شرایط تحصیل در رشته های مجازی دانشگاه سراسری

برای مشاوره جهت : شرایط تحصیل در رشته های مجازی دانشگاه سراسری 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

رشته های مجازی دانشگاه ها، احتمالا برای آن دسته از داوطلبان کنکور سراسری 97 دارای جذابیت باشد که فرصت کمی برای حضور در کلاسها دارند. بله؛ در صورتی که فرصت کمی برای حضور در کلاسهای دانشگاه را دارید بهترین انتخاب برای شما، رشته های مجازی دانشگاه ها می باشد. رشته های مجازی دانشگاه ها، رشته هایی هستند که برای تحصیل در آنها می توانید به شکل آنلاین در کلاسها شرکت کنید. البته یک نقطه ضعف بزرگ در این رشته های مجازی دانشگاه ها وجود دارد، آن هم اینکه، تعداد دانشگاه ها و رشته های مجازی دانشگاه ها بسیار محدود است. اما به هر حال، گروه مشاوران ما، مقاله زیر را برای آگاهی شما در مورد رشته های مجازی دانشگاه ها تدوین کرده است.  

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از شرایط تحصیل در رشته های مجازی دانشگاه سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

رشته های مجازی دانشگاه سراسری چیست؟

رشته های مجازی، رشته هایی هستند که در دانشگاه های سراسری ارائه می شوند. حال منظور از رشته های مجازی چیست؟ رشته هایی که با استفاده از دنیای مجازی یعنی اینترنت و ابزار وابسته به آن تدریس می شوند. روند از این قرار است که دانشجو ملزم به حضور در کلاسهای دانشگاهی نیست فقط باید فیلم های کلاس و تدریس استاد خود را به صورت آنلاین تماشا کند. میزان حضوری بودن و مجازی بودن کارهای یک دانشجوی رشته های مجازی دانشگاه های سراسری قانون مشخصی ندارد و بیشتر وابسته به تشخیص دانشگاه و حتی خصوصی تر گروه آموزشی و اساتید می باشد. گاهی یک استاد تمام کارهایش را  با یک دانشجو به وسیله ابزار وابسته به اینترنت انجام می دهد و گاهی هم انتظار حضور فیزیکی (البته نه به قدر سایر دانشجویان) را دارد.

 

ضوابط پذیرش در رشته های مجازی دانشگاه ها

در دفترچه انتخاب رشته سراسری، درباره رشته های مجازی توضیح داده شده است. رشته های مجازی در دانشگاه های سراسری به صورت متمرکز خواهد بود. به این معنا که داوطلب کنکور سراسری 97 در صورتی که تمایل داشته باشد در رشته های مجازی دانشگاه ها تحصیل کند باید در فرم انتخابی رشته کنکور سراسری 97 خود، رشته های مجازی را وارد کرده و در صورتی که در رشته های مجازی پذیرفته شود، قبولی او در رشته های مجازی قطعی خواهد بود و فقط باید با مراجعه به دانشگاه محل قبولی، ثبت نام خود را در رشته های مجازی انجام داده و تحصیل خود در رشته های مجازی را شروع کند.

 

ضوابط تحصیل در رشته های مجازی دانشگاه ها

تحصیل در رشته های مجازی دانشگاه ها در حکم آموزش از راه دور است اما در این آموزش از راه دور، آموزش به صورت مجازی و با استفاده از اینترنت و کامپیوتر خواهد بود. در رشته های مجازی دانشگاه ها، حضور و غیاب انجام می شود و دانشجو موظف است در زمان کلاس، به اینترنت و کامپیوتر دسترسی داشته باشد، و به صورت آنلاین در کلاس شرکت کند. قوانین حضور و غیاب و آزمون در رشته های مجازی دانشگاه ها به مانند دوره روزانه و شبانه خواهد بود. دانشجوی رشته های مجازی دانشگاه ها باید شهریه ای را که دانشگاه محل تحصیل او تعیین کرده است را پرداخت کند. بعد از پایان تحصیل در رشته های مجازی دانشگاه ها، مدرکی که دانشجو دریافت می کند کاملا معتبر بوده و امکان شرکت در آزمون های استخدامی و یا ادامه تحصیل برای دانشجو فراهم است.

 

دانشگاه های ارائه کننده رشته های مجازی

اولین نکته مهم آنکه، رشته های پزشکی دانشگاه های سراسری دارای رشته های مجازی نیستند، یعنی اگر شما به دنبال تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی هستید نمی توانید در رشته های مجازی تحصیل کنید. اما برای سایر رشته ها امکان تحصیل در رشته های مجازی وجود دارد. دو مرکز اصلی از بین دانشگاه های کشور، رشته های مجازی دارند

 

نوع پذیرش

رشته

محل تحصیل

صرفا با اعمال سوابق تحصیلی

معارف اسلامی

موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی

صرفا با اعمال سوابق تحصیلی

معارف اسلامی و تاریخ

موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی

صرفا با اعمال سوابق تحصیلی

معارف اسلامی و کلام

موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی

صرفا با اعمال سوابق تحصیلی

جهانگردی

دانشگاه شیراز

 

 شهریه رشته های مجازی در دانشگاه ها

میزان شهریه رشته های مجازی در دانشگاه های مختلف متفاوت است. در صورتی که تمایل دارید در رشته های مجازی دانشگاه ها تحصیل کنید، با مراجعه به سایت دانشگاه های ارائه کننده رشته های مجازی، از میزان شهریه رشته های مجازی در دانشگاه مورد نظرتان آگاهی پیدا کنید. اما می توانیم به شما یک عدد متوسط برای میزان شهریه رشته های مجازی دانشگاه ها بدهیم

 

میزان شهریه در سال 96

دانشگاه

800000 تومان

موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی

1000000تومان

دانشگاه شیراز

 

همانطور که ملاحظه می کنید اگر شما قصد تحصیل در رشته های مجازی دانشگاه ها را داشته باشید، از نظر میزان شهریه هم رشته های مجازی دانشگاه ها کاملا به صرفه هستند و میزان شهریه رشته های مجازی نسبت به میزان شهریه همین رشته ها در دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی و پیام نور و شبانه، نصف و حتی برای بعضی دانشگاه ها تا یک سوم هم است. 

کلام آخر!!!!

نهایتا توصیه ما این است که با آگاهی کامل به رشته های مجازی دانشگاه ها وارد شوید. رشته های مجازی به معنای بی برنامه بودن یا راحت تر بودن تحصیل در دانشگاه نیست، بلکه به معنای این است که به دانشجوی رشته های مجازی فرصتی داده می شود که خودکارتر بوده و با ابزار تکنولوژی دنیای جدید، تحصیل را برای خود آسان تر کند.

 

برای مشاوره جهت اطلاع از شرایط تحصیل در رشته های مجازی دانشگاه سراسری میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "شرایط تحصیل در رشته های مجازی دانشگاه سراسری 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :