تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری97

برای مشاوره جهت : تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

 از آنجا که در زمان ثبت نام کنکور دکتری 97، یکی از آیتم هایی که باید در سامانه ثبت نام کنکور دکتری 97 وارد شود دانشگاه محل تحصیل در دوره کارشناسی و یا کارشناسی ارشد است؛ اکثریت داوطلبان کنکور دکتری 97، بر این باورند که به مانند کنکور کارشناسی ارشد، دانشگاه محل تحصیل بر کنکور دکتری 97 تاثیر می گذارد. از آنجایی که آزمون دکتری 97 دارای دو مرحله است: آزمون کتبی و مصاحبه؛ سوالاتی پیش می آید، از جمله اینکه: تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97 در کدام مرحله اعمال می شود؟ تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری بیشتر در مرحله آزمون کتبی و یا در مرحله مصاحبه است و شاید هم در هر دو؟ میزان تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97 چقدر است؟از این رو گروه مشاوران ما بر آن شدند تا مقاله ای را در باره تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97 تدوین کنند.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97 (مرحله آزمون کتبی)

در مقاله تاثیر معدل در کنکور دکتری 97، توضیح دادیم که در کنکور دکتری 97، معدل در مرحله آزمون کتبی دخالت ندارد پس می توان نتیجه گرفت که تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97 در مرحله آزمون کتبی صفر است. داوطلبان کنکور دکتری 97 که در دانشگاه های برتر تحصیل کرده اند نباید به تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97 در مرحله آزمون کتبی و یا به تاثیر دانشگاه محل تحصیل در نمره و تراز علمی مرحله آزمون کتبی امیدوار باشند. در مرحله آزمون کتبی باید تنها بر درصدها  و نمره علمی ای که در آزمون به دست می آورند تکیه کنند و یا اینکه از کمک سهمیه های موثر در کنکور دکتری 97 برای به دست آوردن نمره علمی و یا تراز بالاتر استفاده کنند.

 

تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97 (مرحله مصاحبه)

در آیین نامه مصاحبه دکتری 97، برای امتیاز دهی به داوطلبان کنکور دکتری 97، سه فاکتور اصلی تعیین شده است که هر کدام از این سه فاکتور هم دارای فاکتورهای زیر مجموعه دیگری هم هستند: امتیازات پژوهشی، امتیازات آموزشی، آزمون مصاحبه.         در امتیازات آموزشی به یکی از بخش هایی که دارای امتیاز می شود: معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی که بر اساس نظر کمیته مصاحبه کننده تا 6 امتیاز می تواند به خود اختصاص دهد و علاوه بر آن معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد هم بر اساس نظر کمیته مصاحبه کننده می تواند تا 5 امتیاز را به خود اختصاص دهد. پس آنچه که در آیین نامه آمده است خبر از این می دهد که: تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97، زیاد نیست اما واقعا تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری در همین حد است؟

 

چگونگی تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97

با توجه به آنچه که تا کنون در مورد تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97 توضیح دادیم احتمالا متوجه شدید که دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97 در مرحله آزمون کتبی تاثیری ندارد ولی کیفیت دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97 خود را در مرحله مصاحبه نشان می دهد و دارای امتیاز می باشد. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که در مرحله مصاحبه، 30 امتیاز هم به آزمون مصاحبه داده می شود که کاملا به نظر کمیته مصاحبه کننده بستگی دارد. کمیته مصاحبه کننده ممکن است برای دانشجویان دانشگاه های برتر علاقه مندی بیشتری داشته باشند و در واقع تحت تاثیر دانشگاه محل تحصیل داوطلب کنکور دکتری 97، به او نمره بیشتری بدهند. البته باز هم می توان به یک نکته اشاره داشت که اکثریت دانشگاه ها به پذیرش دانشجویان دانشگاه خود بیشتر تمایل نشان میدهند و این خود نیز می تواند از مصادیق تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی کنکور دکتری باشد.

 

میزان تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی کنکور دکتری 97

 در آیین نامه مصاحبه دکتری 97، میزان تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97، خیلی زیاد نیست زیرا تاثیر دانشگاه محل تحصیل  به اضافه تاثیر معدل در کنکور دکتری 97، دارای 11 امتیاز از 100 امتیاز مصاحبه دکتری است. اما این ظاهر موضوع است برای دسته ای از داوطلبان کنکور دکتری 97 می تواند تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری 97 بسیار بیشتر از این حرفها باشد. زیرا در مصاحبه کنکور دکتری 97، آنچه که تعیین کننده است نظر کمیته مصاحبه کننده است که معمولا علاقه مند به گزینش دانشجویان دانشگاه خودشان و یا دانشگاه های برتر هستند و این خود از نقاط ضعف پذیرش دکتری 97 می باشد که علیرغم آنکه سالهاست با تغییر روش های مختلف پژوهش سعی در حل این مشکل داشته اند ولی نتایج پذیرش های دانشگاه ها در دوره دکتری در سالهای اخیر هنوز از عدم رفع نقص پذیرش سلیقه ای در دوره دکتری خبر می دهد.   

 

برای مشاوره جهت اطلاع از دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "تاثیر دانشگاه محل تحصیل بر قبولی دکتری97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :