سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد 97

برای مشاوره جهت : سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

تاثیر سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97 برای بسیاری از داوطلبینی که واجد شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران هستند از سال 96 بسیار مورد بحث و سوال قرار گرفت. از این منظر که از سال 96 تغییراتی در نحوه اعمال سهمیه ایثارگران درانتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد صورت گرفت. لذا از آنجایی که اعمال سهمیه ایثارگران تاثیر مهمی در سرنوشت انتخاب رشته داوطلبین واجد الشرایط در کنکور کارشناسی ارشد 97 خواهد داشت در این مقاله به توضیح نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 97 می پردازیم تا ضمن این که به رفع ابهام در مورد تغییرات اعمال شده در سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97 پرداخته می شود، ضمن اینکه برای آن دسته از داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد 97 که اطلاعات و آشنایی کافی در مورد نحوه تاثیر سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور ارشد ندارند نیز خواندن این مقاله مفید خواهد بود. البته ذکر این نکته ضروری است که اعمال سهمیه ایثارگران برای داوطلبان مشمول استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد 97  پس ار بررسی و تائید از سوی ارگان مربوطه صورت خواهد گرفت.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97

بر اساس تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه آن، 25% از ظرفیت پذیرش رشته های کارشناسی ارشد 97 به ایثارگران اختصاص دارد، ضمن اینکه از سال 96 برای اولین بار برای جانبازان زیر 25% نیز سهمیه 5 درصدی از ظرفیت هر رشته محل دانشگاهی قائل شدند. در بخش های بعدی به توضیح نحوه اعمال سهمیه ایثارگران برای دو گروه 5 درصدی و 25 درصدی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 می پردازیم.

 

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران 5% در کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97

از سال 96 نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد سراسری به این صورت تغییر یافت که 5 درصد از ظرفیت هر رشته محل دانشگاهی به داوطلبین مشمول سهمیه ایثارگران به شرط کسب حد نصاب علمی یعنی کسب حداقل 70% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط ایثارگران، علاوه بر 25 درصدی که بود، اختصاص داده شد. سهمیه 5 درصدی ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد 97 شامل دو گروه اصلی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد خواهد بود، گروه اول برای جانبازان زیر 25%، همسران و فرزندان آن ها و گروه دوم همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه. با توجه به اجرای ماده 90 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی در کنکور کارشناسی ارشد 96 برای سهمیه ایثارگران، امکان اینکه در کنکور کارشناسی ارشد 97 نیز 5% از ظرفیت هر رشته در کل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور را به خود اختصاص دهند بسیار زیاد است؛ بدین ترتیب از مهم ترین تاثیر این سهمیه می توان به ایجاد ظرفیت در پذیرش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97 و هچنین ایجاد ظرفیت جدید در استخدام ارگان های اجرایی و خدمات شهری اشاره کرد. اما هنوز اعمال تاثیر سهمیه ایثارگران 5% در کنکور کارشناسی ارشد 97 توسط سازمان سنجش آموزش و پرورش کشور تائید و اعلام نشده است؛ به محض مشخص شدن این موضوع تله مشاور از طریق سایت و یا کانال تلگرام آن را به اطلاع داوطلبان برخوردار از شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد 97 خواهد رساند. ضمن اینکه برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه می توانید با مشاوران ما در تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران 25% در کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97

سهمیه ایثارگران کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97  که شامل جانبازان (با هر درصدی از جانبازی)، همسر و فرزند جانبازان 25% و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنین فرزندان و همسران شهدا هستند، 25% از ظرفیت هر رشته محل را به خود اختصاص می دهند. در نتیجه درکل عدد سهمیه ایثارگران با توجه به سهمیه 5% اضافه شده، به 30% افزایش می یابد. اما برای هر دو گروهی که از سهمیه ایثارگران استفاده می کنند برای قبولی در هر رشته محل، کسب 70 درصد نمره از آخرین نفر قبولی الزامی است. و طبق تبصره آمده در قانون خدمات رسانی به ایثارگران در صورتی که مشمولین سهمیه 25% ایثارگران تکمیل نگردد و از آنطرف سهمیه ایثارگران 5% اختصاصی فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه پاسخگوی متقاضیان واجد الشرایط نباشد، دولت مکلف است که مانده ظرفیت خالی 25% ایثارگران را علاوه بر سهمیه 5% به فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه که شرایط لازم را دارند اختصاص دهد یعنی اگر ظرفیتی که برای داوطلبان 25 درصدی در نظر گرفته شده برای یک کد رشته محل خالی بماند، اولویت با مشمولین سهمیه 5 درصد است.

برای دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97 کلیک نمایید. (هنوز منتشر نشده)

 

تاثیر سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

با توجه به ادغام شدن کنکور ارشد سراسری و کنکور ارشد دانشگاه آزاد از سال 96، سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 نیز بر اساس تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه آن عینا مانند نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 است یعنی 25% از ظرفیت پذیرش رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 به جانبازان، همسر و فرزند جانبازان 25% و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنین فرزندان و همسران شهدا و 5% برای جانبازان زیر 25%، همسران و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص دارد به شرط کسب حد نصاب علمی یعنی کسب حداقل 70% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط ایثارگران.

برای دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 کلیک نمایید. (هنوز منتشر نشده)

 

داوطلبان شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد 97 که مشمول استفاده از سهمیه ایثارگران می باشند برای آگاهی از نحوه ثبت نام و شرایط و مدارک لازم برای اعمال این سهمیه بهتر است از راهنمایی مشاوران بهره ببرند چرا که اعمال سهمیه ایثارگران تاثیر مهمی در رتبه و بدنبال آن انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آن ها خواهد داشت. می توانید برای مشاوره در این زمینه با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 در تماس باشید.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
2 کاربر به "سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 3.0 از 5
 • سعید
  امتیاز 1 از 5

  سلام وقت بخیر برای فرزند ایثارگر در سایت آجا شماره ملی پدر و میزنی یه کد دوازده رقمی برای آزمون میده، آیا این کد برای فرزند قابل استفاده است؟ یا فقظ برای خوده پدر است؟ و اگه برای پدر است باید فرزند چیکار کنه

  پاسخ دهنده : مشاوران سایت

  سلام برای فرزند هم قابل استفاده است. برای دریافت کد 12 رقمی ایثارگری با مشاوران ما تماس بگیرید تا کد رو بهتون بدهند

 • فرصتی
  امتیاز 5 از 5

  ارسال خبر به ایمیل بنده متشکرم .

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :