شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان 97

برای مشاوره جهت : شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

علاقه ای که داوطلبان کنکور سراسری در سالهای اخیر به رشته پزشکی نشان داده اند طرفداران رشته های پردیس خودگردان را نیز بیشتر کرده است. البته از آنجا که شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان در سالهای اخیر تغییراتی داشته و ظهور رشته های پردیس خودگردان در سالهای اخیر با شمایل تازه موجب شده است که شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان تغییر کند.تمایل زیاد این روزهای داوطلبان کنکور سراسری برای ورود به رشته های پردیس خودگردان علتی است برای گروه مشاوران ما تا شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان را  در قالب یک مقاله برای شما باز کنند.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان در گذشته

از آنجا که تمامی دانشگاه های بزرگ و برتر جهان دارایcompus  هستند. هدف از وجود این  compus  های دانشگاهی، پذیرش دانشجویان خارجی است و در compus  های دانشگاهی تدریس به صورت بین المللی و به زبان انگلیسی خواهد بود. در کشور ما نیز تصمیم بر آن گرفته شد بعضی از دانشگاه ها که پتانسیل پذیرش دانشجوی خارجی را دارند دارای compus شوند. و این گونه بود که در بعضی دانشگاه ها ازجمله دانشگاه تهران و دانشگاه کیش و ... پردیس های بین الملل افتتاح شدند. روش پذیرش پردیس های خودگردان بین الملل به صورت نامتمرکز و دو مرحله ای صورت می گرفت به این صورت که پذیرش دانشجو در دو مرحله صورت می گرفت و رشته های پردیس خودگردان بین الملل تا سه برابر ظرفیت خود را به مصاحبه دعوت می کردند و سپس از بین آنها پذیرش صورت می گرفت.اما پردیس های خودگردان در پذیرش دانشجوی خارجی موفق نبودند و البته پذیرش سلیقه ای هم که در مصاحبه پذیرش رشته های پردیس خودگردان و گاهی اجحاف هایی در حق بعضی از داوطلبان کنکور سراسری صورت می گرفت همه از دلایلی بود که تصمیم بر آن گرفته شود که در شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان تغییر ایجاد شود.

 

شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان  

در سالهای اخیر، شرایط تحصیل در  رشته های پردیس خودگردان با گذشته کاملا متفاوت است. پذیرش در این دانشگاه به صورت متمرکز صورت می گیرد یعنی داوطلبان کنکور سراسری 97  بر اساس رتبه ای که در کنکور سراسری 97 به دست آورده اند، اقدام به انتخاب رشته می کنند و در صورت قبول شدن، قبولی آنان قطعی است یعنی آنها بدون نیاز به مصاحبه یا موضوعات مشابه دیگر پذیرفته می شوند.

 

میزان شهریه تحصیل در رشته های پردیس خودگردان

میزان شهریه تحصیل در رشته های پردیس خودگردان برای رشته های مختلف و مقاطع مختلف تحصیلی کاملا می تواند متفاوت باشد. در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری حتما به سایت و یا پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی دانشگاه های موردنظرتان سر بزنید و از میزان شهریه تحصیل در رشته های پردیس خودگردان آن دانشگاه ها اطلاع پیدا کنید.

 

برای نمونه  جدول شهریه تحصیل در پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی تهران را آورده ایم

 

کارشناسی

کارشناسی ارشد

دکترای حرفه ای

phd

میزان افزایش شهریه سالانه

دانشگاه علوم پزشکی تهران

6138000

8723400

10912000

14731200

600000

 

شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان (رشته پزشکی)

از شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان، ابتدا این است که دانشگاه مورد نظر شما دارای پردیس دانشگاهی باشد. در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، رشته محل های پردیس خودگردان ارائه می شوند و داوطلب کنکور سراسری می تواند با انتخاب این رشته های پردیس خودگردان شانس پذیرش در رشته های پردیس خودگردان را برای خود حفظ کند. باز هم از شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان باید به پرداخت شهریه اشاره کرد. میزان شهریه رشته های پردیس خودگردان توسط دانشگاه در شروع هر سال تحصیلی تعیین می شود و امکان افزایش میزان شهریه در سالهای بعدی تحصیل وجود دارد. هر پردیس خودگردان دانشگاهی خود تعیین کننده شهریه دریافتی خود است ولی به طور میانگین شهریه رشته پزشکی پردیس خودگردان، حدود 22 میلیون تومان برای یک سال تحصیلی بوده است.   

 

نحوه پذیرش رشته های پردیس خودگردان

پذیرش رشته های پردیس خودگردان به صورت متمرکز است یعنی داوطلب کنکور سراسری 97، پس از دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری 97 باید اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری  کنند و پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 97، فقط لازم است که به پردیس خودگردان دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اند مراجعه کنند و در آنجا ثبت نام کنند. البته عدم ثبت نام داوطلب کنکور سراسری در رشته های پردیس خودگردان برای آنان محرومیت و یا جریمه ای نخواهد داشت.   

 

برای مشاوره جهت اطلاع از شرایط تحصیل در رشته های پردیس خودگردان میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :