دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

برای مشاوره جهت : دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 باید بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 انجام شود. دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 یک دفترچه است که هر سال از سوی سازمان سنجش منتشر می شود و برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 باید از آن استفاده کرد. رشته محلهایی که شما برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد باید در لیست انتخاب رشته وارد کنید، بر اساس کد های 5 رقمی شناخته می شوند. یعنی وارد کردن نام رشته محل ها در لیست انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 امکان ندارد. همچنین برای اطلاع از شرایط و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد باید حتماً دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 را مطالعه کنید. اما برای اینکه بدانید چطور می توانید به دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 دسترسی پیدا کنید و زمان انتشار این دفترچه چه وقت خواهد بود ادامه مطلب را دنبال کنید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

 

مطالب مندرج در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 شامل سه قسمت است. در بخش اول، کلیات و شرایط و ضوابط انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 بیان شده است. در این قسمت مشخص شده است که گزینش داوطلبان در رشته های امتحانی مختلف به شکل است. در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 آده است که گزینش نهایی بر اساس 80 درصد نمره امتحان کتبی یا همان تراز کنکور و 20 درصد بر اساس معدل تراز شده خواهد بود. همچنین بورسیه و رشته های دارای شرایط خاص و شیوه های آموزشی در مقطع کاشناسی ارشد ناپیوسته در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 توضیح داده شده است. شرایط استفاغده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران در این دفترچه توضیح داده شده است. اینکه این سهمیه رزمندگان و ایثارگران به چه کسانی تعلق میگیرد و چه امتیازاتی برای آنها دارد. اتباع خارجی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 97 را دارند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 درمی یباند که آیا با چه شرایطی می توانند در کنکور کارشناسی ارشد 97 شرکت کنند. همچنین شرایط پذیرش با آزمون استعداد های درخشان در کارشناسی ارشد 97 را می توان در این قسمت از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 پیدا کرد.

 

علاوه بر این اطلاعات برای داوطلبان در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 مشخص شده است که هر قسمت از کارنامه اولیه کنکور کارشناس یارشد 97 چه مفهومی دارد.. بر اساس بخش های مندرج در کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد 97، که در آن مشخص شده است که داوطلب مجاز به انتخاب رشته در چه گروه هایی است، باید کد رشته محل های انتخابی را بر اساس علاقه اولویت بندی کرده و در فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 وارد نماید. در یک دید کلی می توان گفت در بخش اول دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 شرایط شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 توضیح داده شده است.

 

در بخش دوم برای هر گروه آزمایشی، کد رشته محل های تحصیلی کارشناسی ارشد آن رشته بصورت جدول آورده شده است. داوطلبان بر اساس رشته امتحانی خود و کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد 97، باید از میان تعداد زیادی کد رشته محل دانشگاه های مختلف، فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 را تکمیل کنند. این انتخاب رشته در گزینش نهایی شما بسیار تاثیرگذار است پس حتماً در هنگام انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 با افراد مجرب در این زمینه مشورت کنید.

 

در بخش سوم از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97، که به عنوان پیوست از آن یاد می شود، شرایط و ضوابط برخی دانشگاه ها توضیح داده شده است. مثلاً اینکه برخی دانشگاه ها فاقد خوابگاه و امکانات هستند یا شرایط دوره های مختلف مثل شبانه، مجازی و امثال اینها در آن ذکر شده است. در صفحات پایانی بخش پیوست از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97، فرم مخصوص میانگین تعداد واحدهای پاس شده ی دانشجویان سال اخر کارشناسی که در کنکور کارشناسی ارشد 97 شرکت کرده اند دیده می شود. همچنین فرم تاییدیه فارغ التحصیلان رتبه اول کارشناسی شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد 97 و فرم پیش نویس انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد 97 با ظرفیت 100 انتخاب کد رشته محل دیده می شود.

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 چند روزی قبل از شروع زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 97 قابل دریافت است. در این زمان شما می توانید با دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 قبل از شروع زمان انتخاب رشته، با کمک توصیه های مشاوران، بهترین انتخاب رشته را با توجه به رتبه و نمره کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد داشته باشید.

 

نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 در قالب سه فایل پی دی اف شامل سه بخش که در بالا توضیح داده شد، در سایت سازمان سنجش قرار میگیرد و داوطلبان می توانند با دانلود این دفترچه به محتویات آن دسترسی پیدا کنند و انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 را بر اساس کد رشته محل های مندرج در لیست مخصوص به ان انجام دهند. شما می توانید لینک دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 را در سایت تله مشاور هم دنبال کنبد.

 

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97

تا قبل از مرحله انتخاب رشته، تمام مراحل کنکور کارشناسی ارشد 97 دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد بصورت مشترک انجام می شد. اما از زمان انتخاب رشته، دانشگاه آزاد، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97 را بصورت جداگانه از سازمان سنجش منتشر می کند و برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 هم دیگر نمی توان از سایت سازمان سنجش اقدام کرد. دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97 هم مانند دفترچه انتخاب رشته سراسری، شامل توضیحاتی در مورد شرایط رشته و پذیرش دانشجو، سهمیه رزمندگان و ایثارگران، پذیرش اتبا خارجی، نحوه انتخاب رشته اینترنتی است همچنین شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 97 در این دفترچه مشخص شده است. بعد از این توضیخات، لیست کد رشته های دارای پذیرش با کنکور و بدون کنکور کارشناسی ارشد 97، نام و کد واحدهای دانشگاه آزاد آمده است. برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 97 کلیک کنید.

 

توصیه تله مشاور درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

امیدواریم نتیجه کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد 97 شما نمره ی قابل قبولی برایتان داشته باشد. با توجه به اینکه کنکور کارشناسی ارشد 97 را پشت سر گذاشته ایدو دیگر امکان تغییر نتایج اولیه وجود ندارد، باید برای موفقیت به این فکر کنید که در ادامه راه کنکور کارشناسی ارشد 97 چه باید کرد؟ حتی اگر فکر می کنید تا به اینجای راه را با پشتکار و به درستی طی نکرده اید، هنوز زمان ناامیدی و دست کشیدن از خواسته هایتان نرسیده است. تله مشاور به شما توصیه میکند که با هر رتبه و نمره ای که در کارشناسی ارشد 97 آورده اید، قدرت یک انتخاب رشته درست و اصولی را دست کم نگیرید و حتی قبل از شروع زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 به فکر آن باشید. ما در این راه به شما کمک خواهیم کرد.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :