شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

برای مشاوره جهت : شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

میزان شهریه دانشگاه آزاد برای داوطلبان تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه یک مسئله مهم است. دانشگاه آزاد جزء دانشگاه های گران قیمت کشور محسوب می شود. به ویژه اینکه هرچه مقطع تحصیلی بالاتر می رود میزان شهریه دانشگاه آزاد هم افزایش پیدا می کند. هم چنین در هر سال تحصیلی بر اساس نرخ افزایش شهریه دانشگاه آزاد، دانشجویان باید مبلغ بیشتری بابت شهریه دانشگاه آزاد پرداخت کنند. در این مقاله می خواهیم درمورد شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای شما توضیحاتی ارائه کنیم. شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر است. مهلت پرداخت شهریه ثابت و متغیر کارشناسی ارشد یکی نیست. شهریه متغیر کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به ازای هر واحد درسی در هر ترم محاسبه می شود. شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 96 به میزان 10درصد افزایش یافت. در پایان این مقاله، جدول شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 با فرض 10 درصد افزایش نسبت به سال 96 قابل مشاهده است. 

 

تلگرام کنکور سراسری

 

شهریه ثابت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

      شهریه ثابت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شامل هزینه ایست که برای هر نیم سال تحصیلی در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باید پرداخت کنید. شهریه ثابت برای داوطلب ورودی هر سال تا پایان تحصیلات آن دوره برای آن فرد ثابت خواهد بود. برای مثال ورودی 97 کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در ترم اول کارشناسی ارشد آزاد خود هر شهریه ای پرداخت کند باید تا پایان تحصیلات کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد همان میزان شهریه را به ازای هر نیم سال تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد بپردازد. یعنی افزایش سالانه نرخ شهریه ثابت شامل ورودی های جدید هر مقطع می شود و ورودی های قبلی همان میزان شهریه ی ترم قبل را پرداخت می کنند. شهریه ثابت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای رشته های فنی و مهندسی علوم پایه و کشاورزی با رشته های انسانی متفاوت است. میزان شهریه ثابت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای رشته های فنی و مهندسی، علوم پایه و کشاورزی در سال 96 مبلغ 1،680،845 تومان بوده است. همچنین بیشترین نرخ افزایش شهریه در سال 96 حدود 10درصد بود. اگر نرخ افزایش شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 97 هم همین مقدار باشد شهریه ثابت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 برای ورودی های سال 97، مبلغ 1،848،929 تومان خواهد بود. برای پرداخت شهریه ثابت در هر ترم وقت زیادی ندارید. شهریه ثابت معمولاً تا زمان حذف و اضافه در هر نیم سال مهلت پرداخت دارد.

 

شهریه متغیر کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

       شهریه متغیر کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد همانطور که از نام آن پیداست، در هر سال و بر اساس هر تعداد واحد درسی در هر ترم متغیر است. در هر سال تحصیلی، برای هر واحد درسی مبلغی به عنوان شهریه متغیر در نظر گرفته می شود. دانشجویان کارشناسی ارشد آزاد، با توجه به تعداد واحدی که در زمان انتخاب واحد کارشناسی ارشد آزاد اخذ می کنند باید شهریه متغیر کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را پرداخت کنند. شهریه متغیر کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای واحدهای عملی و نظری متفاوت است. شهریه متغیر کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای رشته های فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، علوم انسانی و مدیریت مبلغ  108،324 تومان در سال 96 بود. شهریه متغیر کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 با فرض افزایش 12 درصدی میزان شهریه در سال 97، برای هر واحد نظری 119،156 تومان خواهد بود. شهریه متغیر کارشناسی ارشد آزاد برای هر واحد عملی 161،000 تومان در سال 96 است. پرداخت شهریه متغیر کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای هر نیم سال تا قبل از شروع امتحانات پایان ترم فرصت دارد.

علاوه بر شهریه ثابت و متغیر و شهریه پایان نامه، هر ترم مبلغی بابت بیمه و خدمات آموزشی به کل شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد افزوده می شود. هزینه بیمه کارشناسی ارشد آزاد برای کلیه رشته ها از 2 تا 10 هزار تومان متغیر است. همچنین هزینه خدمات آموزشی در سال 96 حدود 100 تا 120 تومان برای هر دانشگاه یا رشته است.  با این توضیحات میتوان برآورد کرد که میزان شهریه کارشناسی ارشد 97 برای یک ترم با فرض 10 واحد درسی نظری بدون پایان نامه، کمتر از 3 ونیم میلیون تومان خواهد شد. داوطلبان ورود به کارشناسی ارشد آزاد باید این هزینه ها را در هر ترم در نظر بگیرند و با توجه به وضعیت خود تصمیم بگیرند که می توانند از عهده شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برآیند یا خیر؟  

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :