زمان | تاریخ مصاحبه دکتری

برای مشاوره جهت : زمان تاریخ مصاحبه دکتری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

تاریخ مصاحبه دکتری 97 بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 97 خواهد بود. در نتیجه لازم است داوطلبان آزمون دکتری 97، بلافاصله بعد از اعلام نتایج، خود را برای مصاحبه دکتری 97 آماده نمایند. اطلاع دقیق از تاریخ مصاحبه دکتری 97 می تواند اندکی از فشار روحی ای که داوطلبان در زمان مصاحبه دکتری متحمل می شوند بکاهد. داشتن اعتماد بنفس و تسلط بر مستندات و سوابق علمی، تأثیر زیادی در کسب نمره خوب در مصاحبه دکتری 97 دارد. لازم است داوطلبان از تاریخ مصاحبه دکتری 97، مدارک مورد نیاز در زمان مصاحبه دکتری 97، و نحوه انجام مصاحبه دکتری 97 اطلاع کسب نمایند تا بتوانند در تاریخ مصاحبه دکتری 97 بهترین نتیجه را کسب کنند. همچنین دانستن میزان تأثیر مصاحبه حضوری در پذیرش نهایی دانشگاه، خالی از لطف نیست. با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی در خصوص مرحله دوم آزمون دکتری 97 و شرایط آن کسب خواهید کرد.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از زمان و تاریخ مصاحبه دکتری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تاریخ مصاحبه دکتری 97

پس از اعلام نتایج آزمون کتبی مرحله اول آزمون دکتری 97، زمان برگزاری مصاحبه دکتری توسط هر دانشگاه اعلام می شود. اعلام تاریخ مصاحبه دکتری 97 مانند زمان برگزاری آزمون دکتری 97 بصورت سراسری نیست. البته دانشگاه ها باید در یک بازه زمانی معین سعی کنند مصاحبه دکتری داوطلبان را برگزار کنند. داوطلبان از بین رشته محلهای انتخابی در زمان انتخاب رشته دکتری 97، برای انجام مصاحبه دکتری 97 دعوت می شوند. تاریخ مصاحبه دکتری 97 را هر دانشگاه بصورت مجزا اعلام می کند و در جدول زمانبندی مصاحبه دکتری 97 در سایت دانشگاه مربوطه قرار می گیرد. این جدول زمانبندی معمولاً در اوایل خرداد ماه هر سال منتشر می شود داوطلبان باید در زمان مقرر به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند. زمان انجام مصاحبه بین ماه های تیر و مرداد متغیر است. داوطلبانی که تاریخ مصاحبه دکتری 97 آنها در دو دانشگاه مختلف و با مسافت زیاد در یک روز قرار می گیرد می توانند با ارائه مدارکی که تداخل تاریخ مصاحبه دکتری را ثابت کند برای تغییر تاریخ مصاحبه دکتری در یکی از آن دو محل اقدام کنند.

 

تاثیر مصاحبه دکتری 97 در قبولی نهایی

در چند سال اخیر نحوه برگزاری آزمون دکتری 97 دستخوش تغییراتی شده است. در سال 95 تأثیر نتایج آزمون کتبی و مصاحبه دکتری در پذیرش نهایی به این شکل بود که آزمون کتبی 20 درصد سهم قبولی نهایی را در دکتری داشت و میزان تأثیر سوابق علمی-پژوهشی و مصاحبه ی دکتری، 80 درصد بود. اما در سال 96 این درصدها تغییر یافت. بطوریکه سهم آزمون کتبی 50 درصد، سهم سوابق و مستندات علمی_پژوهشی 20 درصد و سهم مصاحبه دکتری و سنجش علمی 30 درصد شد. انتظار می رود در سال 97 نیز همین روند ادامه داشته باشد. پس از  اعلام نتایج مرحله اولیه (آزمون کتبی) دانشگاه ها حد نصاب ظرفیت خود را برای ورود داوطلبان مرحله ی دوم آزمون دکتری   یا همان مصاحبه دکتری 97 اعلام می­کنند. سازمان سنجش داوطلبانی که حدنصاب اعلامی مؤسسه برای مصاحبه دکتری 97را دارند به مؤسسه معرفی می کند. هر مؤسسه اختیار دارد از داوطلبان، آزمون علمی و مصاحبه حضوری بگیرد و نمره آن را در مصاحبه علمی و سنجش علمی لحاظ نمایند. لازم بذکر است که انجام آزمون کتبی توسط مؤسسات به معنی عدم برگزاری مصاحبه دکتری 97 نمی باشد و برای هر داوطلبی که در آزمون کتبی مخصوص دانشگاه شرکت می کند حتماً مصاحبه دکتری 97 صورت می­گیرد. پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 97، داوطلبانی که نمره قبولی برای مرحله بعدیِ آزمون دکتری 97 را آورده اند، باید برای مصاحبه دکتری 97 بصورت حضوری در دانشگاه آماده شوند. در سال 96 برای اولین بار، مرحله آزمون کتبی دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری ادغام شد. همچنین برای نخستین بار مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بصورت استانی برگزار گردید. در مورد استان تهران، مصاحبه مربوط به رشته های فنی و مهندسی به واحد تهران جنوب، مصاحبه دکتری علوم­پایه، کشاورزی و محیط زیست در واحد علوم تحقیقات و رشته های علوم انسانی به واحد تهران مرکزی و تهران شمال محول گردید. در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد برای هر رشته/گرایش، یک مدیر گروه و سه تا پنج نفر از اعضای هیأت علمی معرفی میشوند. همچنین اگر یک داوطلب در یک روز بیش از یک مصاحبه در دو استان مختلف داشته باشد می تواند با ارائه گواهی مصاحبه در استان دیگر، تاریخ مصاحبه را تغییر دهد.

 

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دکتری 97

داوطلبان هنگام مراجعه حضوری در تاریخ مصاحبه دکتری 97 باید مدارک لازم را بهمراه داشته باشند. این مدارک شامل اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد یا کارنامه ریزنمرات آنها، اصل کارت ملی یا شناسنامه وکلیه مستندات مربوط به فعالیت های علمی، پژوهشی و مقالات می باشد. آن دسته از داوطلبانی که دانشجوی کارشناسی ارشد هستند و تا قبل از تاریخ 31/6/97 فارغ­التحصیل می شوند، باید اصل گواهی تأیید شده توسط مؤسسه آموزشی مربوطه را که از سایت سازمان سنجش تهیه کرده­اند ارائه دهند. داوطلبان فارغ­التحصیل از دوره کارشناسی ناپیوسته، لازم است که اصل مدرک کاردانی را هم در تاریخ مصاحبه دکتری 97 همراه داشته باشند. داوطلبان دقت داشته باشند که حتماً تمام مدارک و مستندات مربوط به مقالات، همایش ها، اختراعات، کنفرانس ها، نمره زبان، سوابق تدریس، جوایز و تقدیرنامه ها و مواردی مانند آن را در روز مصاحبه به همراه داشته باشند و آنها را با نظم عالی دسته بندی و در روز مصاحبه، ارائه نمایند. سایر مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دکتری برای هر دانشگاه در سایت دانشگاه مربوطه قابل پیگیری است.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از زمان و تاریخ مصاحبه دکتری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "زمان تاریخ مصاحبه دکتری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :