شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97

برای مشاوره جهت : شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در چند سال گذشته با نرخ ثابت حدود 15 درصد در هر سال افزایش می یابد. در نتیجه داوطلبان ورود به دانشگاه پیام نور می خواهند بدانند که با توجه به تورم و این افزایش نرخ، شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97 چقدر است و برای پرداخت شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97 چه مهلتی برای هر نیم سال در نظر گرفته می شود. به علاوه تسهیلاتی هم برای پرداخت شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برای دانشجویان در نظر گرفته می شود. از جمله این شرایط، تسقیط شهریه کارشناسی ارشد پیام نور است. وام تحصیلی دانشگاه پیام نور هم یکی از راه هایی است که دانشجویان می توانند به وسیله آن، مبلغ قابل توجهی از شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97 را پرداخت کنند. برای آشنایی با زمان و شرایط پرداخت شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور و نحوه استفاده از تسهیلات ادامه مطلب را دنبال کنید. دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاهی که برای حضور در کلاس های آن اجباری وجود ندارد شناخته می شود و از این جهت در میان داوطلبان تحصیلات تکمیلی که شاغل هستند محبوبیت دارد.دانشگاه پیام نور به اصطلاح از شیوه آموزشی خودخوان استفاده می کند. علاوه بر این شهریه دانشگاه پیام نور هم از شهریه دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی و خودگردان کمتر است. به همین جهت هرساله تعداد زیادی دانشجو در دوره های سراسری، تکمیل ظرفیت و فراگیر دانشگاه پیام نور دوره تحصیلات تکمیلی را آغاز می کنند.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

 

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97

شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد به دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغیر تقسیم می شود. شهریه ثابت ترم های پاییز و بهار برای دانشگاه پیام نور یکسان است. همچنین برای ترم های تابستان شهریه ثابت نصف میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در ترم های پاییز و بهار است. اما شهریه متغیر برای درسهای نظری و عملی کم هزینه و درسهای عملی پرهزینه و پایان نامه متفاوت است. شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97 برای همه رشته های تحصیلات تکمیلی یکسان است. همچنین روش ورود به دانشگاه پیام نور تاثیری در شهریه کارشناسی ارشد پیام نور 97 ندارد. به این معنی که شما چه از راه کنکور سراسری، چه در دوره تکمیل ظرفیت و چه در دوره فراگیر در دانشگاه پیام نور قبول شده باشید باید هزینه یکسانی بابت شهریه ثابت و متغیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97 پرداخت کنید. شهریه ثابت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در سال 96 مبلغ 9،269،700 ریال بوده است. میزان شهریه متغیر به ازای هر واحد درسی که شما در آن ترم دارید محاسبه می شود و برای درسهای نظری و درسهای عملی پرهزینه و کم هزینه و پایان نامه متفاوت است. در حال حاضر نرخ افزایش شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 15 درصد است. با توجه به این پیش بینی  در افزایش شهریه دانشگاه پیام نور ۹۷ شما می توانید به راحتی با توجه به شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۹۶ شهریه سال ۹۷ را برآورد کنید. به محظ اعلام شدن شهریه دانشگاه پیام نور در سال ۹۷ در همین صفحه اطلاع رسانی می گردد.

 

مهلت پرداخت شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

پرداخت شهریه ثابت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97 باید قبل از انتخاب واحد هر نیم سال تحصیلی انجام شود. در غیر اینصورت نمی توانید انتخاب واحد داشته باشید. اما شهریه متغیر کارشناسی ارشد پیام نور را می توانید در طول ترم و تا قبل از شروع امتحانات پایان ترم پرداخت کنید. چرا که برای دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات پایان ترم باید کل شهریه کارشناسی ارشد پیام نور در نیم ترم مورد نظر تسویه شده باشد.

 

تقسیط شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

یکی از تسهیلاتی که برای دانشجویان دانشگاه پیام نور در نظر گرفته شده است این است که می توانند شهریه ثابت را طی سه قسط پرداخت کنند. به این ترتیب که قسط اول در ماه اول ترم، قسط دوم در ماه دوم و قسط سوم شهریه ثابت را در ماه سوم نیم سال تحصیلی پرداخت کنند. البته برای استفاده از این تسهیلات باید درخواستی را مبنی بر قسط بندی شهریه ثابت دانشگاه پیام نور تنظیم کنید. اگر با درخواست شما موافقت شود می توانید انتخاب واحد را بدون پرداخت کامل شهریه ثابت انجام دهید.

 

اهدای وام شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

یکی دیگر از تسهیلاتی که برای دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور درنظر گرفته شده است وام بدون کارمزد برای کمک به دانشجویان پیام نور برای پرداخت شهریه است. مبلغ این وام برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است. طبق آخرین اطلاعیه ها، مبلغ وام پرداختی به دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برای سال 96 یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومان برای 4 نیم سال تحصیلی می باشد. اما مهلت اقدام برای وام شهریه دانشگاه پیام نور محدود است و باید در زمان مشخص مدارک لازم برای ثبت نام وام تحصیلی دانشگاه پیام نور به دانشگاه تحویل داده شود.با توجه به اینکه مبلغ شهریه ثابت و متغیر در بالا ذکر شده است می خواهیم ببینیم برای رشته های بدون درس عملی کل شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور چقدر می شود. مثلاً برای رشته های شاخه علوم انسانی مثل گرایش های بازرگانی اگر 28 واحد درس نظری داشته باشید و 6 واحد پایان نامه، برای 4 نیم سال کل شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور حدود 10 میلیون تومان خواهد بود. البته این محاسبات بدون درنظر گرفتن نرخ افزایش شهریه برای هر سال می باشد. که این مبلغ برای رشته هایی که دروس عملی هم دارند متفاوت خواهد شد. این مبلغ چندان هم قابل چشم پوشی نیستو داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور باید در نظر بگیرند که آیا قادر به پرداخت شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور هستند یا خیر؟ و آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور نسبت به دانشگاه های دیگر مثل دانشگاه غیرانتفاعی و آزاد به صرفه هست یا خیر؟

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
0 کاربر به "شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97" امتیاز داده اند | امتیاز: 0.0 از 5

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :