منابع آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98

برای مشاوره جهت : منابع آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

آشنایی با منابع آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 می تواند به شما در برنامه ریزی برای قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی کمک کند. سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 هر استان توسط اداره کل آموزش و پرورش استان طراحی می شود. این سوالات بصورت 4 گزینه ای یا همان تستی طرح خواهد شد. مطالعه برای امتحانات مدرسه با مطالعه برای آزمون مدارس نمونه دولتی کاملا فرق دارد. دانش آموزان تا قبل از سال های آخر دبیرستان، زیاد با نحوه پاسخگویی به سوالات تستی و مدیریت زمان آشنا نیستند.  اگر به دنبال راهنمایی در این زمینه هستید با شماره ؟؟؟؟؟؟ تماس بگیرید و با مشاوران تله مشاور صحبت کنید. همچنین برای آمادگی در این آزمون باید از منابع آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 آگاهی داشته باشید. در ادامه این مطلب، ضریب سوالات ، اهمیت دروس و منابع سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 را برای شما اراعه کردیم.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از منابع آزمون مدارس نمونه دولتی میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

منابع آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 97-98

 تمامی سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی پایه ششم به هفتم، از کتاب های پایه ششم ابتدایی طرح می شود. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا پاسخ غلط به سوالات نمره منفی هم دارد یا خیر؟ در جواب باید بگوییم که بله! هرجواب درست به سوالات آزمون مدارس نمونه ششم به هفتم، 3 امتیاز مثبت دارد، در حالیکه جواب غلط به سوالات ، 1 نمره منفی برای داوطلب منظور می شود. هم چنین اگر برای یک سوال دو گزینه علامت زده شود، آن پاسخ به عنوان پاسخ غلط محسوب شده و یک امتیاز منفی دارد. سوالات مربوط به درس قرآن و هدیه های آسمانی را طوری طراحی می­کنند که تمام داوطلبان اهل شیعه و سنت بتوانند به آن ها پاسخ دهند. دانش­آموزانی که جزو اقلیت های مذهبی هستند، به جای پاسخگویی به سوالات درس قرآن و هدیه های آسمانی ، به سوالات کتاب هدیه های آسمانی ویژه اقلیت های مذهبی پاسخ می دهند. زمان پاسخگویی به سوالات هم 100 دقیقه می باشد که دانش آموزان باید با مدیریت زمان بتوانند به تمامی سوالاتی که بلد هستند پاسخ دهند. منابع سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم به همراه تعداد سوالات و ضریب هرکدام در جدول زیر آمده است.

درس

تعداد سوال

ضریب

زمان پاسخگویی

منابع آزمون

آموزش قرآن و هدیه های آسمانی

10

2

 

 

100 دقیقه

 

کتاب های پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی 96-97

فارسی (مهارت های خواندن و نوشتن)

20

2

مطالعات اجتماعی

10

1

علوم تجربی

20

2

ریاضی

20

3

جمع کل

80

 

           

 

ضرایب موجود در جدول نشان دهنده این است که اهمیت کدام درس در آزمون مدارس نمونه دولتی بیشتر است. همانطور که در جدول مشاهده می کنید ، درس ریاضی از بین دیگر دروس ، اهمیت بیشتری دارد. پس دانش­آموزان باید وقت بیشتری را برای این درس اختصاص دهند. اکثر دانش آموزان در آزمون مدارس نمونه دولتی با مشکل محدودیت زمان مواجه هستند ، پس داوطلبان باید با برنامه­ریزی و افزایش سرعت تست زنی بتوانند به تمامی سوالات پاسخ دهند.

 

منابع آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 97-98

سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم ، بصورت چهارگزینه ای است. برای موفقیت در آزمون ورودی به دوره دوم متوسطه نظری و هنرستانهای فنی و حرفه ای نمونه دولتی، باید بر محتوای دروس پایه نهم تسلط داشته باشید. سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم هم مانند پایه ششم ، نمره منفی دارد. یعنی برای هر پاسخ غلط به سوالات، 1 امتیاز منفی برای شما منظور می شود. درحالیکه هر پاسخ درست، 3 امتیاز مثبت دارد. اگر برای یک سوال بیش از یک گزینه را علامت بزنید هم پاسخ اشتباه تلقی شده و یک امتیاز منفی دارد. در این آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، سوالات پیام های آسمانی ، طوری طراحی می شود که داوطلبان اهل سنت و شیعه ، هردو بتوانند به انها پاسخ دهند. همچنین برای اقلیت های مذهبی ، به جای این درس، سوالات دینی ویژه ادیان طراحی خواهد شد. جدول زیر منابع آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98 پایه نهم را به همراه تعداد سوالات و ضریب دروس نشان می دهد.

درس

تعداد سوال

ضریب

زمان پاسخگویی

منابع آزمون

 

پیام های آسمانی

10

2

 

 

 

120 دقیقه

 

 

کتاب های پایه نهم سال تحصیلی

 96-97

فارسی

15

2

عربی

8

1

مطالعات اجتماعی (تاریخ ، جغرافیا ، مدنی)

10

1

انگلیسی

7

1

علوم تجربی

25

2

ریاضی

25

3

جمع کل

100

 

           

 

زمان پاسخگویی به 100 سوال طرح شده برای آزمون نمونه دولتی برای پایه نهم، 120 دقیقه است. مدیریت زمان در پاسخگویی به سوالات اهمیت زیادی دارد. دانش­آموزان می توانند با یک برنامه ریزی جامع، هم معدل ترم دوم پایه نهم را بالا نگه دارند و هم برای آزمون مدارس نمونه دولتی آمادگی پیدا کنند. حتماً به ضرایب دروس که نشان­دهنده ی میزان اهمیت این درس ها در آزمون نمونه دولتی است توجه کنید. با توجه به جدول بالا، از بین منابع آزمون مدارس نمونه دولتی 97-97، درس ریاضی با ضریب 3 از بیشترین اهمیت برخوردار است. پس باید برای تسلط به سوالات تستی در این درس  تلاش بیشتری کنید.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از منابع آزمون مدارس نمونه دولتی میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "منابع آزمون مدارس نمونه دولتی 97-98" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :