سهمیه ایثارگران در کنکور دکتری 97

برای مشاوره جهت : سهمیه ایثارگران در کنکور دکتری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97 از موضوعاتی است که جای سوال برای بسیاری از داوطلبان کنکور دکتری 97 دارد. زیرا کنکور دکتری دارای 2 مرحله است و برای داوطلبانی که می توانند از تاثیر سهمیه ایثارگران بر کنکور دکتری استفاده کنند جای سوال است که آیا سهمیه ایثارگران فقط بر رتبه و تراز مرحله اول و آزمون کتبی دکتری تاثیر می گذارد و یا  اینکه در مرحله مصاحبه هم تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور دکتری به کمک مشمولان سهمیه ایثارگران خواهد آمد. از این رو مقاله ای جهت توضیح تاثیر  سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97 را تدوین کردیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

میزان تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97

میزان تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97، 25% است. در اینجا بازهم برای داوطلبان کنکور دکتری مشمول سهمیه ایثارگران سوال پیش می آید که آیا این میزان 25% ای تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97 به معنای این است که 25% به نمره و تراز داوطلب اضافه میکنند؟ این 25%  چگونه خواهد بود؟

درجواب به سوالات شما درباره تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97، به شما می گوییم: ظرفیت 25% تمامی کلاس های دانشگاهی برای داوطلبان سهمیه ایثارگران ورزمندگان اختصاص یافته است البته به شرطی که این افراد بتوانند نمره حد نصاب علمی را برای آن رشته محل دانشگاهی کسب کنند. حالا سوال پیش می آید که حد نصاب علمی چیست؟ داوطلبان ایثارگر باید  ﺣﺪاﻗﻞ %70 ﻧﻤﺮه آﺧﺮﻳﻦ ﻓﺮد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در ﮔﺰﻳﻨﺶ آزاد را به دست بیاورند و داوطلبان رزمنده باید ﺣﺪاﻗﻞ%80  ﻧﻤﺮه آﺧﺮﻳﻦ ﻓﺮد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در ﮔﺰﻳﻨﺶ آزاد را به دست بیاورند.

 

مشمولان تاثیر سهمیه ایثارگران درکنکور دکتری 97

سهمیه ایثارگران در کنکور دکتری 97، شامل تمامی ﺟﺎﻧﺒﺎزان (ﺟﺎﻧﺒﺎزي ﺑﺎ ﻫﺮ درﺻﺪی) ، ﻫﻤﺴﺮ و ﻓﺮزﻧﺪ ﺟﺎﻧﺒﺎزان ﺑﺎﻻﺗﺮ از %25 ، و  آزادﮔﺎن  و ﻓﺮزﻧﺪان  و ﻫﻤﺴﺮان  آﻧﺎن و  ﻫﻤﭽﻨـﻴﻦ   ﻓﺮزﻧـﺪان   و ﻫﻤﺴـﺮان  ﺷـﻬدا می باشد. این افراد باید در زمان ثبت نام کنکور دکتری 97 در سامانه ثبت نام کنکور دکتری 97 سهمیه ایثارگران خود را اعلام کنند. و نیازی به مراجعه به سایت ایثارگران ندارند. سازمان سنجش پس از بررسی سهمیه موردنظر شما در صورت صحت، سهمیه ایثارگران را اعمال خواهد کرد.

 

چگونگی تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97

برای توضیح چگونگی تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری که 25% خواهد بود، برای شما یک مثال می آوریم:  فرض کنید یک کد رشته محل دانشگاهی 4 نفر ظرفیت پذیرش دکتری 97 را دارد. در این صورت با توجه به 25% تاثیر باید بگوییم که 1نفر از 4 نفر این کلاس از ظرفیت ایثارگران انتخاب خواهد شد. تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97 را می توان در  2 مرحله آزمون دکتری 97 مورد بررسی قرار داد:

 

تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97 مرحله آزمون کتبی

در مرحله آزمون کتبی دکتری 97، تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری به میزان 25% بر رتبه و تراز داوطلب کنکور سراسری 97 خواهد بود. این به معنای آن است که داوطلبان کنکور سراسری 97 ای که قصد استفاده از تاثیر سهمیه ایثارگران درکنکور دکتری 97  را دارند ودر ثبت نام کنکور دکتری 97، در فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام دکتری 97، سهمیه خود را ایثارگر انتخاب کرده اند، فقط با افرادی که در سهمیه ایثارگران هستند رقابت می کنند و تراز و رتبه ای که به دست می آورند در مقایسه با تمامی داوطلبان کنکور دکتری 97 نبوده است و این تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری 97 برای مشمولان سهمیه ایثارگران در کنکور دکتری 97 می تواند بسیار کمک خوبی باشد.

 

تاثیر سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور دکتری  مرحله مصاحبه97

در چند سال اخیر برای جلوگیری از شیوه پذیرش سلیقه ای در مصاحبه دکتری، شیوه نامه ای برای مصاحبه دکتری تنظیم شده است. در شیوه نامه مصاحبه دکتری نمره ای یا فاکتور خاصی برای تاثیر سهمیه ایثارگران بر نتیجه مصاحبه قرار داده نشده است. یعنی در نمره گذاری برای مصاحبه فاکتور خاصی برای تاثیر سهمیه ایثارگران وجود ندارد. و فرد داوطلب کنکور دکتری 97 در سهمیه ایثارگران مانند سایرین بدون اینکه هیچ نمره ای از سایر داوطلبان کنکور دکتری 97 جلوتر باشد باید در مصاحبه شرکت کند و باید سعی کند که استادان را متقاعد کند که او شایسته پذیرش در دوره دکتری این دانشگاه است.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از سهمیه ایثارگران بر رتبه و تراز کنکور سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
1 کاربر به "سهمیه ایثارگران در کنکور دکتری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 1.0 از 5
  • پیمان
    امتیاز 1 از 5

    سلام ظرفیت روزانه رشته ما 2 نفر است و در کارنامه گفته شده به دلیل کم بودن ظرفیت, سهمیه ایثارگری برای شما اختصاص نمی یابد. یعنی در رشته هایی با ظرفیت محدود سهمیه ایثارگری اعمال نمی شود؟

    پاسخ دهنده : مشاوران سایت

    سلام برای اطلاع از شرایط با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :