اصول انتخاب رشته کنکور دکتری 97

برای مشاوره جهت : اصول انتخاب رشته کنکور دکتری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

چرا برای داوطلبان کنکور دکتری 97 اینقدر اهمیت انتخاب رشته کنکور دکتری 97 زیاد است. و تقریبا همه داوطلبان به دنبال کسب آگاهی درباره انتخاب رشته کنکور دکتری 97 هستند و می خواهند بدانند از این مرحله یعنی انجام انتخاب رشته کنکور دکتری 97، چطور می توانند به نفع پذیرششان در کنکور دکتری 97 استفاده کنند؟ البته روند دو مرحله ای کنکور دکتری 97 به اضافه اینکه در سالهای اخیر، روش پذیرش کنکور دکتری مرتبا تغییر داشته است،  خود دلایلی برای سردرگمی داوطلبان کنکور دکتری 97 درباره انتخاب رشته کنکور دکتری 97 است. در این مقاله سعی داریم به شما کمک کنیم تا انتخاب رشته کنکور دکتری 97 را به درستی انجام دهید.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از اصول انتخاب رشته کنکور دکتری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

زمان اولویت بندی انتخاب رشته کنکور دکتری 97

اکثریت داوطلبان کنکور دکتری 97 به این موضوع آگاهی دارند که کنکور دکتری 97 دو مرحله ای است. یک مرحله آزمون کتبی و مرحله دوم مصاحبه. حال سوال این است که چه زمانی انتخاب رشته کنکور دکتری 97 انجام می شود؟ داوطلبان کنکور دکتری 97 باید ابتدا در آزمون کتبی شرکت کنند، پس از آنکه کارنامه نتایج اولیه آزمون کتبی دکتری 97 آمد، داوطلب کنکور دکتری 97، اگر مجاز به انتخاب رشته شده باشد می تواند انتخاب رشته کند. زمان انتخاب رشته کنکور دکتری 97 احتمالا در اردیبهشت ماه خواهد بود. داوطلبان کنکور دکتری 97، باید در زمان اعلام شده به سایت انتخاب رشته کنکور دکتری 97 مراجعه کنند و انتخاب رشته خودشان را انجام بدهند.

 

تاثیر انتخاب رشته کنکور دکتری 97 بر مصاحبه دکتری

تاثیری که انتخاب رشته کنکور دکتری 97 بر مصاحبه دکتری می گذارد را از دو جنبه می توان بررسی کرد؛ اول تاثیر انتخاب رشته کنکور دکتری 97 بر دعوت شدن به مصاحبه است. همانطور که شما داوطلبان کنکور دکتری 97 آگاهی دارید پس از انتخاب رشته کنکور دکتری، یک کارنامه دیگر برای انتخاب رشته کنکور دکتری شما صادر می شود که در آن کارنامه آمده است که کدامین دانشگاه ها شما را برای مصاحبه دکتری دعوت کرده اند و با توجه به کارنامه ای که برای انتخاب رشته کنکور دکتری شما صادر شده است می توانید در مرحله مصاحبه آن دانشگاه ها شرکت کنید. یک نکته مهم در این مرحله این است که، شما مجبور نیستید حتما در مصاحبه تمامی دانشگاه هایی که بر اساس کارنامه انتخاب رشته کنکور دکتری خود به مصاحبه آن دعوت شده اید، شرکت کنید. دوم تاثیر انتخاب رشته کنکور دکتری 97 بر مصاحبه دکتری، تاثیری پنهان است. در مرحله مصاحبه دکتری برای اکثریت اساتید دانشگاه ها میزان تمایل داوطلب کنکور دکتری در انتخاب این دانشگاه مهم است به همین دلیل هم به انتخاب رشته کنکور دکتری داوطلب توجه می کنند و بررسی می کنند که داوطلب کنکور دکتری، دانشگاه موردنظر را در انتخاب چندم خود انتخاب کرده است.

 

تاثیر انتخاب رشته کنکور دکتری 97 بر قبولی کنکور دکتری 97

اگر شما داوطلب کنکور دکتری 97  به دنبال قبولی در کنکور دکتری 97 هستید باید بگوییم که عوامل زیادی بر قبولی کنکور دکتری 97  تاثیر می گذارند اما یکی از مهمترین آنها انتخاب رشته کنکور دکتری 97 است. روند پذیرش در کنکور دکتری 97 به این صورت است که شما داوطلب کنکور دکتری 97، بر اساس انتخاب رشته کنکور دکتری 97 خود به مصاحبه دعوت می شوید و سپس دانشگاه هایی که شما برای مصاحبه در آنها حضور یافته اید، نمره ای را که شما در مصاحبه دکتری به دست آورده اید را به سازمان سنجش ارسال می کنند، سپس دوباره بر اساس انتخاب رشته کنکور دکتری 97 ای که توسط داوطلب کنکور دکتری انجام شده بود و سهمیه های موثر در کنکور دکتری 97، ظرفیت کد رشته محل های دکتری دانشگاه ها پر می شود. پس نتیجه می گیریم اولویت بندی شما در انتخاب رشته کنکور دکتری97 می تواند بر روی قبولی شما در کنکور دکتری 97 نقش حیاتی بازی کند.

 

روش صحیح انتخاب رشته کنکور دکتری 97

اول) در انتخاب رشته کنکور دکتری 97، آنچه که تاثیر گذار است ترتیب یا اولویت بندی شما در قرار دادن دانشگاه های مختلف است.

 

دوم) تصور کنید شما در انتخاب رشته کنکور دکتری 97، ابتدا دانشگاه خوارزمی را انتخاب کرده باشید و سپس دانشگاه تهران، به نظرتان حتی اگر دانشگاه تهران برای شما ظرفیت خالی داشنته باشد شما در آن ظرفیت پذیرفته می شوید؟ جواب به این سوال خیر است زیرا اول شما دانشگاه خوارزمی را انتخاب کرده اید تنها در این حالت که دانشگاه خوارزمی قبلا توسط داوطلبان کنکور دکتری با نمره بالاتر پر شده باشد ممکن است که شما در ظرفیت خالی دانشگاه تهران پذیرفته شوید این همان نکته مهم انتخاب رشته کنکور دکتری 97 است بر اساس اولویت خود برای ورود به دانشگاه ها انتخاب رشته کنکور دکتری 97 خود را انجام دهید.

 

سوم) داوطلبان کنکور دکتری 97، باید توجه داشته باشند که عدم ثبت نام در  تمامی کد رشته محل های دانشگاهی دوره دکتری اعم از پیام نور و شبانه سبب ایجاد جریمه می شود. پس در صورتی که قصد ثبت نام در رشته محل های دانشگاه پام نور و غیر انتفاعی یا شبانه را دارید، این کد رشته محل ها را در انتخاب رشته کنکور دکتری 97 خود وارد کنید.

 

چهارم) از آنجا که در مصاحبه برای بعضی از اساتید در بعضی از دانشگاه ها ترتیب اولویت بندی دانشگاه ها در فرم انتخاب رشته شما می تواند مهم باشد در انتخاب رشته کنکور دکتری 97 خود به این موضوع حتما توجه داشته باشید.

 

پنجم) چیدمان دانشگاه ها در فرم انتخاب رشته کنکور دکتری 97، تنها نشان دهنده اولویت شما برای ورود به دانشگاه های مختلف است نه اینکه جلوتر گذاشتن یک انتخاب بر شانس پذیرش در آن دانشگاه اضافه کند.

 

ششم) توجه داشته باشید به هر دانشگاهی که علاقه بیشتری دارید حتما در انتخاب رشته کنکور دکتری 97، آن را انتخاب های بالاتر خود قرار دهید زیرا در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه هایی که در بالاتر از این انتخاب قرار داده شده اند سیستم دیگر سایر انتخاب های شما را نخواهد خواند حتی اگر شما به آنها علاقه بیشتری داشته باشید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "اصول انتخاب رشته کنکور دکتری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :