه خانواده شهدا، رتبه و ترازی را در آزمون کتبی مرحله اول به دست می آورد که در سهمیه خانواده شهدا است. تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر آزمون کتبی را با یک مثال برای شما باز می کنیم فرض کنید یک داوطلب کنکور دکتری مشمول سهمیه خانواده شهدا رتبه 30 را در سهمیه خانواده شهدا به دست می آورد همین داوطلب اگر در سهمیه آزاد شرکت می کرد احتمالا رتبه بالای 200 را به دست می آورد. نهایتا آنچه را که گفتیم می توانیم اینگونه جمع بندی کنیم که سهمیه خانواده شهدا بر رتبه و تراز آزمون کتبی تاثیرگذار است زیرا فرد داوطلب کنکور دکتری در سهمیه خانواده شهدا رتبه و ترازش را فقط در مقایسه با افرادی که در سهمیه خانواده شهدا هستند به دست آورده است.

 

تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر مصاحبه کنکور دکتری 97

در شیوه نامه مصاحبه دکتری نمره ای یا فاکتور خاصی برای تاثیر خانواده شهدا بر نتیجه مصاحبه قرار داده نشده است. یعنی در نمره گذاری برای مصاحبه فاکتور خاصی برای تاثیر سهمیه خانواده شهدا قرار داده نشده است. و فرد داوطلب کنکور دکتری در سهمیه خانواده شهدا مانند سایرین بدون اینکه هیچ نمره ای از سایر داوطلبان کنکور دکتری جلوتر باشد باید در مصاحبه شرکت کند و باید سعی کند که استادان را متقاعد کند که او شایسته پذیرش در دوره دکتری این دانشگاه است.

 

چگونگی تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97

 تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری در گزینش نهایی هم موثر است. به این صورت که نمره علمی ای که داوطلب در سهمیه خانواده شهدا به دست آورده از حاصل جمع نمره علمی ای است که داوطلب مشمول سهمیه خانواده شهدا در سهمیه خانواده شهدا با وزن 50%  و نمره علمی ای که در مرحله مصاحبه به دست آمده با وزن 50% است و نهایتا نمره کل علمی به دست می آید و سپس رتبه و تراز کل داوطلب کنکور دکتری در سهمیه خانواده شهدا به دست می آید.

=50%×  نمره علمی داوطلب از مرحله مصاحبه + 50% × نمره علمی داوطلب در سهمیه شاهد

نمره کل علمی داوطلب         

 

تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر پذیرش نهایی در کنکور دکتری 97

میزان تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور دکتری، 25% است. یعنی 25% از ظرفیت هر کد رشته محل به ایثارگران و رزمندگان و خانواده شهدا تعلق می گیرد. البته این میزان تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور دکتری، شرطی هم دارد و آن این است که فردی که در سهمیه خانواده شهدا در کنکور دکتری انتخاب رشته می کند به شرطی در رشته محلی که در انتخاب رشته خود انتخاب کرده پذیرش می شود که70% نمره آخرین فردی را که در سهمیه آزاد در این کد رشته پذیرش شده است را به دست بیاورد. برای درک بهتر این موضوع مثالی برای شما می آوریم: فرض کنید شما فردی هستید که در سهمیه خانواده شهدا در کنکور دکتری 97 شرکت کرده اید و نمره کل علمی شما که مجموع نمره آزمون کتبی شما با وزن 50% و نمره مصاحبه شما با وزن 50% است، 8800 شده است. حالا در مرحله بعدی، بر اساس انتخاب رشته شما سیستم سازمان سنجش می سنجد که شما می توانید در کدام دانشگاه پذیرفته شوید. مثلا شما در انتخاب اول خود دانشگاه تهران را انتخاب کرده اید و ظرفیت این کلاس 4 نفر است یعنی 1 نفر از این کلاس از سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران و رزمندگان انتخاب خواهد شد، حال اگر کسی با نمره علمی بالاتر از شما در سهمیه خانواده شهدا در کنکور دکتری، این کد رشته را انتخاب نکرده باشد ، شما در این رشته محل پذیرفته می شوید.  البته به شرط آنکه نمره علمی شما کمتر از 70% نمره آخرین فردی که در سهمیه آزاد این کد رشته را قبول شده است، نباشد. فرض کنید که نمره آخرین فرد قبولی در این کد رشته 9900 باشد خوب 70%×9900 = 6930 ، از آنجایی که نمره علمی شما که 8800 است از 6930 بیشتر است شما در این رشته محل پذیرفته می شوید.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از تاثیر سهمیه خوانواده شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :