زمان مصاحبه دکتری آزاد 97

برای مشاوره جهت : زمان مصاحبه دکتری آزاد 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و چگونگی و زمان مصاحبه دکتری آزاد برای بسیاری از داوطلبان کنکور دکتری آزاد جای سوال را دارد. خوشبختانه دانشگاه های آزاد درباره ساماندهی برگزاری مصاحبه دکتری 97 و تنظیم زمان مصاحبه دکتری آزاد 97 بسیار منظم تر از دانشگاه های سراسری در سال گذشته عمل کردند. دانشگاه آزاد در سالهای اخیر در جهت رشد و ایجاد انگیزه در داوطلبان کنکور دکتری برای تحصیل در دانشگاه آزاد، روند پذیرش در دانشگاه آزاد را بسیار منظم تر از گذشته کرده است. در این مقاله به دنبال بررسی قوانینی که دانشگاه آزاد بر زمان مصاحبه دکتری آزاد 97 وضع کرده است، هستیم.  

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره تحصیلی می توانید با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت  با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی تماس بگیرید

 

زمان مصاحبه دکتری آزاد و مقایسه آن با زمان مصاحبه دکتری سراسری

همانطور که می دانید داوطلب کنکور دکتری در سال گذشته برای اطلاع از زمان مصاحبه دکتری باید به سراغ سایت ها و پایگاه های اطلاع رسانی دانشگاه های مختلف سر می زد و خود از زمان مصاحبه دکتری اطلاع پیدا می کرد ولی دانشگاه آزاد خوشبختانه نظم و سامان بهتری به زمان مصاحبه های دکتری خود داده بود و در یک اطلاع رسانی درست و به موقع زمان مصاحبه دکتری دانشگاه های مختلف را اعلام کرد. دانشگاه آزاد، زمان مصاحبه دکتری آزاد را در دو قالب تهران و سایر شهرستانها به اضافه اینکه زمانی را نیز برای تاخیری های مصاحبه دکتری آزاد تعیین کرد. به این معنا که کسانی که نتوانند در زمان مصاحبه دکتری آزاد مشخص شده در مصاحبه حضور پیدا کنند، در زمان مصاحبه دکتری آزاد برای تاخیری ها باید در دانشگاه مورد نظرشان حضور پیدا کنند و در مصاحبه شرکت کنند.

 

زمان مصاحبه دکتری آزاد 97 تهران

به طور کلی یک بازه 20 روزه از طرف دانشگاه آزاد به عنوان زمان مصاحبه دکتری آزاد تعیین می شود. به طور معمول 5 روز اول مربوط به زمان مصاحبه دکتری آزاد شهر تهران می باشد و البته دو روز هم برای تاخیری ها یعنی افرادی که در زمان مصاحبه دکتری آزاد مقرر شده در مصاحبه حضور نداشته اند، تعیین می شود. معمولا مصاحبه دکتری آزاد در دو دانشگاه آزاد تهران یعنی واحد علوم تحقیقات و تهران شمال صورت می گیرد. در سال های گذشته زمان مصاحبه دکتری آزاد برای دکتری با آزمون و بدون آزمون هم زمان بوده است.  

 

زمان مصاحبه دکتری آزاد 97 شهرستان ها

زمان مصاحبه دکتری آزاد 97 در واحد شهرستان ها همانطور که گفته شد از طرف واحد آزمون دانشگاه آزاد مشخص می شود. بعد از اتمام مصاحبه دکتری آزاد  تهران، زمان مصاحبه دکتری آزاد شهرستان ها شروع می شود. استان هایی که در مجاورت هم هستند یک ناحیه را تشکیل می دهند و زمان مصاحبه این نواحی در روزهای نزدیک به هم خواهد بود. در جدول زیر نواحی تعیین کننده زمان مصاحبه دکتری آزاد آمده است.

 

استان

ناحیه

البرز- تهران – قزوین – قم

ناحیه 1

سمنان – گلستان – گیلان – مازندران

ناحیه 2

خراسان(جنوبی – شمالی- رضوی)

ناحیه 3

سیستان و بلوچستان – کرمان – هرمزگان – یزد

ناحیه 4

اصفهان – چهار محال بختیاری – فارس – مرکزی

ناحیه 5

کردستان – کرمانشاه – لرستان – همدان

ناحیه 6

آذربایجان(شرقی و غربی) – اردبیل – زنجان

ناحیه 7

 

 روزهایی که برای این نواحی به عنوان زمان مصاحبه دکتری آزاد تعیین می شود یکی است. البته این هم از کارهای موثر دانشگاه آزاد در مورد زمان مصاحبه دکتری آزاد است که باعث می شود کار برای داوطلبان کنکور دکتری آزاد هموار شود.

 

تخمین زمان مصاحبه دکتری 97

برای اینکه بتوانیم تخمین درستی از زمان مصاحبه دکتری آزاد 97 داشته باشیم می توانیم به زمان مصاحبه دکتری آزاد در سال های اخیر توجه کنیم. در اینجا ما جدول زیر را که زمان مصاحبه دکتری آزاد در سال 96 بوده است را آورده ایم و بر این اساس می توانیم زمان مصاحبه دکتری آزاد 97 را تخمین بزنیم.

 

زمان مصاحبه دکتری آزاد

نواحی مصاحبه دکتری آزاد 96

18 تا 22 تیر ماه

ناحیه 1

21 تا 24 تیر ماه

ناحیه 2

23 تا 26 تیر ماه

ناحیه 3

25 تا 28 تیر ماه

ناحیه 4

27 تا 31 تیر ماه

ناحیه 5

ا تا 4 تیر ماه

ناحیه 6

3 تا 6 تیر ماه

ناحیه 7

 

تفاوت زمان مصاحبه دکتری آزاد 97 با سالهای پیشین

از زمانی که مجلس شورای اسلامی آیین نامه برگزاری کنکور دکتری را تصویب کرد و همه دانشگاه ها از جمله دانشگاه های آزاد و دانشگاه های سراسری و دانشگاه های علوم پزشکی موظف به اجرای این آیین نامه شدند، روند برگزاری مصاحبه دکتری آزاد بسیار منظم تر از گذشته شد. با تعیین سهم دقیق مصاحبه علمی ، سوابق پژوهشی و سوابق علمی از میزان تاثیر سلیقه شخصی در پذیرش کنکور دکتری آزاد کاسته شد. البته در روش برگزاری مصاحبه دکتری آزاد و همچنین زمان مصاحبه دکتری آزاد نظم خوبی ایجاد شده است. امیدواریم این نظم و برنامه ریزی دقیق در زمان مصاحبه دکتری آزاد سرمشقی برای دانشگاه های سراسری در نظم بخشیدن به زمان مصاحبه دکتری باشد.  

 

برای مشاوره تحصیلی می توانید با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت  با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی تماس بگیرید

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "زمان مصاحبه دکتری آزاد 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :