تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97

برای مشاوره جهت : تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

از بین سهمیه های مؤثر در کنکور، سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 بیشترین مشمولان را دارد. تأثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 برای بسیاری از داوطلبان سوال برانگیز و پیچیده است. زیرا با اینکه تمام داوطلبان مشمول سهمیه مناطق با نام این سهمیه آشنا هستند، اما درصد کمی از آنها می دانند که تأثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 چگونه است. تنها اطلاعاتی که داوطلبان کنکور سراسری دارند، این است که تأثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 برای داوطلبان منطقه سه از مناطق دیگر بیشتر است. اما این مفهوم برای تعریف تأثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 خیلی هم منطقی نیست. ما در این مقاله سعی کردیم تأثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 را برای شما توضیح دهیم. اطلاع از تاثیر سهمیه مناطق شاید داوطلبان مشمول بعضی سهمیه ها را امیدوار و برخی را با جامعه آماری بالاتر از ادامه راه ناامید کند، حتماً شما هم جزو دانش آموزانی که هستید که رتبه های برتر کنکور را متعلق به دنیای دیگری غیر از دنیای خود می دانید و رسیدن به بهترین رتبه و بهترین دانشگاه را تنها یک رویای دست نیافتنی تلقی می کنید. اما ما در تله مشاور به شما توصیه می کنیم این طرز فکر را کنار بگذارید و  برای بهترین شدن در کنکور با هر سهمیه ای که دارید، فقط کافیست با برنامه ریزی درست درس بخوانید. شما بعد از یک دوره تمرین و مطالعه با یک برنامه فوق العاده که از بهترین مشاوران حاضر در تله مشاور دریافت می کنید خواهید دید که درس خواندن برای کنکور آسان است. به شما پیشنهاد می کنیم حتماً در این خصوص با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

سهمیه مناطق یک و دو و سه در کنکور سراسری 97

سهمیه مناطق شامل سهمیه منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 می شود. شهرهای مختلف استانهای کشور بر اساس سطح کیفیت آموزشی این مناطق، به سه بخش تقسیم می شود. این سهمیه به کسانی تعلق می گیرد که سه سال پایانی دبیرستان خود را در یکی از مناطق 1، 2 و 3 گذرانده باشند و مشمول سهمیه ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا نشوند. قانون این سهمیه به این دلیل وضع شده است که برای داوطلبان ساکن مناطقی که دسترسی به امکانات آموزشی سطح بالا ندارند، عدالت برقرار شود. باید بدانید که بیش از 95 درصد داوطلبان شرکت در کنکور گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان از تأثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97 بهره می برند.

 

تأثیر سهمیه مناطق یک و دو و سه در کنکور سراسری 97

تأثیر سهمیه مناطق باعث می شود که برای قبولی در دانشگاه به جای اینکه رقابت بین داوطلبان تمام مناطق با یکدیگر باشد، داوطلبان هر منطقه برای قبولی با هم رقابت کنند. مثلاً اینطور نیست که تمام ظرفیت یک دانشگاه را داوطلبان شامل سهمیه منطقه 1 اشغال کنند. داوطلبان دارای سهمیه منطقه 1 باهم رقابت می کنند، داوطلبان دارای سهمیه منطقه 2 باهم و منطقه 3 هم همینطور. بسته به درصد داوطلبان مشمول هر یک از سه سهمیه ی مناطق 1 و 2 و 3، ظرفیت دانشگاه به نسبت آن درصد بین داوطلبان تقسیم بندی می شود. مثلاً اگر داوطلبان منطقه 1، 30 درصد، و داوطلبان دارای سهمیه 2 و 3 به ترتیب  50 و 20 باشد، ظرفیت پذیرش هر کد رشته محل بین داوطلبان این سه سهمیه به همان نسبت تعداد داوطلبان تقسیم بندی می شود. البته در این بین نباید سهمیه ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا را دست کم گرفت. این سهمیه ها باعث می شود 100 درصد ظرفیت دانشگاه به داوطلبان مشمول سهمیه مناطق تعلق نگیرد. و داوطلبان مشمول هریک از سهمیه های ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا در یک جامعه آماری کوچکتر باهم رقابت می کنند.

 

تأثیر سهمیه مناطق محروم در کنکور سراسری 97

تأثیر سهمیه مناطق محروم در کنکور سراسری طوری است که شانس داوطلب در قبولی دانشگاه برای ساکنان بومی استان بالاتر می رود. به این صورت که چهل درصد ظرفیت هر کد رشته ی ناحیه ای، قطبی و کشوری برای مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه های سراسری دوره روزانه استانهای ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان به ساکنان بومی این استانها تعلق می گیرد.

 

سایر سهمیه های مناطق در کنکور سراسری 97

در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در بخش سهمیه مناطق می توانید دیگر سهمیه های مؤثر در کنکور سراسری 97 را مطالعه کنید. سهمیه شهرستانهای اهر، ورزقان و هریس در استان آذربایجان شرقی که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96 آمده است برای امسال قابل استفاده نیست و مهلت اعتبار آن تا سال 96 بوده است. همچنین شرایط استفاده از سهمیه شهرستانهای جنوب استان کرمان و سهمیه داوطلبان شهرستان ابوموسی در استان هرمزگان که مختص ساکنان بومی این مناطق است در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری وجود دارد.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :