شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد 97

برای مشاوره جهت : شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

تعداد بسیار زیاد داوطلبان کنکور سراسری در رشته تجربی در سالهای اخیر و تبی که برای رشته پزشکی در بین داوطلبان کنکور سراسری تجربی ایجاد شده است باعث شده که علاقه مندان به آگاهی از شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد زیادتر شده اند و مشاوران ما هر روزه با سوال درباره شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد مواجه می شوند.بنابراین گروه مشاوران ما بنا بر ضرورتی که برای آگاهی بخشی به داوطلبان کنکور سراسری درباره موضوع شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد را احساس کرد به تدوین این مقاله پرداخت.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد از گذشته تا به امروز

پس از اینکه پردیس های خودگردان در دانشگاه هایی که دارای پردیس دانشگاهی بودند شروع به کار کردند و بر اساس شرایط تحصیل در پردیس های خودگردان، پذیرش و تحصیل دانشجو ایجاد شد، سایر دانشگاه ها نیز تمایل به ارائه رشته های پردیس خودگردان از خود نشان دادند. بنابراین در سال 94، به دانشگاه هایی که دارای پردیس دانشگاهی نبودند مجوزی برای پذیرش و تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد داده شد. بر این اساس با ارائه مجوز به دانشگاه ها مبنی بر پذیرش دانشجو در ظرفیت مازاد، شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد هم مشخص شد. . در مورد چگونگی و مکان برگزاری کلاسهای رشته های ظرفیت مازاد، هر دانشگاه خود تصمیم می گیرد. بعضی دانشگاه ها دانشجویان رشته های ظرفیت مازاد را در همان کلاس دوره روزانه قرار می دهند و بعضی دانشگاه ها کلاسهای مجزایی را برای دانشجویان رشته های ظرفیت مازاد تشکیل می دهند.

 

شرایط پذیرش در رشته های ظرفیت مازاد

در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، کد رشته محل های ظرفیت مازاد ارائه می شود و داوطلب کنکور سراسری 97 باید  کد رشته های ظرفیت مازاد را در انتخاب رشته کنکور سراسری خود ثبت کند و در صورت قبولی او در رشته های ظرفیت مازاد، قبولی او قطعی خواهد بود. زیرا پذیرش در رشته های ظرفیت مازاد به صورت متمرکز خواهد بود. یعنی پذیرش در رشته های ظرفیت مازاد یک مرحله ای است و نیازی به مصاحبه یا موارد مشابه دیگر نمی باشد.

 

میزان شهریه تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد

میزان شهریه تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد برای تمامی دانشگاه ها یکسان نیست و هر دانشگاهی خود میزان شهریه تحصیل در رشته  های ظرفیت مازاد خود را تعیین می کند. داوطلبان کنکور سراسری 97، که قصد انتخاب رشته کنکور سراسری را دارند و می خواهند از شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد آگاهی پیدا کنند حتما باید به سایت یا پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی دانشگاه های مختلف سر زده و از میزان شهریه تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد آگاهی پیدا کنند.

 

به عنوان مثال

افزایش میزان شهریه سالیانه

میزان شهریه سالیانه

 

10% میزان شهریه

تومان176000000

ظرفیت مازاد دانشگاه علوم پزشکی اراک

 

  همانطور که در مثال بالا هم دید میزان شهریه تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد، در سالهای مختلف متفاوت خواهد بود. و هر ساله مبلغی بر میزان شهریه تحصیل در ظرفیت مازاد افزوده خواهد شد.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "شرایط تحصیل در رشته های ظرفیت مازاد 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :