اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 96 | دریافت جواب کنکور سراسری 96

برای مشاوره جهت : اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 96 | دریافت جواب کنکور سراسری 96

از طریق تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ تماس بگیرید.

پس از برگزاری کنکور سراسری ۹۶ در ۱۵ و ۱۶ تیر ماه در پنج گروه آزمایشی (ریاضی، تجربی، انسانی، زبان، هنر) برگزار شد.تعداد داوطلبین شرکت کننده در آزمون سراسری سال 96 طبق آمار سازمان سنجش برابر با 929 هزار و 791 می باشد که به تفکیک تعداد شرکت کنندگان کنکور ریاضی 148.429 نفر ، کنکور تجربی 580.301 ، کنکور انسانی 184.122 نفر ، کنکور هنر 10.485 نفر و کنکور زبان های خارجی 6454 نفر می باشد . با توجه به این که بسیاری از داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری ۹۶ برای بار اولشان است که در کنکور شرکت می کنند یا اطلاع از نحوه ی دریافت اعلام نتایج کنکور سراسری را ندارند، ما این مقاله را برای راهنمایی در زمینه نحوه مشاهده اعلام نتایج کنکور سراسری فراهم آورده ایم.

تلگرام کنکور سراسری

در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل در زمان دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری 96 می توانید برای اطلاع از نتایج اولیه با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید

 

 

دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری 96

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری طبق اعلام سازمان سنجش نیمه اول مرداد ماه مشخص شده است اما اگر بخواهیم دقیق تر زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 96 را طبق تجارب سالیان گذشته در مشاوره تحصیلی تله مشاور بیان کنیم، می توان گفت که نهایتا دهه دوم مرداد ماه اعلام نتایج کنکور سراسری بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار داده می شود.

در این مقاله صرفا به اطلاعات مربوط به اعلام نتایج کنکور سراسری 96 پرداخته ایم و به خوانندگان این مقاله توصیه می شود که برای اطلاع از چگونگی انتخاب رشته به مقاله انتخاب رشته کنکور سراسری 96 مراجعه فرمایند.

 

کانال ارتباطی تلگرام

سریعتر از بقیه مطلع شوید

انتخاب رشته کنکور صحیح در کنکور(تضمینی)

 مهم => ظرفیت رشته ها و  دانشگاهها در کنکور 96

 

چگونه به کارنامه اولیه خود در سایت سازمان سنجش دسترسی پیدا کنیم؟

همانگونه که در بالا اشاره شد نحوه اعلام نتایج اینترنتی است و در سایت سازمان سنجش اعلام می شود. نحوه دسترسی به کارنامه برای داوطلب به سه روش امکان پذیر خواهد بود. زمانی که سازمان سنجش اعلام کرد که نتایج اولیه برای داوطلبین قابل مشاهده است، داوطلب به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و بر روی گزینه سراسری و سپس گزینه اعلام نتایج کنکور سراسری 96 کلیک خواهد کرد.نحوه مشاهده نتایج به سه روش زیر ممکن است.

1- روش اول اطلاعات زیر را از داوطلب می خواهد

الف) شماره داوطلبی

ب) شماره شناسنامه

ج) سال تولد

 

شماره داوطلبی به دو طریق در اختیار داوطلب قرار دارد :

1- کارت ورود به جلسه هر داوطلب

2- این شماره همچنین بر روی صندلی که دواطلب در جلسه کنکور بر روی آن نشسته بود نیز درج شده بود.

 

اگر داوطلبی دسترسی به این اطلاعات که در روش اول بیان شد را نداشته باشد می تواند از روش های دیگری که در ادامه بیان می کنیم برای مشاهده کارنامه خود استفاده کند.

 

2- روش دوم اطلاعات زیر را از داوطلب می خواهد

الف) شماره پرونده

ب) کد رهگیری

ج) شماره شناسنامه

 

 

در این روش به شماره پرونده و کد رهگیری که مختص به هر داوطلب است نیاز داریم.هم شماره پرونده و هم کد رهگیری در رسید ثبت نام که در پایان مراحل ثبت نام در کنکور سراسری به داوطلبین داده می شود وجود دارد و برای دسترسی به این اطلاعات می توانید به رسیده هایی که در زمان ثبت نام دریافت کردید مراجعه فرمایید.اگر داوطلبی این رسید را گم کرده است و به این اطلاعات دسترسی ندارد روش بعدی را پیشنهاد می کنیم.

               

3- روش سوم اطلاعات زیر را از داوطلب می خواهد

الف) شماره پرونده

ب) شماره سریال

ج) شماره شناسنامه

 

در روش سوم شماره سریال ثبت نام نیاز دازیم.شماره سریال ثبت نام در واقع همان سریال کارت اعتباری است که در زمان ثبت نام خریداری کرده ایم.

 

چگونه می توان در صورت نداشتن اطلاعات ورودی نتایج اولیه کنکور سراسری 96 را مشاهده کرد؟

با استفاده از سه روش بالا هر داوطلب به نتایج کنکور سراسری خود در سال 96 دسترسی خواهد داشت. اما اگر داوطلبی به هیچ کدام از روش های بالا نتواند واردشود. اگر شخصی دسترسی به شماره داوطلبی و یا شماره پرونده خود نداشته باشد چگونه می تواند از اعلام نتایج کنکور سراسری خود مطلع شود؟ همانگونه که در روش های سه گانه ورود به سامانه اعلام نتایج کنکور سراسری بیان کردیم، برای مشاهده نتایج یا به شماره داوطلبی و یا به شماره پرونده و کد رهگیری نیاز داریم.اگر فردی این اطلاعات را گم کرده و یا به آن دسترسی نداشته باشد، باید از طریق سیستم پاسخ گویی سازمان سنجش اقدام به بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی خود بنماید.این کار با ایجاد یک حساب کاربری در سامانه پاسخ گویی آنلاین سازمان سنجش امکان پذیر است. با توجه به این که این سیستم پاسخ گویی آنلاین می باشد به سرعت به این مشکل پاسخ داده خواهد شد و شماره پرونده و داوطلبی فرد برای وی نمایش داده می شود و با استفاده از این اطلاعات داوطلب می تواند با استفاده از یکی از روش های سه گانه ای که در بالا ذکر شد به کارنامه اولیه کنکور سراسری خود دسترسی پیدا کند.

در این مقاله چگونگی اعلام نتایج کنکور سراسری را که به صورت اینترنتی است بررسی کردیم اما این تنها مرحله اول در ورود به دانشگاه خواهد بود. در صورتی که رتبه و تراز اولیه شما از حد انتظارتان پایین تر بود ناراحت نباشید چرا که می توان در مراحل بعدی یعنی با انجام یک انتخاب رشته درست و اصولی در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود قبول شوید. پیشنهاد می کنم مقالات بررسی اعتبار مدرک دانشگاه های مختلف در سال 96 و اصول انتخاب رشته درست در کنکور سراسری 96 مراجعه فرمایند تا در مورد رشته ها و دانشگاه های کشور بیشتر آشنا شوند.

 

در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل در زمان دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری 96 می توانید برای اطلاع از نتایج اولیه با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید

 

تلگرام کنکور سراسری

نظرات کاربران
1 کاربر به "اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 96 | دریافت جواب کنکور سراسری 96" امتیاز داده اند | امتیاز: 5.0 از 5
  • مریم دلاوریان
    امتیاز 5 از 5

    باسلام واحترام من برای اعتراض داذم برای نتایج کنکور۹۶ اخه چطوریه که یک نفر بارتبه ۵۸۴۰ پیام نور قبول میشه اونم بامنطق۱ اما فردی با رتبه۳۲۰۰۰تاریخ روزانه فردوسی میاره آخه اولویت انتخاب رشته یکی بوده منتها منطقه ۳ هست این فرد توروخدا رسیدگی کنید این چه وعضشه براچه مبنا باید همچین چیزی اتفاق بیفته

    پاسخ دهنده : مشاوران سایت

    سلام با مشاوران ما می تونید تماس بگیرید تا اعتراضتونو پیگیری کنن

نظرات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب یاری می کند (لطفا توجه داشته باشید مطالب شما پس از تایید منتشر خواهند شد و مطالب نا مرتبط منتشر نخواهند شد ) :